NATO'dan 'pişkin' Türkiye açıklaması

Her fırsatta teröre destek vermekten çekinmeyen NATO’nun Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, yine ikiyüzlü açıklamalarda bulunarak, Türkiye'nin terörle mücadelede önemli bir müttefik olduğunu söyledi.

11 Eylül 2019 Çarşamba 16:42
NATO'dan 'pişkin' Türkiye açıklaması

Her fırsatta teröre destek vermekten çekinmeyen NATO’nun Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, pişkin açıklamalarda bulunarak, "Türkiye, terörle mücadele kapsamında geçmişte de şimdi de çok önemli bir müttefik olmuştur." dedi.

Stoltenberg, NATO karargahında, ABD'de 18 yıl önce düzenlenen 11 Eylül terör saldırılarını anma töreninin ardından basının sorularını cevapladı. 

Türkiye'nin terörle mücadeleye ne tür bir katkı sunduğunun sorulması üzerine Stoltenberg, "Türkiye, terörle mücadele kapsamında geçmişte de şimdi de çok önemli bir müttefik olmuştur. " diye konuştu.

Stoltenberg, Türkiye'nin özellikle Afganistan'da terörle mücadelede öncü ülkelerden biri olduğunu kaydederek bugün Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'yla bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiğini, Afganistan'a olan kararlılığı teyit ettiklerini ifade etti. 

"DEAŞ'la mücadelede temel rol"

Türkiye'nin Irak ve Suriye'de DEAŞ'la mücadele konusunda da temel rol üstlendiğini belirten Stoltenberg, "Türkiye'nin katkıları ve sağladığı altyapı olmadan, DEAŞ'a karşı söz konusu başarıları elde etmek çok daha zor olurdu." ifadesini kullandı.

NATO'nun Suriye'de sahada olmadığını anımsatan Stoltenberg, diğer taraftan ABD ve Türkiye gibi iki NATO müttefikinin faaliyetlerini koordine etmesinden ve birlikte hareket etme yolları aramalarından memnuniyet duyduğunu kaydetti.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Eylül 2019 Çarşamba 16:42

YORUM YAZ

  • iskender1a iskender1a 3 gün önce
    ALLAH'la alay eden siyonit satanist yahudi! türkiyeye iki yüzlülük ediyor çokmu? birde biz musaya inânırız başkasına deyil derler,en aşağılıklar.
  • hjkçhjkç4 gün önce
    bizimle dalga geçiyorlar alçaklar işgalcinato kardeş müslüman ülkeleri işgaleden alçaklardan kurtulmalıyız sovyetleri yenilgiye uğratan yerle bir eden afganistanı islamın kalbi libyayı ırakı suriyeyi işgal eden alçakların içinde bulunmak şahsen benim bir vatandaş olarak zoruma gidiyor kaldıki nato terör örgütlerini kendi kuruyor sözde mücadele ediyor dünyanın gözünün içine baka baka dalga geçiyorlar lanet olalarından kurtulamadık zamanında iki kardeş ülke kuzeyle güney korenin ayrılmasıan düşman olmasına hatta savaşmassına nato sebeb olmadımı yine aynı peovakasyon yaparak iki kardeş ülkeyi alçakla biribirne düşüremeye pakistanı hindistanı tıpkı kuzey güney kore gibi birbirine düşürmeye çalışmıyormu keşmir ve terör örgütlerinin her iki kardeş ülkenin sınırlarında provakasyonlar yaptırarak birbirlerine düşürmeye çalışmıyormu olmaz olsun nato inşallah ya çıkarız ya nato dağılır

Günün Özeti

Günün Karikatürü

15 Eylül 2019