• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Nihat Genç: Olaylar bugün bitecek ama yarın...

Yazar Nihat Genç, dünyayı etkisi altına yeni tip koronavirüsün Türkiye'deki yansımalarına ve ABD'deki olaylara ilişkin dikkat çeken ifadeler kullandı.

Yeniakit Publisher
2020-06-04 17:13:00 -
Nihat Genç: Olaylar bugün bitecek ama yarın...

Yazar Nihat Genç, Veryansın TV'de Türkiye'de de etkili olan yeni tip koronavirüs ile ilgili olarak konuştu.

Nihat Genç, koronavirüsün tekrar patlaması halinde yine mücadele vereceklerini söyledi.

Genç, "Ben anladım ki şehir çok yalnız. Bu şehrin neşesi insanlardır. İnsan olmazdan şehir olmaz. Yavaş yavaş normale döneceğiz. Bir daha gelir, yine kavgamızı verip savaşacağız. Şehri koruyacağız. Şehir büyük bir medeniyettir. Bu kavgayı buradan vereceğiz. Biz şehirde doğduk. Bu mücadeleyi vermemiz lazım. Yaşadığımız bir insanlık kavgasıdır. Bunadan sonra doğaya, tenlere, genlere daha dikkat edeceğiz. Artık buraların şakası da kalmadı. Ben şehri çok yalnız gördüm. İlk defa şehrin yalnızlığı beni açtı. Modern insanın yalnızlığını açtı. O yüzden neşemizle, bağırmamızla şehrin yalnızlığını aşacağız. Şehrin çocuklarıyız, bunu kimse unutmasın. Terbiyemiz, geleneğimiz, adetlerimiz burada gelişti. Biz çünkü burada büyüdük" dedi.

"ABD yanıyor"

ABD'de Geroge Floyd'un öldürülmesinin ardından başlayan olaylarla ilgili olarak da kouşan Genç, "ABD yanıyor. Dünyada iç savaşa en yakın ülke ABD'dir. Burada siyah ve beyaz ayrımı bir türlü çözülemedi. Vahşi bir ayrımcılık var. Böyle devam edecek. Ayaklanamalar, yakıp yıkmalar bugün sonlansa da yarın yine başlayacak. Bu durmaz." dedi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

bu adam kim ki?

Demek ki konuşmak için sadece ağzın olması yeterli; beyine ihtiyaç yok.
 • Yanıtla

Vatansever

Eko canlandiriyor sehri toplutasima ustune
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı