• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Nedeni çözülemiyor! Ellerini pet şişeye bağlıyorlar

İzmir'de 7 yaşındaki Yusuf Maden'in ailesi, ellerini sürekli ısırmaması için minik çocuğun ellerini plastik şişenin içine koyup korumaya çalışıyor.

Yeniakit Publisher
2019-11-08 15:54:00 -
Nedeni çözülemiyor! Ellerini pet şişeye bağlıyorlar

İzmir'de ellerini sürekli ısıran 7 yaşındaki Yusuf Maden'in ailesi, kendine zarar vermemesi için minik çocuğun ellerini plastik şişenin içine koyup korumaya çalışıyor.

7 yaşındaki Yusuf Maden, yaşadığı hastalık sebebiyle sürekli ellerini ısırıyor. Vücudunda yaralar oluşan çocuklarını tedavi amacıyla Manisa’dan İzmir’e getiren aile, 'kendine zarar vermemesi için' Yusuf’un ellerini plastik şişede muhafaza ediyor. Bu sebeple ellerini kullanamayan Yusuf, babasının elinden yemek yiyor.

Ellerini sürekli ısırmaya başladı

Serdal Maden  ve Asiye Maden’in 7 yaşındaki çocukları Yusuf, 1,5 yaşındayken vücudunda morluklar oluşana kadar kendini tokatlıyordu. Yusuf bir süre sonra da ellerini ve kollarını sürekli ısırmaya başladı.

Verilen ilaçlar işe yaramadı

Maden ailesi bunun üzerine çocuklarını Manisa'da hastaneye götürdü ve orada bipolar mizaç bozukluğu ile obsesif kompulsif bozukluk teşhisi konuldu. Verilen ilaçların işe yaramadığını belirten aile, çareyi 3 ay önce İzmir’e gelmekte buldu.

Pet şişeyle ellerini bağlıyorlar

Aile, Yusuf'un sürekli olarak ellerini ısırması nedeniyle çareyi ellerine plastik şişe bağlamakta buldu. Yemek yiyemeyen, sürekli olarak kendine zarar veren 7 yaşındaki Yusuf Maden'in hu hali ise gören herkesin yüreklerini sızlattı.

"Oğlumun hastalığı ne?"

Çocuğunun ellerini sürekli ısırdığını, kendilerine ise bir zarar vermediğini söyleyen baba Serdal Maden, şöyle konuştu: Sürekli ellerini, kollarını ısırıyor. Kendine zarar vermesin diye ellerini plastik şişeye sokup bağlıyoruz.

Oğlumun hastalığı ne, tedavisi ne tam olarak bilmiyoruz. Yardım bekliyoruz. Ailenin 3 yaşında Umut adında ve 6 aylık görme engelli bir çocuğu daha bulunuyor.

"Lütfen oğlumu kurtarın"

Anne Serdal Maden ise şu ifadeleri kullandı: Bizim maddi durumumuz yok. İzmir’de elektrik ve su olmayan yere taşındık. Manisa’dan İzmir’e sık sık gelemezdik; çünkü Yusuf otobüste duramıyor. Bu yüzden İzmir’e taşındık. Ben çocuğumun hastalığının ne olduğunu tam olarak bilmiyorum.

Verilen ilaç çare olmadı. Lütfen oğlumu kurtarın. Yusuf ellerini sürekli ısırıyor. Ellerini yaralıyor. Önce bezle bağladım ama olmadı. Sonra plastik şişenin içine sokup bağlamaya başladım.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23