“Medyanın son kalesi Akit’tir” diyen Nuri Karahasanoğlu: Bizi diğerlerinden ayıran işte bu!

Akit Medya Grubu Genel Müdürü Nuri Karahasanoğlu, “İzleyicilerimiz reklamlara baksın, Akit’in farkı anlaşılır” dedi. Türkiye’nin, ümmetin son kalesi olduğunu vurgulayan Karahasanoğlu, “Medyanın son kalesinin de Akit Medya Grubu olduğunu ifade etmek istiyorum” diye konuştu.

13 Eylül 2019 Cuma 17:09

Müslümanların gür sesi Akit, 27 yıldır ilkesinden taviz vermeden yayınlarına devam ediyor. Akit Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Karahasanoğlu, Akit Medya Grubu Genel Müdürü ve Akit TV Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Karahsanoğlu ve Yeni Akit Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Ali İhsan Karahasanoğlu, gazetemizin kuruluşunun 27’nci yıl dönümü dolayısıyla Akit TV’de Muharrem Coşkun’un sunduğu programda anılarını paylaştı.

“Akit’in farkı reklamlarından anlaşılır”

Programda Nuri Karahasanoğlu, Akit’in ilkelerinden taviz vermediğine dikkat çekerek, reklam politikasından bahsetti. Akit’in diğer medya gruplarından farkının önemli bir bölümünün reklam politikası olduğunu belirten Nuri Karahasanoğlu şunları söyledi:

Bir kere izleyicilerimiz şunu görsünler; reklamlarına baksınlar, Akit’in farkı anlaşılır. Hem gazetede, hem internet haber sitesinde, hem de televizyonda. Bizim kırmızı çizgilerimiz var. Bir kere, faizli banka reklamı yayınlamıyoruz.

Diğer taraftan, açık yerleri kapalı yerlerinden fazla olan kadın görselli reklamları da almıyoruz. Şu an medyamızda, bizim mahallemizde sabahları sohbet programları, hatim programları yayınlayıp da, ‘Kahrolsun İsrail, Kudüs Müslümanlarındır’ deyip, hem de Ramazan günü izleyicilerine Amerikan içeceğiyle iftar açtıran bir kanal özelliğine sahip olmadık biz, olmayacağız. Bu konuda ne olursa olsun taviz vermeyiz. Buradan bir çağrıda da bulunmak istiyorum. Özellikle mütedeyyin ve muhafazakar iş adamlarına... Bazı olaylara şahit oluyoruz ki gerçekten içimiz cız ediyor. bugün Amerika’nın Türkiye temsilcisi olan kanala reklam veren kurumlar, maalesef Akit’e reklam vermiyor. Biz yeri ve zamanı geldiğinde, bunları bir şekilde kamuoyuna deklare ederiz.

Diğer medyadan önemli farklarımızdan biri de, herhangi bir yan kuruluşumuz, holdingimiz yok. Gazetemize, televizyonumuza, haber sitemize kaynak oluşturacak herhangi bir mekanizma yok. Sadece sattığımız gazetenin bedeli ve reklamlarla ayakta durmaya çalışıyoruz. Özellikle birçok kanala verip de Akit TV’ye vermeyenleri de buradan açıkça kınıyorum. Hani diyoruz ya, Türkiye ümmetin son kalesi... Medyanın da son kalesinin Akit Medya Grubu olduğunu açıkça ifade etmek istiyorum.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 13 Eylül 2019 Cuma 17:09

YORUM YAZ

 • mahmutmahmut5 gün önce
  akit demekbüyük bir okuyucu kitlesine ulaştı .....
 • Kapitalislamcılara Kapitalislamcılara 5 gün önce
  Kapitalislamın be Kapitalislamcıların kalesi sizin olsun.
 • :)):))5 gün önce
  :))))))))
 • Abdullah MuratAbdullah Murat5 gün önce
  TC ümmetin son kalesi değildir. TC yönetiminde adalet sisteminde laik olan bir ülkedir Ben dinsizim demektedir Nice ülkeler var oralarda doğanlara vatan ve ülkelerin bazıları halen ben islamım demekte tam olmasada dinsizim diyenle islamım diyen arasındaki fark gibidir. Genelev yok zina içki yasak hırsızın eli kesiler çok eşlilik Allahın helali dinin parçası serbest. TC işgal edilmiş Allahın hükümlerinin hakimliği olan sancak indirilmiş bir kaledir Dolayısıyla daha iyi yerler olabilir Bu akit içinde geçerli.
 • Osman TürkOsman Türk5 gün önce
  Nuri abinin açıklamasına %100 katılıyorum. O kadar gazete okudum. Onurlu duruşuyla Gönüller’de yerini alan bu medya grubundan Allah razı olsun. Akit olmasa, haber de okumam belki.
 • CeyhunCeyhun5 gün önce
  Yeni akit, Allah razı olsun. Gerçekten ümmetin son kalesi
 • Hüseyin Hüseyin 5 gün önce
  Habere tüm kalbimle katılıyorum Lakin ümmeti bölmemek adına diye akp nin yaptığı tüm yanlışlara dahi sahip çıkmasanız gerçek çizgimizi o vakit bulmuş olursunuz. Ümmeti bölmemek adına yanlışta toplanılmaz. En azından yanlışa yanlış demelisiniz. 

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Eylul 2019