• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Microsoft'tan Rusya'ya Windows yasağı

Microsoft, Windows 10 ve Windows 11'in Rusya'dan indirilmesini engel getirdi.

Yeniakit Publisher
2022-06-22 12:34:00 -
Microsoft'tan Rusya'ya Windows yasağı

Rusya'nın Ukrayna'ya saldırması nedeniyle Google dahil birçok teknoloji şirketi, bazı hizmetlerini sonlandırma kararı almıştı.

Intel, AMD, IBM, TSMC ve GlobalFoundries gibi bilgisayar şirketleri de Rusya'ya çip satışlarını durdurmuştu.

Öte yandan, ABD merkezli teknoloji devi Microsoft da yaptırım uygulayan şirketlere katılmış ve Rusya'daki iş gücünü önemli ölçüde azaltma kararı almıştı.

Microsoft'tan Windows engeli

Rusya'dan gelen haberlere göre Microsoft, Rus kullanıcıların Microsoft Rusya resmi web sitesinden Windows'u indirip yüklemesini engelledi.

Kullanıcılar Windows 10 veya 11’i indirmek istediklerinde "sayfa bulunamadı" hatasıyla karşılaşıyor. Ancak VPN kullanarak konum değiştiren kullanıcılar, söz konusu sayfaya erişim sağlayabiliyor.
Söz konusu problemin Microsoft'un Rusya'dan daha fazla ürün veya hizmetini yavaş yavaş geri çekme planının bir parçası mı olduğu, yoksa hata sonucu mu meydana geldiği bilinmiyor.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ormanlarimizi yakan yanmali

"Ormanlarimda yas bir dal kesenin kellesini keserim" dusturu uzerine ormanlarimizi boluculuk teror hainlik...icin yakanlari ve bu kallesliklerde ortaklikla dezonformasyon algi yapan hainleri yani ormanlarimizi yakan yaban hayatina kasteden terorist hainleri yangin sondurme helikopterlerinin sepetine koyup arkasinda olduklari hainligin yaktiklari ormaninda yanginin tam merkezine birakilmaliki bir daha hicbir hain kalles s...siz bir daha butarz hainligi yapmak bir yana aklina vetirmeye bile korksun
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23