Kuşadası Folklor Araştırma Derneği, Romanya’da şampiyon oldu

Kuşadası Folklor Araştırma Derneği (KUFAD) Halk Oyunları ekibi, Romanya’da bu akşam düzenlenen yarışmada 60 ülke arasından üç dalda şampiyon oldu.

12 Kasım 2017 Pazar 10:05
Kuşadası Folklor Araştırma Derneği, Romanya’da şampiyon oldu

Romanya’da her yıl düzenlenen 7. Uluslararası Mondial Halk Oyunları Yarışması’nda Türkiye’yi temsil eden KUFAD Halk Oyunları ekibi 60 ülke halk oyunları ekipleriyle şampiyonluk için yarıştı. Uluslararası yarışmada büyük başarı elde eden Kuşadalı folklorcular, en iyi koreografi, en iyi kostüm ve en iyi müzik dallarında rakiplerini geride bırakarak şampiyonluğa ulaştı. Daha önce de çeşitli uluslararası yarışmalarda Türkiye’ye şampiyonluk kazandıran KUFAD halkoyunları ekibinin yeni başarısı Kuşadası’nda büyük sevinçle karşılandı. KUFAD yöneticisi Yavuz Selim Kent, sosyal medya üzerinden yayınladığı açıklamada, “Ekibimiz bu akşam Romanya’da düzenlenen 7. Uluslararası Mondial Halk Oyunları yarışmasında en iyi koreografi, en iyi kostüm ve en iyi müzik dalında yarışarak 3 dalda şampiyon oldu. Tüm Kuşadası halkına, ailelerimize ve Türkiye’mize armağan olsun“ dedi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Kasım 2017 Pazar 10:05

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    21 Mayıs 2019