• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Marmaray'da görevlinin çocuklara insanlık dışı müdahalesi tepki topladı!

Üsküdar Marmaray İstasyonu'nda bir görevlinin 4 göçmen çocuğu saçından tutarak dışarı atmak istediği görüntüler tepkilere neden oldu. İnsanlık dışı müdahaleye yolcular tepki gösterirken görevli hakkında soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

Yeniakit Publisher
2021-01-08 22:20:00 -

Üsküdar Marmaray İstasyonu'nda insanlık dışı bir olay yaşandı. Trene biletsiz bindiği ileri sürülen 4 göçmen çocuğa güvenlik görevlilerince şiddet uygulandı. Çocukları saçından tutup trenden atmak isteyen güvenlik görevlileri yolcuların tepkisi üzerine önce 'şikayet var' bahanesine sığındı. Ardından insanlık dışı eylemi görüntüleyen gazeteciyi tehditkar ifadeyle trenin dışına çağıran görevli bir de "işimi yapıyorum" diye kendisini savundu. Bu görüntülere Ulaştırma Bakanı ise duyarsız kalmadı

Marmaray'da görevliden çocuklara insanlık dışı müdahale

İstanbul Üsküdar Marmaray İstasyonunda görenlerin vicdanını kanatan bir olay yaşandı.

Üsküdar'dan bindikleri tren ile Yenikapı'daki evlerine gitmeye çalıştıkları öğrenilen 4 göçmen çocuk güvenlik görevlileri tarafından “biletsiz bindikleri ve telefondan şikayet geldiği” iddiası öne sürülüp zorla dışarı çıkarılmak istendi.

El kadar çocukları saçlarından, kollarından çeke çeke trendan atmaya çalışan güvenlik görevlileri yolcuların tepkisi ile karşılaştı.
Vatandaşların bilet parasını vermeyi teklif ettiği çocukları ısrarla trenden çıkarmaya çalışan görevliler tepkiler karşısında bu kez de çocuklar için 'dilenci' ifadesini kullandılar.

Tepki gösteren yolculara karşı çıktılar

Sonra daha da ileri giderek çocukları savunan kadın yolcuya "Al evine götür o zaman" deme cüretini bile gösterdiler.

Yolcuların sahip çıktığı çocuklara şiddet uygulandığı anları görüntüleyen bir kişi ise güvenlik görevlileri tarafından engellenmek istendi.

Gazeteciye müdahale etti

Görevli gazeteci olduğunu söyleyen bu kişiyi bu kez de 'Gel gel' diyerek tehditkar bir ifadeyle treninin dışına çıkarmaya çalıştı.

Son olarak 'işimi yapıyorum' diye kendisini savunmaya kalkan görevlilerin ısrarı yüzünden tren uzun süre istanyonda beklemek zorunda kaldı.

Soruşturma başlatıldı

Bu görüntülerin sosyal medyada yayınlanması sonrasında bellerinde silah, dillerinde 'işimi yapıyor' sözü bulunan güvenlik görevlileri hakkında Ulaştırma Bakanlığı tarafından soruşturma başlatıldı.

Son dakika gelişmesini Bakan Adil Karaismailoğlu ile görüşen gazeteci Candaş Tolga Işık sosyal medya hesabından "Az önce Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu ile konuştum, "Çok üzüldüm hiçbir kabul edilebilir yanı, izahı yok. İlgili şahıslarla hakkında derhal soruşturma başlattık. Gereken yapılacak" dedi." sözleri ile paylaştı.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

bülent

görevliler doğrusunu yapıyor. o çocukları oraya dilendirmeye yolluyorlar. o çcuklara para vererek veya orada kalmalarına müsade ederek onlara KÖTÜLÜK YAPIYORSUNUZ.
 • Yanıtla

Hani Hayali

Çocuklara yapılan yaklaşım doğru değil fakat onlara engel olmaya çalışmak doğru bir şey bence, Allah korusun olabilecek bir kaza ve facianın önüne geçilmiş.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23