• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Kürt siyasetçi Galip İhaner’den dikkat çeken uyarı: PKK büyük bir katliam yapabilir

Yeniakit.com.tr’ye konuşan Kürt Selam Anadolu Hareketi Genel Başkanı Galip İlhaner, Diyarbakır’da eylemlerine devam eden annelere ilişkin dikkat çeken bir uyarıda bulundu. İlhaner, “Ailelerin bu cesurca eylemiyle PKK, iyice köşeye sıkışmış durumda. Anaların eylemlerini engellemek, Kürtleri sindirmek için PKK terör örgütü büyük katliamlar yapabilir” dedi.

Yeniakit Publisher
2019-09-13 21:08:00 - 2019-09-14 09:54:21
Kürt siyasetçi Galip İhaner’den dikkat çeken uyarı: PKK büyük bir katliam yapabilir

 Murathan Seyitoğlu  yeniakit.com.tr 

Çocuklarının dağa kaçırılmasında HDP’yi sorumlu tutarak, HDP İl Başkanlığı binası önünde başlayan oturma eylemine katılan ailelerin sayısı gün geçtikçe artarken Kürt Siyasetçi Galip İlhaner’den dikkat çeken bir uyarı geldi. 

"PKK, anaların eyleminden dolayı, son derece zor bir durumda"

Çocukları dağa kaçırılan Diyarbakır annelerinin HDP İl Başkanlığı önündeki oturma eylemine Türkiye’nin dört bir köşesinden büyük bir destek verildiğini hatırlatan Galip İlhaner, şöyle konuştu:

“Sıra Cesur babalarda, babalar da meydana çıkmalı. PKK, çok sayıda ölümlü büyük katliamlarla, Kürtleri sindirmeye çalışabilir. PKK gündem değiştirmek için, büyük katliamlar yapabilir. Analadır eylemini engellemek için, Kürtleri sindirmek için büyük katliamlar yapabilir. PKK, anaların eyleminden dolayı, son derece zor bir durumda.”

"Anaların eylemini, 13 il ve hatta Avrupa başkentlerine taşımak lazım"

PKK’ya çocuklarını kaptıran hiçbir Kürt’ün tedirgin olmadan, korkmadan HDP İl Başkanlığı binaları önünde eyleme davet eden Galip İlhaner, “Babalar da yürekli olup meydanlara çıkmalı. 211 yılında, anaları, PKK’ya karşı meydanlara çağırmıştım. 2019 yılında da, babaları, PKK’ya karşı meydanlara çağırıyorum. Analar ve babalar meydanlara çıkıp, evlatlarını PKK (ABD)’dan istemelidir. Anaların eylemlerini babaları da katarak, 13 il ve hatta Avrupa başkentlerine taşımak lazım” şeklinde konuştu.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Dallı

Bugün olan küçüm mü?Zaten sürekli katmliam peşindeler.Ye gahhar
 • Yanıtla

şenay doğan

akit geçen ailelere mesaj yazdım dedim ki enfal 30u okuyun allahu allahu rabbi la üşrikü bihi şeyen bismillahi ala nefsi ve ehli ve mali ve dini ve veledi bismillahi ala külli şeyin atani rabbi okuyun kayıp eşyayı bulmak için uygulanacak tertibi yapın dedim kısaca ALLAHA SIĞININ ALLAHTAN İSTEYİN DEDİM allah kendisine sığınanı asla mahzun etmez isterse bu ölüm çığlığı ile sonuçlansın 
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı