Metiner'den Arınç'a sert tepki! 'Asıl siz haddinizi bileceksiniz'

Eski AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç'ın AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan'a tepki göstermesine sert çıkarak 'Asıl siz haddinizi bileceksiniz' dedi.

13 Eylül 2019 Cuma 16:57
Metiner'den Arınç'a sert tepki! 'Asıl siz haddinizi bileceksiniz'

Eski Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) üyesi Bülent Arınç ve AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan arasındaki tartışmaya, eski AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner de katıldı.

Metiner, kişisel Twitter hesabında yayınladığı mesajda şu ifadeyi kullandı:

"Asıl siz haddinizi bileceksiniz. Malum çevrelere güvercin, Bülent Turan gibi ömrünü davasına adamış grup başkanvekili konumundaki bir kardeşimize karşı şahin kesileceksiniz. Turan kardeşimize yaptığınız itibar suikastı, tam da hizmet ettiklerinizin yöntemi."

​Ne olmuştu?

Arınç, kayyum yoluyla görevinden alınan eski Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk için "Ben sadece Ahmet Türk'ü tanıyorum ve ona saygı duyuyorum. Ahmet Türk'ün benim üzerimdeki hakkı şudur. Bu kişinin terörle alakası yoktur. Ahmet Türk'ün terörle alakası yoktur. Barış olsun isteyen biridir" demişti.

Bülent Turan da, ertesi gün Arınç'a tepki göstermiş, şunları kaydetmişti:

"Biz ülke ayağa kalksın diye uğraşırken, terörle uğraşırken, çıkıp karşımıza ısrarla 'Niye kayyım atadın, niye bunu yaptın?' dediler. PKK’ya göz kırpan kim varsa o gözü oyacağız. Dün çıkmış bir ağabeyimiz, yok Ahmet Türk’ün terörle ilgisi yokmuş. Hadi oradan yahu. Hiçbir adam ezbere gerekçelerle, uyduruk gerekçelerle görevden alınmaz. Halkın seçtiğine saygı duyulur ama halk seçtiği zaman giderken Kandil'den yanına eş başkan koyarsan, halkın seçtiği iradeyi kandile teslim edersen, şehidin ailesini işten kovar da, aynı göreve bir terör zanlısını getirirsen, belediyenin tüm resmi kurumu olan makamından, kimliğinden, internet sitesinden Türk bayrağını çıkartırsan, sana devlet gelir, 'Kalk oradan kardeşim der' ve kaldırır."

Bunun üzerine Arınç, Show TV'ye yaptığı açıklamada "Boyundan büyük işlere karışma. Sen zaman zaman böyle çıkışlar yapıyorsun. Sivrisinek ısırığı kadar beni ilgilendirmez. Sana yazık olur. Herkes haddini bilsin. Ben de bileyim, Bülent Turan da bilsin, başka partilerin başka temsilcileri de bilsin" ifadesini kullanmıştı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 13 Eylül 2019 Cuma 16:57

YORUM YAZ

 • BurakBurak6 gün önce
  Yine Sarayın baş .... konuşmuş. İğrenç adamlarsınız. Memleketi ateşe vermeye yemin etmişsiniz. Memleket yanmaz inşallah ama, sizin ...
 • Adil düzen Adil düzen 7 gün önce
  Arınç hak hukuk diyor kimseyi koruyup kolladığı veya tasvip ettiginden değil bunu anlamayan zavallılar yorum yaparken bile şirretlesiyorsunuz esas metiner gibiler yüzünden akp kan kaybediyor bunu anlamıyorsunuz adalet herkese lazım teröriste bile aksi teröristten farkin olmaz işid den hic bir farkın olmaz biz anayasasi olandemokratik hukuk devletiyiz uluslararasi hukuk ve anlaşmalara imza ve yükümlülüğümüz var aşiret devleti degiliz ve arınç buna dikkat çekiyor biraz kitap okuyun soysal medyadan beslenmeyin.
 • SOKAĞIN SESİSOKAĞIN SESİ7 gün önce
  Metiner, Sokağın sesi
 • abdullahabdullah7 gün önce
  Arınç, kes sesini ve otur aşağı.
 • iskender1aiskender1a7 gün önce
  milli görüş geleneğinden gelen abilerimizin birbirini incitmesi bizi çok üzüyor,Allah katında'da kabul görmez.Âziz milletimize sadece bir saat bile hizmet etmiş olmak yerde'de gökde'demakbuldür.Bu ağır yükü taşımak kolay deyil,insanlık tarihindeki en şerli zanan-dayiz.Lütfen lütfen rica ediyorum.
 • sukrusukru7 gün önce
  bu adam ak partiden defolup gitmezse ak parti biter.Reise oy versemde ak parti ben ve yakınlarımdan oy falan a la mazzzz.
 • KIYAMETKIYAMET7 gün önce
  Sen iyiden iyiye zıvanadan çıktın . Bülent sana daha hala abi demelerinin sebebi sayın Cumhurbaşkanına saygıdan geliyor ama sen Reisin gölgesine sığınıp reise canla başla bağlı insanlara çatıyor sun. Senin zihniyetinde hiç bir şey değişmemiş. 
 • meşemeşe7 gün önce
  METİNERHAKLI SONUNAKADAR ,
 • ismime luzum yokismime luzum yok7 gün önce
  yahu kim bu mehmet metiner ikide bir bunu haber yapiyorsunuz adi ustunde eski milletvekili partide bir görevi varmi yok
 • AdamsinAdamsin7 gün önce
  Metinerhaklı sonuna kadar
 • Ökgeş emmi Ökgeş emmi 7 gün önce
  Bülent arınç, eminizki FETÖ nünde üzerinizde çok hakkı vardır sende hakkını akparti ve reise ihanet yaparak ödüyorsun

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Eylül 2019