• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Mor Dayanışma şimdi de Amasya Valisi’ne taktı!

Tek derdi AK Parti iktidarı olan ve sözde kadın hakları savunuculuğu yapan Mor Dayanışma Derneği, Amasya Valisi Mustafa Masatlı’nın kentteki organize sanayi bölgelerinde çeşitli sektörlerde çalıştırılmak üzere eleman ihtiyacı bulunduğunu söylediği açıklamaları kesip işine geldiği gibi yorumladı.

Yeniakit Publisher
2021-10-14 16:39:00 -
Mor Dayanışma şimdi de Amasya Valisi’ne taktı!

 yeniakit  Ankara 

Sözde kadın hakları savunuculuğu yapan Mor Dayanışma Derneği Amasya Valisi Mustafa Masatlı’nın geçtiğimiz günlerde kentteki organize sanayi bölgelerinde çeşitli sektörlerde çalıştırılmak üzere eleman ihtiyacı bulunduğunu söylediği açıklamaları işine geldiği gibi yorumladı.

Masatlı’nın "Bayanlara bile iş verebiliriz. Küçük ölçekte, ağır olmayan, bayanların yapabileceği işler verebiliriz" ifadelerinden rahatsız olan Mor Dayanışma Derneği sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Amasya Valisi Mustafa Masatlı açıklamasında "bayanlara bile iş verebiliriz" diyerek kadınların çalışma hakkını bir lütufmuş gibi sundu. Kirasını ödeyemeyen onlarca öğrenci, insan varken işsizlik sorununu iş beğenmeme olarak açıkladı! Tüm söylemleriniz ve politikalarınız kadın düşmanı olduğunuzu gösteriyor. Cinsiyetçi, homofobik ve nefret dolu olduğunuzu görüyor, biliyoruz! Kadın düşmanı olan sizler gideceksiniz, kadınlar her alanda var olmaya devam edecek!" ifadelerini kullandı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

MUSA ATİLLA

neden saptırarak anlıyorsunuz.adam kadınlara bile ağır olmayan yapabilecekleri iş bulabiliriz demekle kadınları aşağılamıyor.kadınlara bile yapabileceği işler olabilir diyor.yani sanayi bölgelerdinde olacağı için yapabilecekleri iş olsun diyor adam.burada bir lutuf falan sunmuyor.adam gibi anlatıyor ama yinede anlamamaya çalışıyorsunuz.
 • Yanıtla

Eğitimci

Morlar derdiniz ne sizin biz mor falan anlamayız lütfen işinize bakın gerçi işinizin ne olduğu da belli değil yani zavallı morlar
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23