• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Kuveyt'te siyasi kriz! Hükümet istifa etti

Kuveyt hükümet sözcüsü Tarık el-Muzarram, İçişleri ve Çalışma Bakanları hakkında dün verilen gensoru önergesinin ardından hükümetten çekildiklerini açıkladı.

2019-11-14 14:47:00 -
Kuveyt'te siyasi kriz! Hükümet istifa etti

Kuveyt'te hükümetin istifa ettiği açıklandı.

Kuveyt hükümet sözcüsü Tarık el-Muzarram, İçişleri ve Çalışma Bakanları hakkında dün verilen gensoru önergesinin ardından hükümetten çekildiklerini duyurdu.

Muzarram, Kuveyt Başbakanı Cabir es-Sabah'ın istifasını Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah'a sunduğunu belirtti.

"Statüler yeniden belirlenecek"

Kabinenin istifasını değerlendiren sözcü, bakanların statülerinin yeniden düzenlenmesi amacıyla bu yola gidildiğini kaydetti.

Kuveyt'te dün yapılan gensoru oylamasında, İçişleri Bakanı Şeyh Halid el-Cerrah es-Sabah ile Çalışma ve İskan Bakanı Cinan Buşheri'nin bakanlıkları düşmüştü.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Hadra

Ne Olacaktı ki? Klavuzu Siyonizm, ABD ,AB olan kim kurtulmuştur? Osmanlı adaletini(ki İslam gelenek ve Temelli Adalet idi) çok arayacaklar ancak; İş işten geçmiş olacak Siz Türkiyede yatırım yapmayanı?, siz Tarih olarak, Kültür olarak, İnanç olarak kader Biliğin olan Türkiyede yatırım yapmayın Düşmanınız ve de siz Maddi varlığınızı,İngilterede ABD de yaparsanız bunun sonucu budur1 Daha beteri gelebilir! Yol yakın iken yanlıştan dönmek erdemliktir.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23