Memur temmuz zammı son dakika belli oldu mu? En düşük memur maaşı ne kadar olacak?

Milyonlarca emeklinin beklediği temmuz zammı için artık geri sayım başladı. Haziran enflasyonu ise 3 Temmuz’da ortaya çıkacak. Haziran ayına ilişkin enflasyon oranları da oldukça önemli emekli temmuz zamı için. Emekli, dul ve yetimin yanında memur maaş zammı için de enflasyon verileri yakından ilgili. Açıklanacak enflasyon beklentiler doğrultusunda gerçekleşirse ilk 6 aylık veriler yüzde 5.5-6 arasında olması bekleniyor. Peki en düşük memur maaşı ne kadar olacak? Memura ne kadar zaman yapılacak? Temmuz memur zammı ne kadar? Son dakika temmuz ayı memur zam haberleri. Memur temmuz zammını büyük oranda etkileyecek olan haziran enflasyon rakamları ne zaman açıklanacak? İşte son dakika memur ve emekli zam haberleri.

25 Haziran 2019 Salı 08:47
Memur temmuz zammı son dakika belli oldu mu? En düşük memur maaşı ne kadar olacak?

Milyonlarca emeklinin beklediği temmuz zammı için artık geri sayım başladı. Haziran enflasyonu ise 3 Temmuz’da ortaya çıkacak. Haziran ayına ilişkin enflasyon oranları da oldukça önemli emekli temmuz zamı için. Emekli, dul ve yetimin yanında memur maaş zammı için de enflasyon verileri yakından ilgili. Açıklanacak enflasyon beklentiler doğrultusunda gerçekleşirse ilk 6 aylık veriler yüzde 5.5-6 arasında olması bekleniyor. Bu da  memur ve emekliye fark zammı yansıyacak. Zamlarla birlikte en düşük memur maaşı 3512 liradan 3740 liraya çıkacak.

Memur zammı ne kadar, memur zammı ne kadar olacak 2019, memur zammı 2019 temmuz, memur zammı temmuz 2019, memur zammı son dakika, memur zammı 2020 ,memur zammı yüzde kaç? Milyonlarca emekli ve memurun beklediği temmuz zammı için artık sayılı günler kaldı. Milyonlarca emekli ve memur temmuz zammıyla birlikte yeni maaşlarının ne kadar olacağını ve temmuz emekli ve memur zammının ne kadar olacağını bir hayli merak ediyor. Ocak ve temmuzdan geriye dönük 6 aylık enflasyondan kaynaklı fark oluşursa bu da toplu sözleşme zammına ekleniyor. SSK ve Bağkur emeklileri de memurlar gibi yılda iki zam alıyor. Ancak toplu sözleşme SSK ve Bağkur emeklisi için geçerli değil.Son toplu sözleşmeye göre; memur ve emeklisine ocakta yüzde 4 zam yapıldı. Temmuzda ise yüzde 5 zam yapılacak. Türkiye İstatistik Kurumu’na (TÜİK) göre; enflasyon ocakta yüzde 1.06, şubatta yüzde 0.16, martta yüzde 1.03, nisanda yüzde 1.69 ve mayısta da yüzde 0.95 arttı. 5 aylık toplam kümülatif enflasyon yüzde 4.98 oldu. Haziran enflasyonu ise 3 Temmuz’da ortaya çıkacak. Enflasyon yerinde saysa dahi bu zam cepte.

6 aylık veriler yüzde 5.5-6 arasında olabilir

Analistler, enflasyondaki düşüşün haziran itibarıyla belirginleşeceğine dikkat çekiyor. Bu nedenle aylık artışlar daha sınırlı kalabilir. Merkez Bankası’nın son beklenti anketine göre uzmanların haziran ayı enflasyon beklentisi yüzde 0.91 civarında. Enflasyon bu beklentilere paralel gerçekleşirse ilk 6 aylık veriler yüzde 5.5-6 arasında olabilir. Bu durumda memur ve emeklisine fark zammı yansıyacak.

En düşük memur aylığı ne kadar olacak?

Ocakta memur ve memur emeklisine yüzde 4 zam yapılmıştı. 6 aylık enflasyon bu zammı aşacağından yüzde 1.5-2 arası fark oluşabilir. Böylece en düşük memur maaşı 3512 liradan 3740 liraya çıkacak. Emeklilere 1000 TL de Kurban Bayram ikramiyesi verilecek.

Memur emekli maaşı zammı son dakika en düşük memur emekli maaşı 2019 ne kadar?

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 25 Haziran 2019 Salı 08:47

YORUM YAZ

  • Recep GülerRecep Güler28 gün önce
    AKİD-2000 SONRASI EMEKLİ İNTİBAKLARINI GÜNDEMİNİZE BİLE ALMIYORSUNUZ!!!KINIYORUM!!!FETÖ-PKK PAÇAVRALARI,YARIN ÖBÜRGÜN İÇERDEN HABER ALIR VE BAŞLARLAR..

Günün Özeti

Günün Karikatürü

23 Temmuz 2019