Mehmet Özkaseki bu söylemi ilk kez kullandı: Hitler’in taktiğiyle bazı yerlerde işbaşına geldiler

Erzurum'da katıldığı toplantıda konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun FETÖ operasyonuyla iş başına geldiğini belirterek, "Deniz Baykal'ın eski söylemlerini bir anda bıraktı. 'Laiklik, Cumhuriyet elden gidiyor' gibi şeyler söylemiyorlar. Hitler'in propaganda bakanının 'çok yalan söyleyin ve ısrar edin' taktiğini tutturdular" dedi.

20 Temmuz 2019 Cumartesi 15:58
Mehmet Özkaseki bu söylemi ilk kez kullandı: Hitler’in taktiğiyle bazı yerlerde işbaşına geldiler

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, CHP'nin belediyecilik anlayışıyla ilgili olarak, "Belediyecilik tarihinde CHP çöp, çukur, çamur ve militan kadrolarla anılır. Belediye seçimleri öncesinde 'Biz hiçbir arkadaşı işten çıkarmayacağız' dediler ve sözlerinde durmadılar, yüzlerce insanı işten çıkardılar." dedi.

"Zorla yapılacak iş değil"

AK Parti'nin 15 il, 104 ilçe, il genel meclisi, kadın kolları ve gençlik kolları başkanlarının katılımıyla Erzurum'un Palandöken ilçesinde bir otelde düzenlenin "Yerel Yönetimler İstişare ve Değerlendirme Bölge Toplantısı"na katılan Özhaseki, burada yaptığı konuşmada, belediyeciliğin aşk, sevda, gayret ve heyecan işi olduğunu söyledi.

Özhaseki, belediyeciliğin zorlayarak yapılacak iş olmadığına işaret ederek, "Bizler toplantıda belediyecilik mantığımızın ne olduğunu anlatmaya çalışacağız, tecrübeli arkadaşlarımız tecrübelerini anlatacak." diye konuştu.

"Belediyeciliğin bir okulu yok"

Bu noktada tespit ettikleri önemli konular olduğunu anlatan Özhaseki, şunları dile getirdi:

"Birçok arkadaşımız belediyecilikten gelmiyor, belediyeciliğin bir okulu yok. İşini bırakarak hizmet için işbaşına geliyor. Karşılaştığı ortamda iyilik olarak yaptığı bazı işler ileride dava olarak geri dönüyor. Mevzuatı bilmeden olmaz, burada birbirimizi eğiteceğiz. Arkasından şehircilik nedir, şehre nasıl bakılır, medeniyetin inşası yolunda neler yapılması gerektiğini anlatmaya çalışacağız."

Özhaseki, belediyeciliğin batıda çok önceden başlayan bir kurumsallaşma olduğunu belirterek, "Kadim medeniyetimizde belediye hizmetleri genellikle insanların hamiyeti ve gayretiyle görülmüş, sevap duygusuyla giderilmiş. Vakıflar ortaya çıkarılmış ve hizmete başlamışlar. Fakat bir müddet sonra vakıflar zayıflamaya ve gelirleri azalmaya başlayınca bir kuruma ihtiyaç duyuluyor. İşte şehir emaneti o zaman çıkıyor. Biz de bu kurumun ortaya çıkması 150 yıl bile değil." ifadelerini kullandı.

"Bizler bağımsızlığa düşkün bir milletiz"

Türkiye'de şehircilik açısından sağlıksız ve kimliksiz kentler oluştuğuna dikkat çeken Özhaseki, şöyle devam etti:

"Selçuklu ve Osmanlı'nın şehir kurmadıkları, burası çürük dedikleri yere cumhuriyet döneminde mimarlarımız, şehir plancılarımız olmasına rağmen şehri kurmuşuz. Arkasından o çürük zeminlere dayanamayıp kat ilave etmişiz. Ondan sonra da 'deprem kaderdir' demeyelim. Bizler bağımsızlığa düşkün ve birkaç kişi bile bir araya gelse devlet kuran milletiz. Kurduğumuz o medeniyette de kendi döneminin izlerini taşıyan mimari tarzlar da ortaya koymuş milletiz. Ortaya koyduğumuz inşaat hangi medeniyete benziyor? Kendi gelenek, inanç ve düşüncelerimiz yansıtan şehir tipi maalesef yok. O yüzden bizim kendimize gelip sağlıklı ve kimlikli kentler inşa etmek gibi görevimiz var."

Özhaseki, belediyeler açısından bakıldığında, Türkiye Cumhuriyeti tarihinde dönüm noktasının 1994 yılı olduğunu vurguladı. Bu tarihten sonra hizmet belediyeciliğinin ortaya konulduğunu aktaran Özhaseki, "Hizmet belediyeciliğinin ardından sosyal belediyeciliği ortaya koyduk. Şehirleri büyüterek marka şehirler üretmeye çalıştık. Bunlar AK Parti'nin belediyecilik anlayışının ürünüdür. Son dönemde de gönül belediyeciliğine geçildi." değerlendirmesinde bulundu.

"Hitler'in taktiğini tutturdular"

Seçim sonrası CHP'li belediyelerde yüzlerce çalışanın işten çıkarıldığını anımsatan Özhaseki, şunları kaydetti:

"Bir FETÖ operasyonu ile işbaşına gelen Kılıçdaroğlu, Deniz Baykal'ın eski söylemlerini bir anda bıraktı. 'Laiklik, Cumhuriyet elden gidiyor' gibi şeyler söylemiyorlar. Hitler'in propaganda bakanının 'çok yalan söyleyin ve ısrar edin' taktiğini tutturdular ve bunun neticesinde milletin gözünü boyayarak bazı yerlerde işbaşına geldiler. Çok şükür aramızda çok farklar var ama bazı yerlerde ne yazık ki bu taktiğe inanıldı. Belediyecilik tarihinde CHP çöp, çukur, çamur ve militan kadrolarla anılır. Belediye seçimleri öncesinde 'biz hiçbir arkadaşı işten çıkarmayacağız' dediler ve sözlerinde durmadılar, yüzlerce insanı işten çıkardılar. Algı operasyonlarıyla şimdi kendilerini pazarlamak ve parlatmakla meşguller."

"HDP, bölücülüğe yol açmak için elinden gelen her şeyi yapıyor"

Özhaseki, "Bir de HDP'miz var. Nasıl bir mantıkla hareket ettiklerinin farkındasınız, hizmet umurlarında değil. Kafalarındaki bölücülüğe yol açmak için ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar. Kanunda personel giderleri bütçenin yüzde 30'unu aşamaz diyor. HDP'li belediyeler kayyuma geçtiklerinde Hakkari'de yüzde 67,8, Iğdır'da yüzde 91,8, Sur'da yüzde 81,8 personel giderleri var. Geriye hizmet kalmıyor. Yatırım bütçelerine bakıldığında Van'da yüzde 6,2, Yüksekova'da 2,1, Hani'de yüzde sıfır görünüyor. Öz kaynaklara bakıldığında HDP'li belediyelerin hepsi neredeyse sıfır." ifadelerini kullandı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 20 Temmuz 2019 Cumartesi 15:58

YORUM YAZ

 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer29 gün önce
  Sayın..Haseki..Sayın..Binali..Yıldırım..Ankara..ve..İstanbul..ZÜMRÜT..dururken..tenekeleri..tercih..etti..Sayın..Haseki..çok..güzel..tespit..etmiş..propaganda..da..Göbels..taktiği..ve..Makyevelizm.(Hedefe..varmak..için..yalan-riya..iftira..kalleşlik..her..şey..mübahtır)..ZİRVE..yaptı..siyonist..uzmanlar..bu..konuda..pek..mahirdir..taktikleri..onlar..verdiler..
 • Müptezel Müptezel 29 gün önce
  Müptezel embesil, Kayseri de boydakları işin için tepe tepe kullandın sonra arkadan hançerlediniz, sizler ne biçim bir mahluksunuz, hiç mi kutsalınız karakteriniz duruşunuz yok. Hepiniz (siyasal islamcılar) aynı b.ksunuz. Ama bir gün Türkiye barsaklarını sizden temizleyecek.
 • MurtazaMurtaza29 gün önce
  Aysin bu Adam kayserili is adamlarini zorla fetoya yollayan Adam degilmi.
 • ismettismett29 gün önce
  siyaset yalan üzerine yüzü kızarmamayaar damarının çatlamasına milet vekilleri konsamatris gibi degilmidir bu gün akp yarın chp ertesi gün mhp ertesigin digerihani bunlarda vatan hani bunlarda iman hani bunlarda arsadece haramı daha fazla kazanırım YARABBİ BENİM VÜCUDUMUçok büyük yapki cehenneme başka mümin girmesin diyen Hz. Ebu bekirle rekabete girmişcesinemilyonların hakkını cehennem bile kabul etmez
 • Karamanlı Karamanlı 29 gün önce
  Bak sen hitler taktiği uygulamışlar, millet te mal kandırılmış. akıl verecek kadar akıllıydınız da, fetö denen cami hocası hepinizi kandırıp devleti ele geçirdiğinde aklınız nerdeydi. Sizin yüzünüzden sadeceşehit sayısı kaç, ekonomik zararların sen say. Fetö sizi kaldırırken de Hocaefendi taktiği uyguladı. Kendi kandırılmış, millete akıl satıyor, halada utanmadan milleti kandırılmış akılsız zannediyor. Millet kaldırıldığından değil, insanları zorla ontarafa ötelediniz.
 • fikret fikret 29 gün önce
  sayın haseki hem de tv ekranında 80 milyon insanın karşısında namusu üzerine yemin etti demekki n......suzmuş kulak tıkadığına
 • MuratMurat29 gün önce
  Pençe lakaplı eleman eğer yorumumu yayınlarsa akit mutlaka oku bak çok şeyler bulacaksın emin ol
 • MuratMurat29 gün önce
  Sen istifa et haseki bu görevden eğer gökçek olsaydı kanırta kanırta seçimi bak nasıl alıyordu ak partinin iki gruptan kurtılması şart ilki bu haseki vb kıstaslarında makam işgal eden kritik noktalarda olan ama verimliği/produktivi tesi hiç olmayanlar ikincisi de malum gündemde reisin sayesinde populer olmuş ama ahde vefayı bilmeyen şerefsizler şerefsiz diyorum tayyip erdoğanı beğenmeyebilirsin ama onpartide durmayacaksın ingilizin gülü gibi ama sinsice ve kahpece arkadan vurmak bunların işidir bunlardanda kurtulunmalı siz bakmayın efendim ak parti herkesi kucaklamalı diyenlere onlar iştenbu şerefsizlerin ta kendileri ak parti tabiki objektif olan nesnel eleştiri yapan herkesi kucaklayacak ama bürokrasi zihniyetli halka tepeden bakan daima nankörlük yapan ne olursa olsun gavura arka çıkarım ama ülkemi emperyalistlere karşı korusada gene de bana yaranamaz diyen plus şerefsizlerimi kucaklayacak elbette hayır işte bu gruplardaki şerefsizlere yaranmak için erdoğan var gücüyle uğraştı netice hüsran çünkü bu kancıklara acırsan Yüce Allahın gazabını bekleyelim konu bu kadar basit
 • Pençeye cevapPençeye cevap29 gün önce
  Özhaseki Ankara’ya uygun değildi ama fetönün adamını seçtiniz zaten sizin Mansur onların adamı geçmiş olsun
 • PençePençe29 gün önce
  Örümcek kafalı fetöcüler sizi Ankaralı sana boyunun ölçüsünü verdi hala utanmadan konuşuyor badem bıyıklı embesil

Günün Özeti

Günün Karikatürü

18 Ağustos 2019