• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Libya Ordu Sözcüsü: Barış sürecine güvenmiyoruz

Libya'daki krize siyasi çözüm bulmak için yürütülen görüşmelere ilişkin, açıklamalarda bulunan Libya Ordusu Sözcüsü Albay Muhammed Kununu, "cellat ve kurbanın eşit tutulduğu hiçbir barış sürecinin başarısına güvenmediklerini" söyledi.

Yeniakit Publisher
2020-10-25 05:16:00 - 2020-10-25 05:26:33
Libya Ordu Sözcüsü: Barış sürecine güvenmiyoruz

Libya Ordusu Sözcüsü Albay Muhammed Kununu, Twitter hesabından, Libya'nın (devrik lider Muammer Kaddafi rejiminden) kurtuluşunun 9'uncu yılı dolayısıyla açıklamalarda bulundu.

Libya hükümeti ve ülkenin doğusundaki gayrimeşru güçlerin lideri Halife Hafter heyetleri arasında ateşkes anlaşması imzalandığını söyleyen Kununu, "Trablus'a saldırıda bulunanlardan ve savaş suçlusu Hafter başta olmak üzere onlara bu emri verenlerden hesap sorulmasını garanti etmeyen; cellat ve kurbanın eşit tutulduğu hiçbir barış sürecinin başarısına güvenmiyoruz." dedi.

Kununu, Hafter milislerinin başkent Trablus'a karşı 14 ay süren saldırılarda işledikleri savaş suçlarına dikkat çekti.

Cenevre'de ilan edilen ateşkes anlaşması

İsviçre'nin Cenevre kentinde 19 Ekim'de başlayan 5+5 Ortak Askeri Komite toplantıları sonucunda cuma günü Libya hükümeti ile Halife Hafter güçlerinden heyetler arasında ateşkes anlaşması imzalanmıştı.

BM Genel Sekreteri Libya Özel Temsilci Vekili Stephanie Williams, kalıcı ateşkes anlaşması gereği ülkedeki tüm paralı askerlerin ve yabancı savaşçıların 3 ay içinde Libya topraklarından ayrılacağını bildirmişti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Faruk Alci

Erken yapılmış bir açıklama. Gereksiz. Bunu açıklamazsın. Güvenmiyorsan savaşa hazır olursun. Bırak 3 ay ve bir Ruslar çıkacakmı. Yabancı savaşçılar gidecek mi. Bir tanesi gitse bile kardır.
 • Yanıtla

meşe

LİBYANIN PETROL PARASI İLE DÜNYANIN ÇEŞİTLİ ÜLKELERİNDEN TEREÜS TOPLAYIP KENDİ HALKINI ŞEHİT EDEN TERERÜSLE VATAN VE MİLLET HAİNİ İLE ANLAŞMA OLURMU YA , SİZ KAFAYIMI YEDİNİZ SİZDE HİÇ AKIL YOKMU YA ,HAFTER DENEN HAİN TERERÜS YILLARDIR BUNU YAPMAK İSTİYORDU DIŞ GÜÇLERİN YARDIMI İLE SADAMI ŞEHİT ETTİ LİBYADA TAŞ ÜSTÜNDE TAŞ BIRAKMADI ,ZAMAN KAZANMAK İÇİN BUNU YAPTI DIŞ GÜÇLERİN YARDIMI İLE SİLAH MERMİ ALACAK , CEŞİTLİ SURİKASLAR İLEDE LİBYAYI TAMAMEN ELEGECİRECEKTİR , SİZ ENGEÇ BİR AY İÇİNDE BUNLARI TEMİZLERDİNİZ YANLIŞ YAPTINIZ , BUNLARA ASLA GÜVENMEYİN ,
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23