MHP'nin öğrenci vekil adayı!

24 Haziran 2018 Pazar günü gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için siyasi parti genel merkezleri milletvekili aday listelerini en geç 21 Mayıs saat 17.00'ye kadar Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) verecek.

18 Mayıs 2018 Cuma 11:09
MHP'nin öğrenci vekil adayı!

MHP Milletvekili  listeleri belli oldu buna göre dikkat çeken detaylar şu şekilde;

Devlet Bahçeli, Osmaniye'den 1. sırada aday oldu.

İstanbul 1. bölgeden Genel Başkan yardımcısı Semih Yalçın 1. sıradan, Celal Adan İstanbul 2. bölge 1. sıradan, Feti Yıldız ise İstanbul 3. bölge 1. sıradan aday oldu.

Ankara 1. bölgeden 1. sıradan Mevlüt Karakaya'yı aday olarak gösteren MHP listelerinde Ankara 2. bölgede ise 1. sıradan ise Sadir Durmaz yer aldı. Ankara 3. bölge 1. sırada ise Yaşar Yıldırım yer aldı.

MHP, İzmir 1. bölge 1. sıradan Hasan Kalyoncu, İzmir 2. bölge 1. sıradan Tamer Osmanağaoğlu aday olarak gösterildi.

MHP'nin 27. dönem Kırklareli milletvekili adaylarının üç kişi olması gerekirken bir adayın olması gözlerden kaçmadı.

Kırklareli'den tek aday!

Milletvekili adayının Semih Meriç olduğu görülürken 26. dönemde MHP Kırklareli'de üç milletvekili adayının tümünde isim vardı.

26. dönem MHP Kırklareli milletvekili adayları ise şunlardı; Selçuk YılmazHüsnü CumalıOktay Kahve

MHP Kırklareli'den hiç milletvekili çıkaramamıştı.

En Genç Aday Kayseri'den

Öte yandan Kayseri Ülkü Ocakları Öğrenci Meclisi Başkanı Veli Oğuzhan Öztürk, MHP'nin en genç milletvekili adayı oldu. Listede Öztürk için 'öğrenci' yazdı.

Veli Oğuzhan Öztürk Kayseri 10.sıradan aday gösterildi.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 18 Mayıs 2018 Cuma 11:09

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    24 Ocak 2019