MHP’li Semih Yalçın: Kabineye dair tasarruf Cumhurbaşkanına aittir

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin, kabine revizyonu tartışmalarına "Ne yapacağız her gün bakan mı değiştireceğiz" sözlerine açıklık getirdi.

15 Eylül 2019 Pazar 22:49
MHP’li Semih Yalçın: Kabineye dair tasarruf Cumhurbaşkanına aittir

 Sezai Erhan  yeniakit.com.tr 

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, bazı bakanların görevde kalmasını istediği için kabine değişikliği tartışmalarına tepki gösterdiği iddiası yönünde özellikle sol haber sitelerinde yapılan haberlerin doğru olmadığını söyledi.

Bahçeli’ye tepki varmış havası oluşturuluyor

Yalçın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Ayrıca sol ve Marksist gazete ve haber sitelerinde, Sayın Devlet Bahçeli’nin söz konusu açıklamalarına Ak Parti çevrelerinde tepki varmış havası yaratılmaya çalışılıyor. Oysa Sayın Genel Başkanımız, bu hususta oldukça titiz bir siyasi liderdir. Sayın Cumhurbakanı’nın kabineye dair tasarrufları tamamen kendilerine aittir ve öyle olmalıdır. Bu durum açıklamasında mevcuttur. İcra erkinin doğası da budur, gereği de” dedi.

Biz kirli hesapları görüyoruz

Semih Yalçın, “Biz, bu bozgunculuğun arka planındaki kirli hesapları görüyoruz. Biliyoruz ki hedefte Cumhur İttifakı var. Zillet ittifakının bundan sonraki seçimlerde başarılı olması, Cumhur İttifakı’nın güçten düşürülmesine bağlı. Halbuki hem Cumhhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin yerleşmesi, hem de bundan sonraki dönemde ülke sorunlarının çözüm yolu; Ak Parti ile MHP arasındaki siyasi uyumdan, yani Cumhur İttifakı’ndan geçiyor.” dedi.

Bahçeli: Her gün bakan mı değiştireceğiz

Bahçeli geçen hafta düzenlediği basın toplantısında, bir süredir konuşulan kabine revizyonu tartışmalarına değinerek, "Bakanlar kurulunda 'şunlar değişsin' gündemini taşırsanız muhalefet unsurları olarak, siz de 'muhalefetin bu isteğine cevap veriyorum' derseniz iki yanlışı birlikte yaparsınız. İki yanlıştan da bir doğru çıkmaz. Hangi bakan bir şey söylemişse muhalefet ‘istemezük’ der. Ne yapacağız her gün bakan mı değiştireceğiz?" diye konuşmuştu.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 15 Eylül 2019 Pazar 22:49

YORUM YAZ

 • Nadir BabaNadir Baba1 ay önce
  Kabine değişikliği için önce Devlet Bahçeli'den icazet alınmaaı gerekir. Nitekim, Bahçeli geçtiğimiz Perşembe günü çıktı ve kendi gücünü ortaya koydu: “Yeni sistemin yerleştirilmesi için çaba sarf edileceği yerde ‘muhalefetin isteğine cevap veriyorum’ derseniz iki yanlışı birlikte yaparsınız. Her gün bakan mı değiştireceğiz. Bu yola girdiğinizde Yeniçeri ocağı gibi ‘İstemezük’ derler.”Kısacası Bahçeli, değişikliğin mutlaka MHP ile birlikte yapılması gerektiği uyarısında bulunuyor. Benden söylemesi...
 • behicbehic1 ay önce
  NASIL BİR MİLLİYETÇİ PARTİSİNİZ ANLAMADIM.
 • denüşüklükdenüşüklük1 ay önce
  Tavuklar davuloğlu tarafına atılsın, horozlar bakan olsun. Ziya Selçuk falan da Tavukoğlu tarafına atılsın.
 • kemal özdemirelkemal özdemirel1 ay önce
  Bahçeli AK Partinin ve Reisin altını oymaya devam ediyor. Reis ve ekibinin buna bir çözüm bulması gerekiyor.
 • Erken Seçim nezaman?Erken Seçim nezaman?1 ay önce
  AKP'ye yapıştınız kaldınız. Millet, Cumhur İttifakından kurtulmak istiyor. Erken seçim istiyor.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Ekim 2019