Seçim 2019 Sayfası

Müslaman siyasetçiden Trump açıklaması: Onun için Allah'a dua ediyorum

Amerika Birleşik Devletleri'nde ilk Müslüman kadın meclis üyesi olan Raşide Tlaib, İslam ve ABD siyasetine dair önemli açıklamalarda bulundu.

11 Ocak 2019 Cuma 15:44
Müslaman siyasetçiden Trump açıklaması: Onun için Allah'a dua ediyorum

ABD'de ilk Müslüman kadın Temsilciler Meclisi üyesi olan Raşide Tlaib, "Allah'a her gün dua ediyorum çünkü Trump'la aynı toplumda yaşıyorum" dedi.

ABD'de Kongre ara seçimlerini kazanarak ülkedeki ilk Müslüman kadın Temsilciler Meclisi üyeleri olan Raşide Tlaib ve İlhan Ömer, önemli açıklamalarda bulundu. İki Müslüman kadın temsilci, başarılarının Müslüman kadınların Amerikan siyasetinde yer edinmesinin önünü açmasını umduklarını ifade etti.

"İmanıma olan güvenim tam"

Tlaib ve Ömer, Amerikan-İslam İlişkileri Konseyinin başkent Washington'da düzenlediği resepsiyona katıldı.

Ara seçimde Michigan eyaletinden Temsilciler Meclisine seçilen Filistin asıllı Tlaib, her ne kadar diniyle gurur duysa da mükemmel bir Müslüman olmadığını dile getirerek, "Hiçbir zaman mükemmel bir Müslüman olamayacağım ama maşallah dinime, imanıma olan güvenim tam. Bu bana ihtiyaç duyduğum gücü veriyor." diye konuştu.

"Her gün dua ediyorum"

Seçimin ardından bir kutlama toplantısında ABD Başkanı Donald Trump ile ilgili kullandığı ifade tartışma konusu olan Tlaib, "Bana kuvvet vermesi için Allah'a her gün dua ediyorum çünkü Trump'la aynı toplumda yaşıyorum. Kendi kendime şöyle düşünüyorum, böyle yaparak (Trump'a karşı durarak) inancımı çok derin bir şekilde ortaya koyuyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Her ikisi de Demokrat Partili Tlaib ve Ömer 6 Kasım'da yapılan Kongre ara seçimlerinde kendi bölgelerinde en fazla oyu alarak Temsilciler Meclisine girmişti. ABD'de daha önce yasama organı Kongrenin iki kanadı Senato ile Temsilciler Meclisinde Müslüman siyasetçiler görev yapmıştı ancak Tlaib ve Ömer Kongrede görev yapan ilk Müslüman kadın siyasetçiler oldu.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Ocak 2019 Cuma 15:44

YORUM YAZ

  • Günümüz müslüman projesiGünümüz müslüman projesi3 ay önce
    Tamam kardeşim et de, biz de sana dua edelim

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Nisan 2019