• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN

Mehmet Ceyhan uyardı: Bunu yapmazsak boşuna kapanmış oluruz

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Mehmet Ceyhan, kapanma kararına ilişkin yaptığı açıkalmada, dönüşlerin kademeli olmaması durumunda 17 gün boşuna kapanılmış olacağını söyledi.

Yeniakit Publisher
2021-04-30 00:28:00 -

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Mehmet Ceyhan CNN TÜRK’e konuk oldu.

Ceyhan, tam kapanma öncesi yaşanan iller arası seyahat yoğunluğu nedeniyle tatil yörelerinde vakaların artacağını söyledi.

'Kapanma işe yaramaz'

Ceyhan,17 gün sonraki geri dönüşler için önemli uyarılarda bulundu. Ceyhan ''Dönüşler kademeli olmalı, yoksa kapanma bir işe yaramaz. Bir güne iki güne bunların dönüşlerini sığdırırsak kesin benzer tablolarla karşılaşacağız zaten. Yoksa aynı görüntülerle dediğim gibi boşuna 17 gün eve kapanmış oluruz başka bir şeye yaramaz'' ifadelerini kullandı.

'Büyük bir dördüncü dalga yaşayabiliriz'

Mehmet Ceyhan, 17 gün sonra kısıtlamaların birden bire kaldırılmaması gerektiğini belirtti

Ceyhan, ''Mesela martın başında yaptığımız gibi birden bire okulları açıp, esnafın iş yerlerini açıp hepsini birden 18'inde yaparsak eğer hiç şüpheniz olmasın daha büyük bir dördüncü dalga yaşayabiliriz çünkü aşılama oranlarımız çok düşük henüz.'' dedi.

İstanbul için umutlu konuştu

Ceyhan, tam kapanmanın sağlayacağı avantajlara da değindi. Toplu taşımadaki kalabalığın önleneceğini belirtti.

İstanbul'da vaka durumunu değerlendiren Ceyhan, ''Muhtemelen İstanbul'da daha ciddi bir vaka azalması göreceğiz, çünkü kalabalık azalacak toplu taşıma araçları kullanılmayacak, iş yerlerinin önemli bir kısmı kapalı olacak.'' dedi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ömer

Bakın hind varyanyunı gözden kaçırıyoruz . Derhal oradan gelecek kişilere giriş çıkış yasağı konmalı . Allah korusun başımıza bela olabilir . Maalesef hükümetin üstün gayretine rağmen halk yardımcı olmuyor . Duyarsız kalıyor bu olmaz . Yazık oluyor . Lütfen kurallara uyalım . Biraz sabır göstersek herşey hallolacak .nedir bu yollara düşmek ya . Vebale günaha giriyorlar . Pes ki pes .
 • Yanıtla

Dadaş25

Senin gibi yaratıklar yüzünden ne yuvalar yıkılıyor.Allah tez zamanda sizinde sizi haber yapan bu şerefsiz satılık türk medyasınında belasını versin.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23