Murat Alan’dan ETÖ ve FETÖ’nün rezil saptırmasına cevap

Darbe şakşakçısı ‘karanlık oda’, Akit Gazetesi Haber Müdürü ve Yayın Kurulu Üyesi Murat Alan’ın “Milli iradeye parmak sallayan darbeci generaller için söylediği ifadeleri saptırarak sanki demokrasiye bağlı TSK generallerine söylenmiş gibi algı oluşturmaya çalıştı.

03 Haziran 2019 Pazartesi 14:09

 Murathan Seyitoğlu  Yeniakit.com.tr 

Akit TV’de ekrana gelen, Sabri Balaman’ın sunduğu Ters Kutuplar adlı programda, Akit TV yorumcusu Ali Tarakçı’nın Türkiye’nin demokrasiden uzaklaştığı, diktatörlüğe doğru gittiği ve FETÖ’yle işbirliği yapıldığı yönündeki eleştirilere tepki gösteren gazeteci yazar Murat Alan, Ergenekoncu ve FETÖ’cülerin AK Parti döneminde Silivri ve Sincan Cezaevlerine konulduğunu, bu iktidar döneminde askerin görev tanımına uygun hareket ettiğini söyledi. Soner Yalçın’ın operasyonel sitesi Oda TV ise, Murat Alan’ın sözlerini cımbızlayıp sadece 20 saniyelik bölümünü vererek, “Türk Silahlı Kuvvetlerine yönelik hakaret etti” şeklinde haber yaptı.

FETÖ ve ETÖ aynı anda Alan’a saldırdı

FETÖ ve ETÖ işbirliğini deşifre eden bir başka çarpıcı nokta daha ortaya çıktı.

Ergenekon sanıklarının karanlık odası Oda TV’nin haberi ile FETÖ’cülerin “kaçsaatoldu” isimli sosyal medya hesabının paralel hareket ettiği belirlendi. FETÖ’cü sosyal medya hesaplarıyla Oda TV’nin görüntü servisinin aynı anda yapıldığı, ABD’den açılan FETÖ’cü bot hesaplarının her iki haber linkini aynı anda paylaşmaya başladığı ifade edildi. Programın üzerinden bir gün geçtikten sonra her iki çetenin eş zamanlı saldırısı yapılan işbirliğini açıkça ortaya koydu.

Terör ittifakı hedef saptırıyor!

Yeniakit.com.tr’ye konuşan gazeteci yazar Murat Alan, “sözlerimizin nasıl cıbızlandığı ortada. Yaklaşık 9 dakikalık tartışmanın 20 saniyesini cımbızlayan FETÖ’cü ahlaksızlar ve suç ortağı eski Türkiye artıklarının algı yönetimi. Sözlerimin tamamına bakın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef alan, MGK’da parmak sallayan, tehdit edenleri kast ettiğim ortada. “Eşinin başını açmazsa benim başbakanım olmaz” diyen kimse.. Emine Erdoğan hanımı GATA’ya almayan kimse, bu ülkenin başbakanını selamlamamak için sıradan çıkan kimse, 15 Temmuz’da bu ülkenin vatandaşına bomba atan kimse işte onları hedef alan bir cümle. Kandil'den medet uman, bu ülkenin Genelkurmay Başkanını 15 Temmuz’da rehin alan zihniyet cımbızladıkları sözlerle olayı saptırıp Milli Savunma Bakanımız Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Org. Yaşar Güler ve komuta kademesini hedef almışım gibi bir algı oluşturuyor.” dedi

Soner Yalçın’ın içini acıtmış olmalı..

Karanlık Oda’nın kurucusu Soner Yalçın, e-muhtıra veren, milletin seçtiği hükümete sözde laiklik uyarıları yapan, 27 Mayıs darbesinden bu tarafa milli iradeye vesayet uygulayan darbeci generallere her daim sahip çıkmıştı. Murat Alan’ın darbeci generallere yönelik ifadeleri darbe destekçisi Soner Yalçın’ın içini acıtmış olmalı ki karanlık elemanlarına yalan haber yazdırmayı tercih etti.

Ali Tarakçı’nın Türkiye’nin demokrasiden uzaklaştığı ve diktatörlüğe gittiği yönündeki ifadelerini görmezden gelen darbe destekçisi Odacılar, Murat Alan’ın ifadeleri üzerinden algı yapmaya çalıştı.

 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 03 Haziran 2019 Pazartesi 14:09

YORUM YAZ

 • anadoluyu sahiplenen zümreanadoluyu sahiplenen zümre1 ay önce
  Durum, yorumcu Tunç un dediği gibidir.İlave yapmak gerekirse, ergenekon, ucu küresellere uzanan bir siyon tezgahıdır.İç ve dış güçlerin dengesi ile çalışan bir konseydir.Yüz yıldır, biz için seneryo yazanlardır.Asli odaklara (sermaye, asker, hukuk, eğitim, siyaset, bürokrasi ve medya ) her şekil hakimdirler.Fetöyü oyuna getirip, iktidarı ve diğer alternatifleri nötürlediler.En korktukları, siyasal islam kavramını bitirdiler.Gizlenmekten öte boy endam göstermeyi de seviyorlar ama, türkiye bunu göremeyecek kadar sığ .Sonuçlar, doğaldır.Aklı az olanlar güdülmeye oynanılmaya esarete mahkumdur.Cumhur , demokrasi ve halk iradesi kelimeleri, sadece bir tiyatrodur...
 • Halil Kaya Halil Kaya 1 ay önce
  Akit, müminlerin yüz akıldır. Her zaman dürüst ve ilkeli davranmış güvenli medya kuruluşudur. Mümin olmayanlar, müminlere iftara atmıştır. Bu münafıkların alemettir. Korkmayın, Özülmeyin, yılmayın ve umutsuzluğa kapılmayın. Allah müminlerle beraberdir. İstanbul seçimleri sebebiyle daha çok iftira atacaklar. Sözü ona milliyetçi geçinecekler.
 • 1 ay önce
 • Ahmet ÖzcanAhmet Özcan1 ay önce
  Akıllı davranan stratejistler savaşa giriştiklerinde düşmanı çoğaltmaz, hedefi büyütmezler. Akit buna dikkat etmiyor.
 • Tamam Tamam 1 ay önce
  RTE nin arkasında saf tutanlara eşek demiş. Ben şahsen hiç saf tutmadım. Saf tutan da eşeklik yapmış olmaz. Hakaret dili islami bir dil değil. Adam bal gibi hakaret etmiş.
 • TunçTunç1 ay önce
  Turgut çok safsın :) Bizzat kendi ellerinizle fetö, adnan, kuytul temizleniyor. Devamı da gelecek. Bunu yaptıran gücü hafife alma.
 • Demet ErgünDemet Ergün1 ay önce
  Şakşakçı nee kadar doğru bir tabir olmuş tam sizin zihniyetinize uygun. Eee etme bulma dünyası demek daha doğru olmaz mı :))
 • Tarakci ne isi varTarakci ne isi var1 ay önce
  A.Tarakci'nin oldugu bi programi kimse ciddiye almaz, izlemez
 • cemcem1 ay önce
  gerçek niyetleriniz ortaya çıktı, geçmiş olsun Türk milleti herşeyi anlayacak. herşey anlaşılıyor artık. yaptığınız hakaretler yargıda size sorulacak..
 • turgutturgut1 ay önce
  28 subat ve 12 eylul kafali kemalistler, hele bir darbe yapmaya yeltensinler... Darbeci fetocularin basina gelenlerin aynisi kemalist darbecilerinbasina gelir.. Kafalarini parcalariz bu defa.. yerde lesleri surutulur.. hele bir yeltensinler.. ama kiclari yemez artik..eski camlar bardak oldu..
 • AliAli1 ay önce
  Yalan. Erdoğan'ın arkasında niye fetöcü generaller saf tutsun. Onlar hapiste hepsi. Açık açık hakaret etti bu kendini bilmez. Yakında hesap verir . Yazıklar olsun içimizdeki düşman artığı.
 • recairecai1 ay önce
  Ali Tarakci'nin ne dedigini dinledik, bosuna kivirmayin. Koca generalleri ergenekoncu diye bir orgut uydurup yillarca demir parmakliklar ardinda curumeye biraktiniz, bunu da feto ile el birligi ile yaptiniz. Daha fazla nasil hakaret edecektiniz acaba?

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Temmuz 2019