• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Naci Görür bir kez daha uyardı! 'Depreme dayanamaz'

Yeniakit Publisher
2024-02-27 17:52:00 -
Naci Görür bir kez daha uyardı! 'Depreme dayanamaz'

Naci Görür, Kuzey Anadolu Fayı'nın Güney koluna dikkat çekerek Gemlik için çarpıcı uyarılarda bulundu.

Naci Görür, Kuzey Anadolu Fayı'nın Güney koluna dikkat çekerek Gemlik için çarpıcı uyarılarda bulundu.

Bursa’nın Gemlik ilçesinde 4,1 büyüklüğünde meydana gelen depremin ardından Yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür'den bir kez daha uyarı geldi.

Sosyal medya hesabından çarpıcı açıklamalarda bulunan Görür, Gemlik'in konumu itibarıyla deprem tehlisi altında bulunduğu ifade etti.

"Gemlik'in konumu iyi değil. Gemlik Fayı üzerinde" ifadelerini kullanan Görür, "Bu fay İznik ve Geyve Fayının devamı. Kuzey Anadolu Fayının Güney Kolunu oluşturuyor" dedi.
Yapılan çalışmaları işaret eden Görür, güney kolun enerjisi belirli bir miktar boşaltıldığını ancak ilçenin 7 ve üstü bir depreme dayanamayacağı uyarısında bulundu.

Görür şunları kaydetti: "Arkadaşlar Gemlik hakkında sürekli görüş almak istiyorlar. Gemlik'in konumu iyi değil. Gemlik Fayı üzerinde. Bu fay İznik ve Geyve Fayı'nın devamı. Kuzey Anadolu Fayı'nın Güney Kolunu oluşturuyor.
Yapılan bazı çalışmalara göre 1999 depremlerinden sonra güney kolun enerjisi belirli bir miktar boşaltıldı. Ama buna rağmen Gemlik kesinlikle 7 ve üstü bir depreme dayanamaz.
Hem fayın üzerinde hem de kötü bir zemin üzerinde. Gemlik’te yeni imar ve iskan verilmemeli ve yapılar çevresindeki yüksek alanlara kaydırılarak özel inşaat ve mimari tekniklerle yapılmalıdır."
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

hasan

tamam iyi güzelde bunu bize niye anlatıp durup başımızda boza pişirip devamlı felaket tellalı gibi moral bozuyorsun .bir zamanlar deprem dede vardı ondan kurtulduk dedeliği sen ele aldın her halde...vatandaş ne yapacak,evinden çıkıp nereye gidecek.git derdini yetkililere anlat vatandaşın moralini bozma vatandaştan sana ekmek çıkmaz

543

allah kimseyi enkaz altında bırakmasın sakat bırakmasın amin ama allaha kurtuluş gidiş depremle olacaksa ona yer gök kadar hameder teslim oluruz hamdolsun alemlerin rabbine amin
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23