• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Merhum Erbakan Hoca üzerinden kirli siyaset: Saadet'in fitnecisi yine sahnede!

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk'ü ziyareti üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alan Ali Aktaş, merhum Erbakan Hoca'nın ismini kullanarak da 'kirli siyaset'ini sürdürdü.

Yeniakit Publisher
2021-02-27 23:57:00 - 2021-03-03 14:53:07

 Yeniakit.com.tr 

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk'ün 'O kim ki partimiz adına konuşuyor?' diye sorduğu Saadet Partisi'nin 2019 Antalya belediye başkan adayı olan Ali Aktaş, merhum Necmettin Erbakan Hoca üzerinden 'kirli siyaset'ine devam etti.

Oğuzhan Asiltürk'ü ziyaret ettiği için rahatsız olarak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alan Ali Aktaş, merhum Necmettin Erbakan'ın vefat yıldönümünde twitter hesabından bir dizi paylaşımda bulundu. 

'Erbakan'ın yolu asla AK Parti'nin yolu değildi'

Milli Görüş Lideri merhum Erbakan'ın adını kullanarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan Aktaş, "Erbakan’ın yolu asla AK Parti'nin yolu değildi. Bu herhangi bir ispat gayretine gerek bırakmayacak derece açık ve netti. Hatta ölümünden önce son yaptığı şey AK Parti'ye karşı bir Türkiye İttifakı kurmaya çalışmaktı. Bu çalışmayı vefat ettiği hastanede bile sürdürdü." dedi.

Aktaş, oluşturmak istediği algıda AK Parti düşmanlığını sergilerken, Erbakan'ın yolunun CHP yolu olmadığı konusunda ise tek bir kelime açıklama yapmadı..  

Tam aksine Aktaş, 2019 seçimlerinde İstanbul'da SP'nin de büyükşehir belediye başkan adayı olmasına rağmen, CHP'nin adayı Ekrem İmamoğlu'na para bağışında bulunarak, kimlerle dans ettiğini ispatlamış oldu. 

'Erbakan üzerinden Erdoğan'ın pazarlandığı günleri görmekten utanıyorum'

Bir diğer paylaşımında ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti'yi kurmadan önce kendilerini çağırdığını iddia eden Aktaş, "90'ların sonunda Tayyip bey bizi çağırdı ve bize; 'Erbakan'la bu iş olmuyor, ABD ile zıtlaşarak bu iş olmuyor, bu iş Özal gibi yaparak olacak. Çok üzgünüm' dedi. Yıllar sonra AK Parti'ye geçip Erbakan üzerinden Erdoğan'ın pazarlandığı günleri görmekten dolayı utanıyorum." diye konuştu.

HDP'nin katılımından memnuniyetini anlattı

Aktaş, Necmettin Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan'ın çağrılmadığı anma etkinliğine terör sevici HDP'nin katılmasından duyduğu memnuniyeti şöyle ifade etti:

"Erbakan hoca, ölümünden sonra da Türkiye'yi birleştiren lider olmaya devam ediyor. Bugün hemen hemen bütün siyasi partiler hocayı anma programında buluştular. Bu çok önemlidir ve tarihi değerdedir."


Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

ASABI

SADETININDE SENINDE ..
 • Yanıtla

Bay b

Şahsiyet ve İslam düşmanisiniz, Allah sizlere akıl fikir versin sen ne milli görüşçü nede İslâm davası olan birisin senin gibiler bu vatana faydası olmadan bu dünyadan göçer gider.sadece arkalarında bu davaya Zarar veren bir insan olarak anılır.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23