Mehmet Metiner’den Bülent Arınç'a tepki: 'Erdoğansız AK Parti’ operasyonunda başı çeken siz değil miydiniz?

AK Parti eski Milletvekili Mehmet Metiner, Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’nun yeni parti kurma çalışmalarına yönelik "AK Parti'den ayrılmalarını onaylamıyorum. Partiden ayrılıp da başka parti kurmak isteyenlere de yaptıklarının yanlış olduklarını söylemeye çalışıyorum. Elimden gelen budur" diyen eski TBMM Başkanı Bülent Arınç’a sert tepki gösterdi.

17 Ağustos 2019 Cumartesi 15:24
Mehmet Metiner’den Bülent Arınç'a tepki: 'Erdoğansız AK Parti’ operasyonunda başı çeken siz değil miydiniz?

 Mehmet Özmen  yeniakit.com.tr 

Yeniakit.com.tr’ye konuşan AK Parti eski Milletvekili Mehmet Metiner, eski TBMM Başkanı Bülent Arınç’a çok sert sözlerle yüklendi. 

Metiner’den Arınç’a tepki: Niye iri iri laflar ediyordunuz?

Yeni parti kurma çalışmalarında bulunan Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’na yönelik açıklamalarda bulunan Bülent Arınç’ı eleştiren Mehmet Metiner, “Açıklamaya bak ya… Bir de onaylasaydınız, onayladığını açıklasaydınız... ‘Elimden gelen budur’ diyor bir de. Güler misin ağlar mısın? Elinden gelen buysa niye iri iri laflar ediyordunuz? Kendinizi olduğunuzdan farklı gösteriyordunuz? Kendinize farklı bir misyon biçiyordunuz? ‘Özgül ağırlığınız’ bu mu, bu kadar mı? Kimin üzerinde ağırlığınız var doğrusu çok merak ediyorum. Saadet tabanı üzerinde mi? Peki onlar niye Ak Parti’ye oy vermediler? Çok merak ediyorum: sözünüz kime geçiyor? Hiç kimseye geçmiyorsa ve artık elinizden de başka bir şey gelmiyorsa büyük laflar etmemenizi salık veririm.”

“Hiç konuşmayınız bari”

Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç’ın “Reis çağrı yapsın Babacan-Davutoğlu gibiler geri döner!” şeklindeki sözlerini hatırlatan AK Parti eski Milletvekili Mehmet Metiner, eleştirilerini şöyle sürdürdü:

“Kendinizde Reis’in çağrı yapması halinde onları geri getirme gücünü görüyordunuz? ‘Gider görüşür konuşur ikna ederim!’ diyordunuz. Reis çağrı yaptı lakin onlar gelmediler. Siz gidip görüştünüz, ikna edip getiremediniz. Şimdi de kalkıp ‘Onaylamıyorum, elimden gelen budur!’ diyorsunuz. Sus hiç konuşma daha iyi…”

Arınç’a seslenen Metiner: Siz de Reis gibi mi düşünüyorsunuz?

Türkiye’nin FETÖ ile mücadele sürecinde Bülent Arınç’ın toplumu geren ve rahatsız eden açıklamalarda bulunduğuna dikkat çeken Mehmet Metiner, “İlginç olan şu: FETÖ ile mücadele sürecinde Reis’e ağız dolusu saydıran, hatta daha ileri giderek ‘mağduriyet edebiyatı’ üzerinden ‘avukatlık cübbemi giydirmeyin bana!’ biçiminde tehditler yağdıran birinin nedense Babacan ve Davutoğlu bahsinde pek bir mülayim olmasıdır. Her birimize karşı nasıl haşin ve şedit olduğunu bildiğimiz o adamın Davutoğlu-Babacan hakkında sadece ‘Yanlış yapıyorlar, onaylamıyorum!’ demesi elbette dikkat çekicidir. Sormak lazım: Reis onları ihanetçi olarak görüyor. Siz de bu konuda Reis gibi mi düşünüyorsunuz?” 

“Arınç, ‘Erdoğansız AK Parti’ operasyonunda başı çekti”

Bülent Arınç’a yönelik sert eleştirilerini sürdüren Mehmet Metiner, “Bu adamın Davutoğlu Genel Başkan ve Başbakan iken kurulduğu Başbakan Yardımcılığı ve Hükümet sözcülüğü koltuğunda Reis’i nasıl siyaseten etkisizleştirmeye çalıştığını unutmadık. Reis’i Külliye’nin duvarları arasına sıkıştırarak ‘Erdoğansız AK Parti’ operasyonunda başı çeken siz değil miydiniz? Bu adamın o dönemde Davutoğlu’nun gözdesi olduğunu da biliyoruz. Reis’in ipini çekecek Yüce Divan oylamasında evet dediğini de. Babacan’la özel hukuku ve ilişkileri de herkesin malumu.” şeklinde konuştu.  

“Burnuma çok kötü bir tezgah kokusu geliyor”

AK Parti eski Milletvekili Mehmet Metiner, eski TBMM Başkanı Bülent Arınç’a yönelik eleştirilerini şöyle tamamladı:

“Burnuma çok kötü bir tezgah kokusu geliyor. Karşıymış gibi görünüp onların değirmenine su taşımak gibi. Yeri geldiğinde ‘Reis isteseydi, vaktinde onları çağırıp gönüllerini alsaydı, onlar ayrılmazlardı.’ türünden sözlerle Reis’i bu ayrılmaların sorumlusu olarak göstermek… İçimdeki ses, içerde mecburiyetten veya başka nedenle kalanların vakti geldiğinde asıl darbeyi indireceklerini söylüyor. İnşallah yanılırım. Bana sanki ayrılarak birileri de kalarak Reis’i bitirme planı yapmaya çalışıyorlar gibi geliyor. Dediğim gibi İnşaallah yanılırım. Lakin herkes bilsin ki Reis’i yedirmedik. Yedirmeyiz. Ne ayrılan hainler ne de onlara karşı himayeci pozlarda konuşanlar ne de hala içerde başka hesaplar yapanlar asla amaçlarına ulaşamayacaklardır. Bu millet 15 Temmuz’da nasıl ki Reis’ini yedirmediyse içimizdeki hainlere de asla yedirmez.”

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 17 Ağustos 2019 Cumartesi 15:24

YORUM YAZ

 • Nurettin Daldaban Nurettin Daldaban 1 ay önce
  Mehmet metiner by bülent arınç ınce arkadaşlarının cumhurbaşkanlığında ne işleri var o kişilere kadar bu işleri becerecek insan kalmadı mı.birde bu kavakçı ailesi meselesi var bu halk enayimi bunlara milyonlar var benim emekliye ödenek yok adalet ve kalkınma partisinin adaleti kalmamışbirde belediyeler bundan önceki beykoz belediyesi 20 trilyonkendi şirketini batırdı batıranlarşüan baskanlarbunların kontrolü yok mu yoksa oldu bitti mi ak partili millet vekili anadolu hisarda müze yapacağım diye vakıflardan yer teğmen ediyor sonra nargile cafe kapıyor bunu halk görmüyormu son secimde chp % 7 fark yapıyor bunlada sorgulanmalı saygılarımla
 • CanCan1 ay önce
  bizde anlamış değiliz onbeş temmuza kadar fetöyü savunan adam ve yakınları ödüllendirildi, 17,25 aralık ve öncesi baz alınarak bir çok günahsız insanlar per perişan edildi. Bununneresi adalet. Ama ilahi adalet elbette tecelli edecek
 • UğurUğur1 ay önce
  Bülent ARINÇ; kozmik odada devletin namahremine el uzatan,devletin şerefini namusunu fetö'ye peşkeş çeken, cübbe giyip fetöcüleri savunurum diyen zat. Akıl sır almıyor.
 • AHMEDAHMED1 ay önce
  Bülent Arınç"Cübbemi giyerim onları savunurum" dediğinde. A.Doğanın T.V sine çıktığında bitmiştir. Ona halkın güveni kalmamıştır. Bir de oğlunu millet vekili seçtirdi. Bu da halktan çok eleştiri aldı. B.Arınç AK Partiye oy kaybettirdi.
 • CumhurCumhur1 ay önce
  Katılıyorum.Reis'e sırtından hançeri indirecek onu bekliyor.Rabbim yardımcısı olsun Reis'in ve cumhurun.Yiğit adam Metiner ve Metin Külünk gibi cumhurun evladlari neden liste dışı kalır acaba?
 • alparslanalparslan1 ay önce
  mehmet metiner çok doğrubtesbitlerde bulunuyor. esas reisten görünerek son darbeyi vurmak isteyenlere ALLAH fırsat vermeyecek İNŞALLAH. bülen arınç çubbemi giydirmeyin diye fetöyü koruduğunda güvenirliğini yitirmişti zaten. bülent arınç'ın açıklamaları kayda değer değildir ve olmamalı. elimden gelen budur cümlesinin anlamı ise, gayet başarılısınız ve hançerlemeye ve hainliğe devam edin anlamını taşıyor olmalı.
 • Güler GülerGüler Güler1 ay önce
  Sayın metiner eleştirilerine aynen katılıyorum Arınç siyasette işine gelmeyen durumlarda laf la dövüş sanatını iyi bildiği için sanatını iyi konuşturur ama asla samimi olmaz türk toplumu bir çok alanda parçaları birleştirmede hem yavaş hemde zayıfdır bu durumda arınç gibilerin işini kolaylaştırıyor
 • Yavuz çelikYavuz çelik1 ay önce
  Sayın Mehmet Metiner bey söylediklerinize sonuna kadar katılıyorum
 • NurNur1 ay önce
  Sayın Metiner onların bir planı varsa Rabbiminde planları vardırbiz ak parti seçmenleri sayınErdoğanınabdestinden şüphemiz yok. Dilerizki ayaklarına dolansın kazdığı tuzaklara düşüp tarihin karanlık sayfalarında kaybolsunlar . Biz ak parti seçmenleri ilahi adalete güvenimiztam. Dualarımızcumhurbaşkanımızlaümmetin lideriinanıyoruz yüce mevlamızın koruması altında Allah var gam yok .Biz Allaha teslim olmuş müminleriz çalışmaya devam durmak yok Rabbim yar ve yardımcı olsun
 • AbuzerAbuzer1 ay önce
  Sayın Bülent Arınç İn tırnağı bin Mehmet Metiner e bedeldir. Reis senin ne olduğunu biliyor ayrıca ismine kurban ol, o isme layık değilsin.
 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer1 ay önce
  Bülent..Arınç..Gül..Davutoğlu..babacan..bunların..hayatta..kalması..hep..fitne..üretmeye..ortam..hazırlar..Mustafa..Kamal..gibi..yapmalı..!!!
 • onuncu köyonuncu köy1 ay önce
  Adamsin Mehmet Metiner..!!!!konustuklarinin her kelimesi aklimdan gecenlerdir. Tercuman oldun ..Tesekkurler.
 • Mahmut YaziciMahmut Yazici1 ay önce
  Inanin halkin dusuncelerini dile getirdiniz, hainler oyle asagilarda degil en doruklarda en yakinlarda ve cok sinsi hareket ediyorlar.
 • AliAli1 ay önce
  Doğru söylüyorsunda bu şaibeli kişiyi Cumhurbaşkanlığı danışmanı yapıp 60 bin tl maaş bağlayan da Reis değil miydi? Oğlunun vekil adaylığını onaylayan da keza aynı. Kötü kokular her yeri sarmış. Umarım AKP ile sınırlı kalır.
 • Kenan Kenan 1 ay önce
  Arınç içeriden bilgi sızdırıyor!
 • MustafaMustafa1 ay önce
  Bu arada seçmenin oyuyla Bülent Arınç'ın oğlu vekil oldu. Demek ki AKP seçmeni Bülent Arınç'ı çok seviyor veya sorunları var.
 • Vatan aşkıVatan aşkı1 ay önce
  Ruhuma,gönlüme kalbime tercümanlık ettiniz.Kaleminiz daim diliniz dert görmesin. Seninleyiz Mehmet Metiner,seninleyiz REİSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS.!
 • ŞamilŞamil1 ay önce
  Mehmet metinerin tespitlerine katılıyorum.Bülent arınç denilen kibir abidesi yani şeytanın ete kemiğe bürünmüş iki yüzlü hali.Fetöcülerin en büyük savunucusudur.17 -25 aralık ve dershane olaylarında kimin yanında olduğunu bu millet gördü.Sayın cumhurbaşkanı 31 martı böyle adamlar yüzünden kaybetti.Millet fetö için cübbesini giyinen bu tipitiplere tepki için ak partiye oy vermedi.Birde oğlunu milletvekili yaptılar.Bu adamı birşey zannedip ön plana çıkaranlara yazıklar olsun.Gerçekler Metinerin dediği gibi ortadayken.
 • Turkuaz.. Turkuaz..1 ay önce
  Adamsın metiner....yazdıklarınızın her cümlesini onaylıyorum.
 • TugiTugi1 ay önce
  Eğer bu söylenenler doğru ise,herkes bilsin ki AT İZİ İT İZİNE karişmiştir.Ak parti biran önce çürükleri ya gönderecek yada bu millet ak partiye cevabini verecektir.İlk 10/15 yil icraat ondan sonrasi hep Rant ve riyakarlik dönemine girmistir.Yazik buna acirim üzülürüm.
 • HasoHaso1 ay önce
  Erdoğan Bülent arinctan sayisiz ihanet gördü ama halen daha yanibasindan ayirmiyor.Belki etkisiz olmasi icin boyle yapiyor ama yilan yilanliktan vazgecmesi imkansiz.Firsatini buldumu ısırır
 • Yunus 16Yunus 161 ay önce
  YORUMCU Rasim; sen nerede yaşıyorsun kimin avukatlığını yapıyorsun adam devletin en üst makamlarında görev yapmış feto'ya 16 temmuz Sabah uyandım diyor!!!! 250 şehit 2200 gazimiz ve binlerce kahramanımız kimin için koştu meydanlara tankların altına başlarını koydular !!! o gece BARİNÇ ve benzerleri neredeydi? BU ZAT VE BENZERLERİ 4 TANE DARBE GİRİŞİMİNDE UYANMAMIŞ TIR!!!! ERDOĞAN 2 YIL DERSHANELER HAŞHAŞİLER DİYE BAS BAS BAĞIRIRKEN GÖBEĞİ ÇATLADI !!! BÜLENT ARINC, ABDULLAH GÜL, ALİ BABACAN, AHMET DAVUTOĞLU VE BENZERLERİNİ UYARAMADI !!! EN SON 17/25 ARALIK 2013 YARGI DARBESİ VE HEMEN 2 HAFTA SONRA MİT TIRLARI İHANETİNDE UYANMAYAN UYANMAK İSTEMEYEN BÜTÜN DEVLET ADAMLARI KANUNA ADALETE HESAP VERMELİDİR!!! Anladın mı anladınız mı? Rasim ve Rasim gibi düşünenler
 • Kısır mı yapsınlar?Kısır mı yapsınlar?1 ay önce
  Zaten AKP, İstanbul sözleşmesiyle milleti kısırlaştırdı. Evlilikleri ve aileyi bitirdi. Milyonlarca insanın ailesini yıktılar. Ayrıca kısır yapmalarına gerek var mı bilmem.
 • sukrusukru1 ay önce
  Hele şükür bir ak partili şu kurtlu çınara bir cevap verebildi.Reis bu fetöcüde ne buluyor hiç anlamıyorum.Son seçimde bu adam yüzünden ak parti yüzbinlerce oy kaybetti.belkide milyonlarca.birdahaki seçime kadar bu kurtlu çınar partide kalacaksa benden artık oy yok.Belki sen oy versen ne olur,vermesen ne olur diyeceklerdir ama ben karınca misali safımı belli edeyimde gerisi yaratnın takdiridir.
 • Mehmet GökdemirMehmet Gökdemir1 ay önce
  Ağzına dağlık sayın Metiner
 • Yunus 16Yunus 161 ay önce
  İçinde BARİNÇ in olduğu Malum istişare kurulu maalesef Erdoğan'ın ve AK Parti'nin sonunu hazırlıyor!!! 16 temmuz 2016 sabah bunların böyle olduğunu ben bilmiyordum diyen barinç, kesinlikle feto'ya hizmet etmiştir. 2012 MİT müsteşarı darbe girişiminde BARİNÇ neredeydi? 2013 gezi zekalılar darbe girişimi sırasında BARİNÇ, Bursa Türkçe olimpiyatlarından şarlatan Fethullah Gülen'e selamlar saygılar iltifatlar gönderiyordu!!! Erdoğan dershaneler haşhaşiler diye bas bas bağırırken barınç ve benzerleri devlet adamları feto'ya nasıl ve neden uyanamadı!!! yoksa uyanmak mı istemedi!!! 2013 yargı darbe girişiminde BARİNÇ ve benzerleri feto'ya nasıl uyanamadı??? 2014 MİT tırları ihaneti darbe girişiminde BARİNÇ yine feto'ya uyanamamış ta ki 16 temmuz 2016 Sabah 07 de başkentimiz e Amerika'nın köpekleri tarafından atılan son bombanın sesine uyanmış....... Yani bu durumda BARİNÇ sizce ne oluyor, ne olabilir??? ÇOK ÇOK PİS FETÖ KOKUSU GELİYOR. FETÖ 5 TANE DARBE GİRİŞİMİNDE BULUNMUŞTUR!!! 15 TEMMUZ DAN ÖNCE Kİ DARBE GİRİŞİMİ OCAK 2014 MİT TIRLARI İHANETİR.!!! 17/25 ARALIK 2013 VE OCAK 2014 MİT TIRLARI İHANETİNDE UYANMAYAN DEVLET ÜST YÖNETİCİLERİNİN HEPSİ YARGIYA HESAP VERMELİDİR.
 • Sadece Bülent Arınç değil.Sadece Bülent Arınç değil.1 ay önce
  Pelikan Dosyasında Davutoğlu, Bülent Arınç'la arasına mesafe koymamakla itham edilip azledilirken, Bugün Bülent Arınç Başköşede. Sadece Arınç değil, Davutoğlu'na, Numan Kurtulmuş suçlaması da vardı. Iyi ama Numan Kurtulmuş da Başköşede. Sen Numan Kurtuluşu gerekçe göstererek ülkenin %49.5 ile seçilmiş milli iradesini çöpe atacaksın. Bugün Numan Kurtuluşa laf edebilen var mı? Daha neler neler. Pelikan dosyasını herkes okumalı. Orada Davutoğlu'nusuçladıkları ile bugün omuz omuzalar. Kaldı ki, millet iradesini kimse suçlayamazdı. Davutoğlu, biriyle görüşmek istiyorsa onlara mı soracaktı? Ozaman vesayet sistemi vardır. Kaldı ki, Başbakan dediğin, istediği kişi ile görüşür, hesabını da sadece millet sorar. Milletten başka kimse Başbakan'a hesap soramaz. Aksi halde Demokrasiden ve Milli İrade'den bahsedilemez.
 • FerhatFerhat1 ay önce
  Siz reisçilik oynaya durun. Işsizlik almış başını gidiyor. Milleti düşünen kim, hep oy hep oy. Hizmetiniz gösteriş, oy almak. Yaptığınız işi Allah için yapsanız, millette hayrını görürdü.Işleri güçleri görünürde münafıklık israf gereksiz harcama milletin ümüğünü sıkmak. Artık sizde def olun gidin. Gidin tövbe edin Allah deyin, temizlendinizse, eğer dönerseniz geri dönersiniz
 • Faruk Demirci Faruk Demirci 1 ay önce
  Faruk Demirci 0 506 244 26 81 Metiner hocamın Bülent Arınç beyle ilgili yazısına yorumumu yazdım telefon numaramıda göndermek istedim. Göksun'da ikamet ediyorum 2004 - 2014 yıllarında 2 dönem AK Parti İl genel meclis üyeliği görevinde bulundum
 • MahsunMahsun1 ay önce
  Bay bülent kula kül olmak ancak sana yakışır.Kahrolmaktan başka yol gözükmüyor sana,akibetin bok
 • Hamza Karipcan (hoca).Hamza Karipcan (hoca).1 ay önce
  Mert adamsın sayın Metiner.Seni her zaman takip ediyorum ve çok seviyorum. Allah razı olsun ve kelinizi keskin eylesin. Selamlar...
 • HasanHasan1 ay önce
  Kopekler havlamaya basladi.Serefsiz feto teror orgutu mensubu arinc gene bok agzi acildi.Dini terorist olan biri nasil bu kadar rahat konusur.buna akp niye engel olmuyor.Mercedes dini,ne binip gidiyor.Bunlarin alayi feto teror orgutu mensubu.
 • Faruk DEMİRCİ Faruk DEMİRCİ 1 ay önce
  Mehmet Metiner hocam sizden Allah razı olsun artık lütfen konuşun... Toplumun hiç bir kesiminde karşılığı olmayan herşeyinitüketmiş '' Bülent Arınç'' familyasının partiye vermiş oldukları tahribatı özellikle bir dönem tamamıyla Tayyib beyi hedef alarak yürütmüş oldukları kumpas, entrika vede ufacık beyinleriyle yapmış oldukları aymazlıkları gün yüzüne çıkarınki millet bunları tanısın... Bence gerçek teşhis ve tedavi yöntemi budur... Teşekkür ederim.
 • Yunus 16Yunus 161 ay önce
  KESİNLİKLE DOĞRU TESPİTLER. !!! BARİNÇ ÇOK TEHLİKELİ BİRİSİ, İKİLİ OYNUYOR, FETÖ YÜ "16 TEMMUZ 2016 SABAH FARKEDEN " BÜYÜK BÜYÜK DEVLET ADAMI BARİNÇ ! KENDİSİ FETÖ CÜDÜR! BARİNÇ FETÖ CÜ DEĞİLSE TÜRKİYE CUMHURİYETİ NDE BAŞKA FETÖCÜ YOKTUR. BU ZAT ENİNDE SONUNDA ERDOĞAN IN AYAKLARINA DOLANACAK!!! YEDİ DÜVEL ERDOĞAN I YİKAMADI, BARİNÇ İNDİRECEK!!!!!!!
 • MustafaMustafa1 ay önce
  Reis e nıskami yaptilarŞu dünkü ferö avukatini yanina neden hala tıtuyorTüm tanidiklarimHatta sokaktakiler bu fetö avukatina ateş püşkürüyorArinç reis i yemek için oraya duruyorNERDE REİSİN DANİŞMANLARİ NE İŞ YAPİYORLARHALKİ DUYMUYORLARMİ
 • BAL-KES-10BAL-KES-101 ay önce
  bu dava düşmüştür !!yaptığım hakikatleri dile getirdiğimiz yorumlarda BAŞKAN ımızın yakınlarının adı geçtiği için yorumlarım kesilmiş,siz şimdi bu dava hakkındaki hakikatleri yazdığım yorumu makaslayarak iyilik mi yaptınız kötülük mü ?...işte ak parti yi bitirecek zihniyet budur, ...yine yazıyorum siz yine sansürleyin...balikesir Erdek İLHEN lerin tahakkümünden kurtulmadıkça burada ak parti biter
 • Hacı inceHacı ince1 ay önce
  Bu memleketi kimler idare ediyor.Al birini vur diğerine.Bunlarında işi gücü boğuşmak.Hamam safhası.Birde kısır yapın yakışır.
 • HakkıHakkı1 ay önce
  Sen geçmişte pkk nin partisinde genel başkan yardımcılığını için yaptığının hainlik değil hata olduğunu savunuyordun sayınmetiner.hangi hakla millete nizamat veriyorsunOnlar ki verir lâf ile dünyaya nizâmâtBin türlü teseyyüp bulunur hânelerinde
 • AhmetAhmet1 ay önce
  Bülent Arınc’ın ve kardeşinin en azından feto sempatizanı olduklarını herkes biliyor
 • İbrahim alkılıç İbrahim alkılıç 1 ay önce
  M. Metiner kardeşim doğru söylüyor. Rahmetli Erbakan arınça güvenmedi, onun kazığından kurtuldu. Reis nerede güvendiyse kazığını yedi. Şimdi yeni bir tane daha kazık atmaması için bir sebep yok
 • YavuzYavuz1 ay önce
  Doğru tespit metiner tebrikler oyun içinde oyun var ama reis neden Geri adım attı neden partiyi gerçek ak partililerle güçlendirmedi soru işaretleri çok maalesef
 • Sorgulu yorumSorgulu yorum1 ay önce
  Bu adam değil miydi? Ben 15 Temmuz'a kadar bunların hain olduğunu anlamamıştım diyen? (bu söz aynı zamanda bunların mit ve 17-25 aralık operasyonlarına destek vermek demektir. Operasyorlar doğruydu demektir.)Bu adam değil miydi TRT'yi Fetöye teslim eden. Bu adam değil miydi, Gezici başları ile görüşüp mesajı aldık diyen? Buna dokunulmasın, ama bunun getirdiği amirlerin görev verdiklerine, sen Fetöcü müsün, bunlar niye sana görev verdi diye hesap sorun... Yahu onları, görev dağıtacak pozisyona getirenleri bir sorgulayın da sonra görev verilenlere bakarsınız...
 • DOST TAVSİYESİDOST TAVSİYESİ1 ay önce
  o reisekarşı bu reise oyun kuruyorla uğraşmak yerine ya rabbi nerede yanlış yapıyoruzu kurcalasanız hakkınızda hayırlı olurdu bundan yaklaşık iki ay önce rabbime ne sordum biliyor musunuz ya rabbi tayyip Erdoğan türkiyenin lawrence ı mı bunu inanın samimiyetle şüphelenerek sordum rabbim de hayır sonradan oldu buyurdu keşke bir Müslümana bunu düşündürtecek ne yaptım diye kendinizi sorguya çekseniz allaha emanet olun
 • BAL-KES-10BAL-KES-101 ay önce
  Sayın METİNER , Başkanımız başımızın tacı onu yedirmedik yedirmeyiz evvelallah , lakin başkan ı bu söz konusu olan tipler değil yakınları bitirecek,bakın bir çok teşkilat yasa gereği teşkilatlarda bulundukları hiç bir yetkileri olmadığı konu mankeni pozisyonunda olmaktan dolayı parti den soğudukları eski hırs ve çalışma arzuları olmadığı kesindir. ben size kendi ilçem Balıkesir erdek ten bilgi vereyim , Güney marmara dolayısı ile erdek <
 • CabirCabir1 ay önce
  Metiner in tabandaki işsiz ve yoksul müslümanlarla ilgili bir görüşü ve tepkisi varmı ben duymadım mazlum Müslümanların derdi ile dertlenmeyen sürekli kendi çıkar ve menfaatlerinin peşinde koşanlara Müslüman gözüyle bakamam bu hesaplar ahirete kaldı
 • CabirCabir1 ay önce
  Metiner in
 • MardinliMardinli1 ay önce
  Memed bey hayırlı günler diliyorum.Ben bir vatandaş olarak bu konuda yüzde yüz haklisin.Çünkü bülent bey gizli bir fetocidir nerden bunu söyliyorum abdullah gülün cumhur başkanlığı seçilmesi için can atıyordu İKİ feto ile alakası vardır türk olimpiyat oyunlarından o kadar duygulandiki velhasıl rehat değil bakmayın bugün reisledir meslahat böyle gerekir
 • Necattin uyanNecattin uyan1 ay önce
  Sn Metiner sizi canı gönülden deskliyorum bunlar iki yüzlü
 • 15 Temmuzda Milli Görüş vardı.15 Temmuzda Milli Görüş vardı.1 ay önce
  15 Temmuzda AKP'ye, Davutoğlu'nu azlettiği için öfkeliydik. Ancak Demokrasi dedik, AKP ile ayrıca sandıkta hesaplaşırız dedik. Bu Meclisi Davutoğlu, belirledi dedik, bu milletvekillerini Davutoğlu, meclise yerleştirdi dedik. Bu vekilleri korumak boynumuzun borcu dedik. Hemen mesaj vermek için Konyalı olan Mustafa YILDIZDOĞAN'ın Türkiyem Parçasını açarak sokaklara ve caddelere daldık. Mesajımız netti. Siz azlettiniz ama biz size yine sahip çıkacağız. Yıldızdoğanı duyan Ülkücüler de konvoylara katılmaya başladı. Hatta sonra CHP'liler de katılmaya başladı. Yıldızdoğanı'nın seçilme nedeni herikisinin de Konyalı olması nedeniyle Davutoğlu mesajı idi. Türkiyem parçasının seçilme mesajı ise Darbeye karşı uygun parçaydı. Ayrıca Ülkücüleri de harekete geçirme taktiği idi.Bütün Ülke, Türkiyem parçasıyla inlemişti. Yatanlar, uyanmıştı.
 • ömerömer1 ay önce
  ... naciyenin oglu baykalın teyze cocugu normaldir bunu zülfü livaneli söylüyor
 • Mert evrenMert evren1 ay önce
  Sayın Metiner aZ bile söylemiş.anlayamadığım reisin Arınç’tan hala ne bulduğu.arınç ın döneminde TRT ye alınanlara bakın Meclis’e soktuğu Mv listesine bakın Bursa’da kimlerin arkasında durup f yapılanmasına bakın.saymakla bitmez.ama ne hikmetse reis de vazgeçmez.halkda Arınç reisin korumasındaysa bizde yokuz diyor.seçim sonuçlarına bakın anlarsınız
 • Ökgeş emmi Ökgeş emmi 1 ay önce
  Arkadaşlar Bu Bülent Arınç ta hiç onur, şeref, hasiyet yokmu Twitter hesabına bir bakın hakaretler dolu bir insanın hiç seveni yokken neden cumhurbaşkanlığı yüksek istişare kurulu üyesi yapılır, adamın çarşaf, çarşaf FETÖ güzellemesi video ları varken, ahmak lık deyip fetö den yargılanamaması, diger tarafta fetöden nefret edenlerin fetö den cezaevinde yatması, şimdide Babacan, davutoglu, gül, e AK partiden gitmeyin biz fetö'cüler ak parti yi ele geçirelim demesi yutulur gibi degil, Reis seni hiç bir zaman sevmeyen yanındaymış gibi davranıp kuyunu kazan bu Bülent e dikkat et, unutma uzaktan atılan taş zararvermez, sen yakınındakilereden kendini kolla, Allah'a emanet ol REİS
 • Rasim DUMANRasim DUMAN1 ay önce
  Ah Mehmet METİNER beyefendi, sanki senin şu yaptığın "doğru" bir iş midir...?! Adam zamanında hata yapmış, yanlış sözler söylemiş, şu olmuş bu olmuş... Şimdi eski defterleri karıştırıp ta, fitne çıkarma zamanı mı, yoksa "bir ve berâber olma" zamanı mı...?! Hangimiz hata'dan, kusur'dan âzâdeyiz, hângimizin mâzisinde yanlış sözleri ve tavırları olmadı...?! Adam şu anda Reis'in yanında ve diger "ayağı kayanlara" da cephe almış durumda : bu yeter. "Yok yok, onların niyetleri farklı, aslında şunu şunu akıllarından geçiriyorlar" mânâsına sözler söylemek, bühtândır, yanlıştır, vebâldir, günâhtır. Biz insanların "zâhirine" bakarız ve böyle yapmakla mükellefiz. Kimsenin "kalbini yarıp ta bakmak" hakkımız da değildir, hâddimiz de değildir. Durup dururken, kuyuya taş atmanın ne gereği vardı...?!!! Siz de biraz kendinizi bu meselelerde "geliştirseniz" çok iyi olur. İç ve dış düşmanların ve hele de bizim cenâhtaki ağzı açık ayran budalalarının ellerine koz vermiş olmadınız mı şimdi...?! AKİT editörü kardeşim, yaptığınız haberin, nelere sebep olabileceğini hiç düşümez misiniz...? İşin önünü arkasını düşünmeden, her haberin üstüne atlıyorsunuz !!! Ve, bu hatayı, çok sık yapıyorsunuz ! Ah ferâset ahhhh...!
 • asimasim1 ay önce
  Biz oy vermesek ne halt edersin.Zorla mı Devlet Başkanı ilan edeceksin. Reis'e milletimiz doğrularında sahip çıksın inşaallah. Agresif olma efendi ol ki sahip çıkmış olasın.
 • Bayram Ali KorkmazBayram Ali Korkmaz1 ay önce
  Mehmet bey özü, sözü bir dürüst bir siyasetcidirReis’e sözleri eğip bükmeden yeri geldiğinde doğru bildiğini söyleyen,toplumun duyarlılıklarını yapılan yanlışları doğrusunu yapma adına yalakalık yapmadan anlatacakkişiler danışmanlık yapmalıdır
 • Mehmet AkMehmet Ak1 ay önce
  15 temmuz ihanetinin başarısız darbe planının ardından ben yanılmışım açıklaması yaparak youtube atan ve kendini aklamaya çalışan arınçı oldum olası sevmedim. her seçim öncesi patavatsız konuşmaları ile oy oranlarını düşüren ve darbe sonrasında fetö ye karşı tavır oldığını söyleyen biri ne basiretlidir. nede ileri görüşlüdür. konuşmaları ile kafa karıştırmaktan başka bir işede yaramıyor ... İbrahim Kalın gibi basiretli , analiz yeteneği güçlü, yanlışı doğruyu seçebilen insanları bir araya getirmesi lazım AK partinin .
 • kibarcikkibarcik1 ay önce
  evet sıyasette dogru söylıyenın adını molla kasım derler ne guzel dogruyu soyleyebılmek bır erdemlık hasletıdır 50 yıldır sıyasetı takıp eden bırı olarak ne beyınsızlere ne capsızlara hee dedıkadam saydık lakın bir b.... olmadıklarını yasadıgımız sürecde öğrendık gec oldu ama cokşükür caplarını tesbıt ettık elhamdulıah veselam

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Eylul 2019