Seçim 2019 Sayfası

Müslümanlar yargı kıskacında

Teröristbaşı Fetullah Gülen’i “barış timsali” olarak tanımlayan Şahin Alpay’dan casus firari Can Dündar’a, İnternet Andıcı soruşturması kapsamında tutuklanan İlker Başbuğ’dan Gülen’in karşısında el pençe oturan CHP’li Tuncay Özkan’a kadar yüzlerce isim, Anayasa Mahkemesi’nin “ihlal kararı” sonrasında 1-2 gün içinde tahliye olurken, Hizb-ut Tahrirli Yılmaz Çelik’e 25 gündür hukuk gaspı sürüyor.

19 Kasım 2018 Pazartesi 12:19

İslami duyarlılığa sahip sanıklara ayrımcılık yapılmaya devam ediliyor. Ergenekon Terör Örgütü ve Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) davalarında sanıklar hakkında verilen ‘hak ihlali var’ kararını jet hızıyla uygulayan yerel mahkemeler, Anayasa Mahkemesi’nin (AYM)Hizbut Tahrirli Müslümanlara yönelik ‘hak ihlali’ tespitini görmezden geliyor. Teröristbaşı Fetullah Gülen’i “barış timsali” olarak tanımlayan Şahin Alpay’dan vatan hainliğinden yargılanan firari Can Dündar’a, İnternet Andıcı soruşturması kapsamında tutuklananİlker Başbuğ’dan Gülen’in karşısında el pençe oturan CHP’li Tuncay Özkan’a kadar yüzlerce isim, ihlal kararı ile 1-2 gün içinde tahliye olurken, Hizb-ut Tahrirli Yılmaz Çelik’e 25 gündür hukuk gaspı sürüyor.

Kendi aralarında yarışıyorlar

Uyduruk tutanaklarla Müslümanlara haksız ve ağır cezalar verme eğilimi gösteren Türk yargısı, Kemalist ideolojinin keyfiliği ile hareket edecek kararlara imza atıyor. Hizb-ut Tahrir’in yargı yoluyla sindirilmesine geçit vermeyen Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) kararını hiçe sayan yerel mahkeme, hukuku maske ile örtmeye çalışıyor. İslami kimlikli kişilere yönelik sopa sallayan AYM yasasındaki mahkemeler, yüksek mahkemenin verdiği ihlal kararlarını uygulamakta birbiriyle yarışıyor.

FETÖ’ye üye olduğu gerekçesiyle 15 Temmuz ihanet girişimi sonrası tutuklanan Şahin Alpay için Anayasa Mahkemesi Genel Kurulu, hak ihlali kararı verdi. Teröristbaşı Fetullah Gülen’i “barış timsali” olarak tanımlayan Alpay, tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi. Anayasa Mahkemesi, Ergenekon davasında tutuklu bulunan eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ için ihlal kararına hükmetti. İstanbul 20. Ağır Ceza Mahkemesi, Başbuğ’un 2 gün sonra tahliyesine karar verdi.

FETÖ elebaşı Gülen’in karşısında el pençe divan oturarak röportaj yapan CHP’li Tuncay Özkan, darbeye teşebbüs suçlamasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. AYM’nin ihlal kararı tespit ettiği Özkan, sadece 4 gün sonra serbest bırakıldı.

Vatana ihanetten 10 günde serbest

2016 yılında Anayasa Mahkemesi (AYM), MİT Tırları ihanetinden yargılanan Can Dündar ve Erdem Gül için ‘hak ihlali’ kararı veren tahliye yolunu açtı. AYM’nin ihlal kararının ardından İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi, Dündar ve Gül’ü 10 gün içinde serbest bıraktı. 2014 yılında Balyoz Davası sanıklarının yaptığı 230 başvuru birleştilerek, yüksek mahkeme tarafından hak ihlali kararı verildi. Balyozcular, ertesi gün tahliye edildi.

Yargıtay ve mahkemelerin Hizb-ut Tahrir’in silahlı bir terör örgütü olarak kabul edilmesine ilişkin karar gerekçelerinin “yeterli” olmadığına hükmeden AYM, Yılmaz Çelik hakkında “adil yargılama hakkının ihlâl edildiğine” yönelik karara imza atmıştı. Yılmaz Çelik ile ilgili verdiği hak ihlali kararının gerekçesini 26 Ekim günü Resmi Gazete’de yayımlayan AYM’nin kararını yok sayılarak adeta hukuk katliamı yaşanıyor. İhlal kararının kendisine  bildirilmesiyle birlikte kararı uygulamak zorunda olan Ankara 11. Ağır Ceza mahkemesi’nin anayasa uyarınca Anayasa Mahkemesi’nin bağlayıcı kararını uygulayarak Çelik’i tahliye etmesi gerekiyor.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 19 Kasım 2018 Pazartesi 12:19

YORUM YAZ

 • Gerçek adalet Gerçek adalet 5 ay önce
  Sizlerin, Allah için adaletten doğruluktan yana haber yaptığınızı düşünürdüm . Eşim sizin abonenin, ama ben eşime artık aboneliği Burak diyorum. Çünkü siz ve diğer sağ medya aynısının. Ya gerçekleri araştirmiyorsunuz yada şimdi geçerli böyle diye ,adaletsizlikleri hiç umursamiyorsunuz.benim kardesim YTÜ de akademisyendi kasımın 18 de üçüncü yıla girdi Silivri cezaevindeneden bylock cgnat var kullanıcı adı şifresi, mesaj,karşıda bir kişi numarası yok. Kardeşim fetonun hiçbir eğitim kurumuna gitmedi kalmadı kardeşim okula gidin beni sorun diyor okula girmiyorlar.sizlerinde bildiği ünlü bilişimci Koray peksaraya cgnat inceletiyoruz sonuç reklam link veya tuzak program yüzünden diye rapor veriyoruz ama onlar 9 yıl ceza veriyorlar mahkemeye avukatgerçek kullanicimi değilmi teknik konu olduğu için sizde bende bilen bilirkişiye gönderin diyor. Heyet kabul etmiyor ceza veriyor eksik yargılama var. Birde mor mağdurlarını ortaya çıkaran bilişim ekip Nisan'ın onunda 54 sayfalık hükümete yüksek yargıya şöyle rapor hazırlıyor .mor mağdurlarını eksik yaptınız Ağustos ayı ve bir ip baktınız lanet fetoculer 5 ay daha 3 ip ile yönlendirme yaptılar 30 bin iceriksiz var mağdur olabilir bilişim uzmanları incelesin diyorlar duyan ses veren yok herkes susmuş dilsiz şeytan olmuş.hani biz müslümanlar haksızlığı elinizle, dilimizle, kalbimizle düzeltmek için Allah'a söz vermiştik. Bu arada Yargıtay'a geldik Yargıtay böyle olanlara bereat veriyor ama bizim dosyamiz bu hafta yada üç ay sonra veya bir yıl sonra sıra gelebilirsonunda gelecek başkada suçlanması yok ama bize hiç bir suçu yokken bize dünyada bu eziyeti yaşayanlar masumların karistiran fetoculer, yanlışlık olduğu bilişimci tarafından söylenirken ,siyasete kurban eden siyasiler ses çıkarmayan gazeteciler ve bilip bilmeden herkesi fetocu hain diye suclayanlara hakkımızı helal etmiyoruz . Bir müslüman içinhakların helal edilmemesi çok korkunç birşey. Hepiniz internete girin bilişim uzmanı ne diyor neden gündeme getirmiyorsunuz kimden korkuyorsun rizk ve makam içinmiş yapıyorsunuz üç günlük dünya biteer .Allah dan korkun rizkda veren hayırda veren sürede verendir. Sürenin sonuna gelindiğinde kaybeden olmayın.benim kardeşim masum bizler hukuk dışı yollara başvurmuyoruz. Bizler sadece Allah'a güveniyoruz ve ahiret gününe inanıyoruz.Gercek adaletin geleceği günü sabırla bekliyoruz.
 • emiremir5 ay önce
  Hadii bee ordan herkes istedigi gibi ibadetini yapiyor kimsede kimseyi rahatsiz etmiyor is guc katakulli birakin bu isleri artik
 • Allahın bir kulu Allahın bir kulu 5 ay önce
  Türk yargısı birkaç dinsiz ata-istin eline geçmiş. Mao culuğu da atatürk çülük olarak pazarlamaya çalışıyor. Yaşanan durumun koministlikten farkı yok. Bunu da millete demokrasi diye tutturmaya çalışıyorlar.
 • AbdullahAbdullah5 ay önce
  Hizbutahrir yeni FETÖdür. Büyümeden başı ezilmeli.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

25 Nisan 2019