• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Nevşin Mengü’ye bomba soru: Elinizde bir kanıt var mı?

Türkiye'nin Suriyelilere yönelik politikasını sürekli olarak eleştiren muhalif çevreler, şimdilerde hükümeti Suriyelileri yollamakla suçluyor. Sabah yazarı Mevlüt Tezel, ortaya çıkan duruma Nevşin Mengü örneğini vererek bomba ifadeler kullandı.

Yeniakit Publisher
2020-03-02 11:17:00 - 2020-03-02 11:22:09
Nevşin Mengü’ye bomba soru: Elinizde bir kanıt var mı?

Türkiye'de bazı muhaliflerin şaşkın olduğunu, 'Ülkeyi Suriyeliler ile doldurdunuz' diye veryansın edenlerin şimdi hükümeti Suriyelileri yollamakla suçladığını söyleyen Sabah yazarı Mevlüt Tezel ' Bu ne yaman çelişki?' diye sordu ve Nevşin Mengü örneğini verdi.

Nevşin Mengü'nün "Suriyelileri neden davet ettik, şimdi neden sürüyoruz?" yazısının bir bölümünü köşesinde paylaşan Sabah yazarı Mevlüt Tezel, Mengü'nün 'sürmek' fiilini özellikle başlığa da çıkararak sanki hükümetin göçmenleri zorla sınıra yolluyor algısı yarattığını söyledi ve "Göçmenleri sürmek isteyen bir hükümet, 60 binini zorla sınıra götürüp, geriye kalan 3 milyon 940 bin Suriyeliye bakmaz herhalde!" dedi. Tezel, "Sayın Nevşin Mengü, göçmenlerin zorla ülkeden sürüldüğü kanısına nasıl vardınız? Neden gerçekleri çarpıtıyorsunuz? Zorla 'sürüldüler' diyecek bir kanıt var mı elinizde?" diye sordu.

Nevşin Mengü gerçekleri çarpıtma!

Ülkemizden ayrılan göçmen sayısı 80 bine yaklaştı. Çoluk çocuk, yaşlı genç isteyen göçmen umuda yolculuğa çıkıyor. Ülkeden ayrılırken "Allah razı olsun" diyen de var, Türkiye'yi kötüleyen de... Yaşanan insanlık dramlarından ise başta Yunanistan olmak üzere Avrupa sorumlu.
Göçmenleri dövüp zorla bota bindirip Türkiye'ye yollamak, işkence etmek, biber gazı sıkmak, boğulmalarına seyirci kalmak, insan haklarına aykırıdır. Avrupa ülkeleri, Yunan hükümetinin işlediği suçlara sessiz kalıyorlar!

ŞAŞIRMADIK!
Şaşırdık mı? Elbette hayır!
Avrupa ülkelerinin tek derdi kendi çıkarları, insan hakları umurlarında değil. Petrol için Ortadoğu ülkelerinde iç savaş çıkması için her türlü desteği verirler, insanlar evlerinden olup, bombalardan kaçıp göç etmeye başladıklarında ise üç maymunu oynarlar!
Türkiye'deki bazı muhalifler ise şaşkın. Daha düne kadar 'Ülkeyi Suriyeliler ile doldurdunuz' diye veryansın edenler, şimdi hükümeti Suriyelileri yollamakla suçluyorlar.
Bu ne yaman çelişki?
Örneğin Nevşin Mengü Diken sitesinde yayımlanan "Suriyelileri neden davet ettik, şimdi neden sürüyoruz?" başlıklı yazısında şöyle diyor: "Artık kendimize yalan söylemeyi bırakıp Suriyelileri neden Türkiye'ye davet ettiğimizi hatırlamanın zamanı geldi. Hükümetin tutmayan Suriye politikasının hesabını başkası ödemek zorunda değil...
Gariban insanları botlara koyup otobüslere doldurup Avrupa'ya süren Türkiye, korkunç ve sorumsuz bir görüntü vermekten başka bir şey yapmıyor."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

ali

Tek vasfı işkembeden salamak olanlar anca her işe muhalefet eder.Şahsın dediğini yapsan niye yaptın yapmasan niye yapmadın?Şu ülke açıkhava tımarhanesinden farksız.
 • Yanıtla

ali

Tek vasfı işkembeden salamak olanlar anca her işe muhalefet eder.Şahsın dediğini yapsan niye yaptın yapmasan niye yapmadın?Şu ülke açıkhava tımarhanesinden farksız.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23