• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

“Medyanın son kalesi Akit’tir” diyen Nuri Karahasanoğlu: Bizi diğerlerinden ayıran işte bu!

Akit Medya Grubu Genel Müdürü Nuri Karahasanoğlu, “İzleyicilerimiz reklamlara baksın, Akit’in farkı anlaşılır” dedi. Türkiye’nin, ümmetin son kalesi olduğunu vurgulayan Karahasanoğlu, “Medyanın son kalesinin de Akit Medya Grubu olduğunu ifade etmek istiyorum” diye konuştu.

Yeniakit Publisher
2019-09-13 17:09:00 -

Müslümanların gür sesi Akit, 27 yıldır ilkesinden taviz vermeden yayınlarına devam ediyor. Akit Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Karahasanoğlu, Akit Medya Grubu Genel Müdürü ve Akit TV Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Karahsanoğlu ve Yeni Akit Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Ali İhsan Karahasanoğlu, gazetemizin kuruluşunun 27’nci yıl dönümü dolayısıyla Akit TV’de Muharrem Coşkun’un sunduğu programda anılarını paylaştı.

“Akit’in farkı reklamlarından anlaşılır”

Programda Nuri Karahasanoğlu, Akit’in ilkelerinden taviz vermediğine dikkat çekerek, reklam politikasından bahsetti. Akit’in diğer medya gruplarından farkının önemli bir bölümünün reklam politikası olduğunu belirten Nuri Karahasanoğlu şunları söyledi:

Bir kere izleyicilerimiz şunu görsünler; reklamlarına baksınlar, Akit’in farkı anlaşılır. Hem gazetede, hem internet haber sitesinde, hem de televizyonda. Bizim kırmızı çizgilerimiz var. Bir kere, faizli banka reklamı yayınlamıyoruz.

Diğer taraftan, açık yerleri kapalı yerlerinden fazla olan kadın görselli reklamları da almıyoruz. Şu an medyamızda, bizim mahallemizde sabahları sohbet programları, hatim programları yayınlayıp da, ‘Kahrolsun İsrail, Kudüs Müslümanlarındır’ deyip, hem de Ramazan günü izleyicilerine Amerikan içeceğiyle iftar açtıran bir kanal özelliğine sahip olmadık biz, olmayacağız. Bu konuda ne olursa olsun taviz vermeyiz. Buradan bir çağrıda da bulunmak istiyorum. Özellikle mütedeyyin ve muhafazakar iş adamlarına... Bazı olaylara şahit oluyoruz ki gerçekten içimiz cız ediyor. bugün Amerika’nın Türkiye temsilcisi olan kanala reklam veren kurumlar, maalesef Akit’e reklam vermiyor. Biz yeri ve zamanı geldiğinde, bunları bir şekilde kamuoyuna deklare ederiz.

Diğer medyadan önemli farklarımızdan biri de, herhangi bir yan kuruluşumuz, holdingimiz yok. Gazetemize, televizyonumuza, haber sitemize kaynak oluşturacak herhangi bir mekanizma yok. Sadece sattığımız gazetenin bedeli ve reklamlarla ayakta durmaya çalışıyoruz. Özellikle birçok kanala verip de Akit TV’ye vermeyenleri de buradan açıkça kınıyorum. Hani diyoruz ya, Türkiye ümmetin son kalesi... Medyanın da son kalesinin Akit Medya Grubu olduğunu açıkça ifade etmek istiyorum.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Hüseyin

Habere tüm kalbimle katılıyorum Lakin ümmeti bölmemek adına diye akp nin yaptığı tüm yanlışlara dahi sahip çıkmasanız gerçek çizgimizi o vakit bulmuş olursunuz. Ümmeti bölmemek adına yanlışta toplanılmaz. En azından yanlışa yanlış demelisiniz. 
 • Yanıtla

Ceyhun

Yeni akit, Allah razı olsun. Gerçekten ümmetin son kalesi
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23