• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Meral Akşener'den FETÖ iddialarına yorum! Buğra Kavuncu'yu yedirmek istemiyor

İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’ın İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'nun FETÖ'cü olduğuna dair açıklamalarıyla ilgili konuşan Genel Başkan Meral Akşener, "Buğra bey kendisi ile ilgili iddia sahiplerinin ne güzel işte hukuk yoluyla iddialarını ispatlamaları için bir fırsat tanıyor." dedi.

Yeniakit Publisher
2020-10-21 17:32:00 - 2020-10-21 18:09:16

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’ın İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu hakkındaki FETÖ iddialarına ilişkin, “Görelim Mevla neyler, neylerse güzel eyler. Şimdi iddia sahipleri gidecekler ellerinde ne var ise belge ve bilgiyi verecekler. Mahkeme bir karar verecek. O zaman akla kara birbirinden belli olacak” dedi.

Akşener'den esnafa ziyaret

İYİ Genel Başkanı Meral Akşener, Kayseri’nin İncesu ilçesinde esnafları ziyaret etti. Akşener, “20 Ocak 2020 tarihinden itibaren Türkiye’de ilçe ilçe geziyorum. Esnaf gezme amacım, oy isteme falan değil. Propaganda yapmıyorum, iktidarı yermiyorum ama bir şey yapıyorum. Unutulmuş esnafı görüyoruz, üzerine perde örtülmüş esnafı dinliyoruz. Sorunlarını Meclise getiriyoruz. Kamuoyuna mal ediyoruz ve o sorunlara dikkat çekiyoruz. O şekilde esnafın görülmesini sağlıyoruz” dedi.

FETÖ iddialarıyla ilgili konuşmak istemedi

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’ın katıldığı televizyon kanalında İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu hakkındaki açıklamalarına ilişkin olarak Akşener, “Bu konu medyanın ilgisini çekiyor ama vatandaşın derdi başka. Netice itibariyle keşke medya ya da sosyal medya üzerinden dertlerimizi paylaşmak yerine, derdimizi anlatmak yerine, yüz yüze konuşmanın daha faydalı olacağını siyasi hayatım boyunca düşünmüşümdür. O yapılamadı, kamuoyuna mal oldu ama vatandaşın derdi ile hiç yan yana gelmiyor." ifadelerini kullandı.

'Akla kara birbirinden ayrılacak'

Akşener konuşmasının devamında, "Dolayısıyla ben bu soruyu cevaplamayı vatandaşlara karşı ayıp hissediyorum. Onun için görelim Mevlam neyler, neylerse güzel eyler. Buğra bey kendisi ile ilgili iddia sahiplerinin ne güzel işte hukuk yoluyla iddialarını ispatlamaları için bir fırsat tanıyor. Bu çok önemli bir şeydir. Şimdi iddia sahipleri gidecekler ellerinde ne var ise belge ve bilgiyi verecekler. Mahkeme bir karar verecek. O zaman akla kara birbirinden belli olacak” ifadelerini kullandı.

Ümit Özdağ ihraç edilecek mi?

“Ümit Özdağ konusunda sizin bir tasarrufunuz olacak mı?’’ sorusuna Akşener, İngilizce olarak, “No comment (Yorum yok)” cevabını verdi.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Deli İbo

IYI Partinin seçmenide dahil olmak üzere % 85 'i Fetö'cüdür. Bunların asla ve asla eski MHP'lilerle, eski ÜLKÜCÜ'lerle alakaları yoktur.  

Ulvi

Ümit Özdağ boş sallayacak bir adam değil. 
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23