Meslek liselerinden istihdama katkı

MÜSİAD İş Gücü Planlama ve Mesleki Eğitim Komitesi Başkanı Ali Gökhan Er, meslek liselerinin nitelikli iş gücünü arttırdığını; sanayi kuruluşlarının ara eleman ihtiyacını karşıladığını belirtti.

11 Temmuz 2019 Perşembe 12:04
Meslek liselerinden istihdama katkı

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İş Gücü Planlama ve Mesleki Eğitim Komitesi Başkanı Ali Gökhan Er, meslek liselerinin nitelikli iş gücünü arttırdığını; sanayi kuruluşlarının ara eleman ihtiyacını karşıladığını söyledi.

Mesleki ve teknik eğitim faaliyetlerine büyük önem verdiklerini aktaran Er, bu doğrultuda MÜSİAD Pazarlama ve Perakende Meslek Lisesi ile Kartal Atalar Mesleki Teknik Anadolu Lisesi MÜSİAD Mobilya ve Tasarım Bölümü’nün hizmete sunduklarını belirtti.

Değişen ve dönüşen Türkiye’yle birlikte MÜSİAD’ın da tazelenme sürecine girdiğine dikkat çeken Er, “Dernek bünyesinde kurulan MÜSİAD İş Gücü Planlama ve Mesleki Eğitim Komitesi’yle mesleki eğitime ayrı bir parantez açılmıştır” dedi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Temmuz 2019 Perşembe 12:04

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    21 Temmuz 2019