• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Mahir Ünal açıkladı! Türkiye İstanbul Sözleşmesi'nden neden ayrıldı?

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Türkiye'nin eşcinsel sapkınları meşrulaştırmanın yolunu açan İstanbul Sözleşmesi'nden ayrılmasının gerekçelerini anlatarak önemli açıklamalarda bulundu.

Yeniakit Publisher
2021-03-21 20:17:00 - 2021-03-21 20:55:03

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, İstanbul Sözleşmesiyle birlikte küresel aklın ulus devletlerine karşı cinsiyetsizleştirme, milliyetsizleştirme ve dinsizleştirme adına bir takım faaliyetler yürüttüğünü söyledi.

Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden çekilmesi muhalefet tarafından eleştirilirken AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Kanal 7 ekranlarında Başkent Kulisi programında hem sözleşme ile ilgili hem de gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Türkiye İstanbul Sözleşmesi'nden neden ayrıldı?

İstanbul Sözleşmesi tartışmalarının sadece Türkiye'de olmadığını belirten Ünal, küresel aklın cinsiyetsizleştirme, milliyetsizleştirme ve dinsizleştirme adına İstanbul Sözleşmesi'ni kullandığını belirterek şu ifadeleri kullandı;

"Cinsiyetsizleştirme, milliyetsizleştirme ve dinsizleştirme..."

İstanbul Sözleşmesi'yle ilgili fotoğrafa bakalım ve geriye dönük tartışmalara bakalım. Sanki bu mesele sadece Türkiye'de oluyormuş gibi bir algı oluşturulmaya çalışılıyor. Küresel salgınla birlikte şu anda Küreselcilerle, değer temelci Ulus devletler arasında bir mücadele var. Üç eğilim var, cinsiyetsizleştirme, milliyetsizleştirme ve dinsizleştirme... Bu üç şeyi küresel akıl, dünyadaki savaşların kaynağı olarak görüyor ve bunların ortadan kaldırılmasına yönelik bir süreç var.

LGBT bireylerin haklarını değil cinsiyet düşmanlığını ve orada biriken nefreti konuşuyoruz.

Öyle bir hava oluşturuluyor ki, kadını ve kadını korumaya yönelik yasal düzenlemeler İstanbul Sözleşmesi haricinde yok. Kades uygulaması başta olmak üzere, anayasada belirtilen maddeler var...

"AB içinde altı ülkede yasallaşmadı"

İstanbul Sözleşmesi sadece Türkiye'de tartışılmıyor. AB içinde altı ülkede yasallaşmadı. Polonya yasal süreci başlattı. Çekilme gerekçesi olarak Polonya, "LGBT topluluğunun kendi cinsiyet anlayışını dayatmak için İstanbul Sözleşmesi'ni kullanıyor." dedi. Bu sözleşme ile kendi cinsiyet anlayışını topluma dayatmaya çalışan bir durum oluştu.

Mahir Ünal'ın diğer konularla ilgili açıklamalarından satır başları şu şekilde;

"2020'de Türkiye'yi salgına hazırlamışız"

AK Parti'nin 7. Olağan Kongresi'nden geriye baktığımızda 19 yılda iktidar olan ve bütün seçim vaatlerini gerçekleştirmiş, verdiği bütün sözleri gerçekleştirmiş bir parti var.

Büyük Kongre'nin temel mesajı, "Türkiye için güven ve istikrar" Bir ülkeyi büyüten en temel şey güven ve istikrar. 2020'de yaptığımıza baktığımızda adeta Türkiye'yi salgına hazırlamışız.

"Türkiye, AK Parti ile Bölgesel bir güç olmuştur"

Türkiye, AK Parti ile 19 yılda bölgesel bir güç olmuştur. Türkiye'yi dünyadan okumak gerekiyor. Muhalefetin baktığı yerden baktığınızda farklı bir Türkiye görünüyor.

Amerika'nın demokrasi kaygısı, AB'nin insan hakları, ifade özgürlüğü kaygısı... Yunanistan'ın göçmenleri kelepçeleyip denize atmasına ilişkin bir tepki duydunuz mu? ABD'de Kongre baskını sonrası olanlara bakın, Biden baskına katılanları terörist ilan etti. AB'de Hollanda ve Fransa'da yeni kanunlar hangi insan hakları kapsamı içinde...

Dünyada gelişmiş demokrasilerin artık teröre sempati ve şiddet çağrısına en ufak bir tavizi yok. Terör örgütü Türkiye'yi hedef aldığında töleranslı davranılır, Belçika'da Almanya'da ise bu terör örgütünün protestolarına tavırları nasıl oluyor... Buna izin vermiyorlar.

HDP'li Gergerlioğlu'nun gözlatına alınması

Meclis Başkanı Şentop'un yaptığı açıklamalar var. Anayasa'nın kesinleşmiş bir hükmü var. Yasaların arkasına saklanarak baskı uygulanır mı? Bu yasadan rahatsızsanız demokrasi zemininde bir yeni yasa yaparsınız.

Siyasetle, yargı arasında bir ilişki var algısı oluşturulmaya çalışılıyor.

HDP'nin kapatılma davası

Anket firmaları kamuoyunun nabzını tutan anketler yapıyor. Optimar anketi sonucunda toplumda böyle bir hassasiyet oluştuğu anlaşılıyor. Toplum HDP'ye terörle arana mesafe koy diyor. HDP'nin yaptığı demokratik siyaset değildir. Biz HDP'yle demokratik zeminin güçlenmesi için görüşmüştük ancak CHP şimdi ne yapıyor...

CHP de tavız almak zorunda

Bu meseleyi siyasallaştırmak isteyenler, siyasal bir zeminde tartışmak isteyenler meselenin hukuki tarafını perdelemek istiyorlar. Bugüne kadar rahat bir şekilde PKK'ya, PKK'nın eylemlerine, PKK'nın cenazelerine katılanlar, buna CHP'liler de dahil olmak üzere, Türkiye'den yana ve demokratik toplumdan yana tavır almak zorundalar.

İspanya'da Batasuna partisi, terör bağlantısından dolayı kapatıldı

İspanya'da Batasuna partisi, ETA terör örgütü bağlantısından dolayı 2008'de kapatıldı. Demek ki gelişmiş bütün demokrasilerde terör örgütüyle ilişki içine giren bütün siyasi partiler yargılanır.

"Türkiye 90'lara dönüyor diyenler, 90'lara özlemi olanlardır"

Bugün Türkiye 90'lara dönüyor diyenler, 90'lara özlemi olanlardır. Başörtüsü insan hakları hakkıdır. Merve Kavakçı'yı başörtüsünden dolayı suçlayanlar ne diyorlardı "Devletin kuralları var" diyorlardı. Bu bunları söyleyenler şimdi neden aynı şeyi söyleyemiyor.

"Bizim andımız İstiklal Marşı'mızdır"

8 Ekim 2013'te hatırlarsanız andımız yürürlükten kaldırıldı, andımız kaldırılırken Cumhurbaşkanımız'da söyledi, "Bizim andımız İstiklal Marşı'mızdır."
(Kılıçdaroğlu) önce Atatürk demekten imtina eden il başkanını hizaya çekeceksin. Terörle, terörist bağlantılarla arana mesafe koyacaksın. Doğu Akdeniz'de Yunan tezlerini savunmayacak, Libya'da Türkiye'yi destekleyeceksin.

Bu millet yüksek irfanıyla Kılıçdaroğlu'nun samimi olmadığını biliyor.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Saadetli

Hey NATO mermer, NATO kafa madem öyleydi neden onayladı?  

Koray

Dindar insan var - Dinci insan var....Hangi gruba dahil oldugunuza sizler karar verin..
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23