• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Navalni'nin eşi, Rusları seçimde Putin'e karşı ifade için çağırdı! Teklifini reddedip gelen tepkiler de var

Yeniakit Publisher
2024-06-21 00:58:00 - 2024-06-21 02:19:55
Navalni'nin eşi, Rusları seçimde Putin'e karşı ifade için çağırdı! Teklifini reddedip gelen tepkiler de var

Rusya’da tutulduğu cezaevinde geçtiğimiz ay hayatını kaybeden muhalif lider Aleksey Navalni’nin eşi Yulia Navalnaya, Rusları 17 Mart’ta yapılacak devlet başkanlığı seçiminde Devlet Başkanı Vladimir Putin’e karşı muhalefetlerini ifade etmeye çağırdı.

Şarku’l Avsat’ın AFP’den aktardığı habere göre Yulia Navalnaya bugün yaptığı açıklamada, oy verme merkezine 17 Mart öğle saatlerinde hep birlikte gitme çağrısında bulundu.

Navalnaya, “Bundan sonra ne yapacaksınız? Seçim sizin. Putin dışında herhangi bir adaya oy verebilirsiniz. Oy pusulasını mahvedebilirsiniz, üzerine büyük harflerle ‘Navalni’ yazabilirsiniz” dedi.

Putin’in son yıllardaki en etkili muhaliflerinden biri olan Navalni, ‘aşırılık’ suçundan hüküm giyerek, 19 yıllık hapis cezasını çekmekte olduğu cezaevinde 16 Şubat’ta 47 yaşındayken hayatını kaybetti.

Kremlin’in uyarıları üzerine gözaltına alınma riskine rağmen, Moskova’da bir kilisede düzenlenen cenaze törenine binlerce kişi katıldı.  Teklifini reddedip gelen tepkiler var, destek verenlerde var.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Saffet

Azi Amerikasinın birinci elemani ukrayna lideri zelenkisi ikinci elemanida bu diye dusunuyorum ama rusya bir kere dağıldı ama yok olmadi olmaz diye biliyorum

emir timur

senin eşinde batı tarafından içeri sokulmuş bir ajan diyorlar ?? ahhhh küresel çete ahhh insanları rahat bırakın artık savaş çığırtkanlığı yapıp doymadınız mı? 1. dünya savaşı 2. dünya savaşı öncesi sahtekar napolyon ile başladı. birine silahı sat eeee diğerine borç para ver lan ben sizleri biliyorum halley kuyruklu yıldız geçtiği vakit 40 çocuk mühürlendi 39 unu yediniz 1 i kaldı kim bilin onu barış manço fransızca şarkısında o gelecek diyor yaaaa lan küresel çete illimunati masonlar tek gözüne kılıcım girecek en tepedeki puştlar sen kurttan korkuyorsun karakurt bozkurttan sen kurtla yüzleşemezsin metafizik saldırılarınız bize işlemez insanları rahat bırakın çok kutuplu adil dünya diyoruz bakıyoruz avrupada aşırı sağ yükseldi medya sözcüleri türemiş küresel çeteye darbe vurunca ırkçılık yükseliyor diyorlar yemezlerrrr küresel çete temizleme haraketleri bunlar o küresel çetenin en tepesindeki bizden olmayanlar şeytana tapanlar paganist yapı sizleri biliyoruz eeee sende bizi ne zamandan beri dünya hakimiyeti sende sana bırakmayız en tepesindekiler sizi pençemle boğarız adam olun insanlık düşmanı yapı o şeytan ki kovulmuş onla iş tutuyorsunuz sümerlerden mısırdan avrupa içlerine ordan abd içine yerleştiniz adam olun insanları rahat bırakın artık şimdi bana inanmazlar bak charles tablosuna kırmızı ters çevir şeytan figürü satanist paganist grup en büyük düşmanları da onlarda islam karşıtlığı islama saldıran oldu mu düşünce özgürlüğü kılıfı uydururlar dünya hakimiyeti türklere geçince kaçacak delikler arayın bırak okusunlar akit
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23