• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

NATO'dan 'pişkin' Türkiye açıklaması

Her fırsatta teröre destek vermekten çekinmeyen NATO’nun Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, yine ikiyüzlü açıklamalarda bulunarak, Türkiye'nin terörle mücadelede önemli bir müttefik olduğunu söyledi.

Yeniakit Publisher
2019-09-11 16:42:00 -
NATO'dan 'pişkin' Türkiye açıklaması

Her fırsatta teröre destek vermekten çekinmeyen NATO’nun Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, pişkin açıklamalarda bulunarak, "Türkiye, terörle mücadele kapsamında geçmişte de şimdi de çok önemli bir müttefik olmuştur." dedi.

Stoltenberg, NATO karargahında, ABD'de 18 yıl önce düzenlenen 11 Eylül terör saldırılarını anma töreninin ardından basının sorularını cevapladı. 

Türkiye'nin terörle mücadeleye ne tür bir katkı sunduğunun sorulması üzerine Stoltenberg, "Türkiye, terörle mücadele kapsamında geçmişte de şimdi de çok önemli bir müttefik olmuştur. " diye konuştu.

Stoltenberg, Türkiye'nin özellikle Afganistan'da terörle mücadelede öncü ülkelerden biri olduğunu kaydederek bugün Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'yla bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiğini, Afganistan'a olan kararlılığı teyit ettiklerini ifade etti. 

"DEAŞ'la mücadelede temel rol"

Türkiye'nin Irak ve Suriye'de DEAŞ'la mücadele konusunda da temel rol üstlendiğini belirten Stoltenberg, "Türkiye'nin katkıları ve sağladığı altyapı olmadan, DEAŞ'a karşı söz konusu başarıları elde etmek çok daha zor olurdu." ifadesini kullandı.

NATO'nun Suriye'de sahada olmadığını anımsatan Stoltenberg, diğer taraftan ABD ve Türkiye gibi iki NATO müttefikinin faaliyetlerini koordine etmesinden ve birlikte hareket etme yolları aramalarından memnuniyet duyduğunu kaydetti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

hjkç

bizimle dalga geçiyorlar alçaklar işgalci nato kardeş müslüman ülkeleri işgal eden alçaklardan kurtulmalıyız sovyetleri yenilgiye uğratan yerle bir eden afganistanı islamın kalbi libyayı ırakı suriyeyi işgal eden alçakların içinde bulunmak şahsen benim bir vatandaş olarak zoruma gidiyor kaldıki nato terör örgütlerini kendi kuruyor sözde mücadele ediyor dünyanın gözünün içine baka baka dalga geçiyorlar lanet olalarından kurtulamadık zamanında iki kardeş ülke kuzeyle güney korenin ayrılmasıan düşman olmasına hatta savaşmassına nato sebeb olmadımı yine aynı peovakasyon yaparak iki kardeş ülkeyi alçakla biribirne düşüremeye pakistanı hindistanı tıpkı kuzey güney kore gibi birbirine düşürmeye çalışmıyormu keşmir ve terör örgütlerinin her iki kardeş ülkenin sınırlarında provakasyonlar yaptırarak birbirlerine düşürmeye çalışmıyormu olmaz olsun nato inşallah ya çıkarız ya nato dağılır
 • Yanıtla

iskender1a

ALLAH'la alay eden siyonit satanist yahudi! türkiyeye iki yüzlülük ediyor çokmu? birde biz musaya inânırız başkasına deyil derler,en aşağılıklar.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı