Kürt siyasetçi Galip İhaner’den dikkat çeken uyarı: PKK büyük bir katliam yapabilir

Yeniakit.com.tr’ye konuşan Kürt Selam Anadolu Hareketi Genel Başkanı Galip İlhaner, Diyarbakır’da eylemlerine devam eden annelere ilişkin dikkat çeken bir uyarıda bulundu. İlhaner, “Ailelerin bu cesurca eylemiyle PKK, iyice köşeye sıkışmış durumda. Anaların eylemlerini engellemek, Kürtleri sindirmek için PKK terör örgütü büyük katliamlar yapabilir” dedi.

13 Eylül 2019 Cuma 21:08
Kürt siyasetçi Galip İhaner’den dikkat çeken uyarı: PKK büyük bir katliam yapabilir

 Murathan Seyitoğlu  yeniakit.com.tr 

Çocuklarının dağa kaçırılmasında HDP’yi sorumlu tutarak, HDP İl Başkanlığı binası önünde başlayan oturma eylemine katılan ailelerin sayısı gün geçtikçe artarken Kürt Siyasetçi Galip İlhaner’den dikkat çeken bir uyarı geldi. 

"PKK, anaların eyleminden dolayı, son derece zor bir durumda"

Çocukları dağa kaçırılan Diyarbakır annelerinin HDP İl Başkanlığı önündeki oturma eylemine Türkiye’nin dört bir köşesinden büyük bir destek verildiğini hatırlatan Galip İlhaner, şöyle konuştu:

“Sıra Cesur babalarda, babalar da meydana çıkmalı. PKK, çok sayıda ölümlü büyük katliamlarla, Kürtleri sindirmeye çalışabilir. PKK gündem değiştirmek için, büyük katliamlar yapabilir. Analadır eylemini engellemek için, Kürtleri sindirmek için büyük katliamlar yapabilir. PKK, anaların eyleminden dolayı, son derece zor bir durumda.”

"Anaların eylemini, 13 il ve hatta Avrupa başkentlerine taşımak lazım"

PKK’ya çocuklarını kaptıran hiçbir Kürt’ün tedirgin olmadan, korkmadan HDP İl Başkanlığı binaları önünde eyleme davet eden Galip İlhaner, “Babalar da yürekli olup meydanlara çıkmalı. 211 yılında, anaları, PKK’ya karşı meydanlara çağırmıştım. 2019 yılında da, babaları, PKK’ya karşı meydanlara çağırıyorum. Analar ve babalar meydanlara çıkıp, evlatlarını PKK (ABD)’dan istemelidir. Anaların eylemlerini babaları da katarak, 13 il ve hatta Avrupa başkentlerine taşımak lazım” şeklinde konuştu.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 13 Eylül 2019 Cuma 21:08

YORUM YAZ

 • cemalcemal4 gün önce
  İş emniyet ve istihbarat güçlerimize düşüyor eminim onlar bu katliamları başlamadan önce yok edecek çünkü aralarından fetö ve abd itleri temizlendi gerçek Türkler var artık tüm kadrolarında az kaldı bitiyor bu terör artık abd oyununa gelmemeliyiz fıratın doğusunu halletmemiz lazım güvenli bölge demek bu pkk ypg teroristlerini koruma altınademektir bence
 • HasanHasan4 gün önce
  Pkk icindeki akplilere talimat verildi.Katliam yapin diye bu anlama geliyor.Artik akpden her sey beklenir.Cunku oy kaybediyor.oy
 • fetösavarfetösavar5 gün önce
  hay allah hiç düşünmemiştik. bunlar insandı da ne yapacakları falan belli bir güruh. ya bu adamların beyni falan yok ki... kim ne derse koşuyorlar. bu ara kim ne diyecek ki. bi abd var bunların ipini tutan. o da zaten çoktan koyvermiş. demek ki cürümleri kadar yer yakarlar... en az iki yüz yıldır eşkiya zaten vardı oralarda... ama bu kadar tepelenmemişlerdi... reis farkı...
 • EymanEyman5 gün önce
  Galip İlhaner beyin cesaretine selam olsun. Müslüman Kürtler Sessiz çoğunluktur; ama silahlı pkk'ya karşı çaresizdirler. Allah tüm müslümanlara yardım etsin, Allah, Kürt halkını kominist, din düşmanı olan pkk belasından kurtarsın. Amin.
 • Allah'ın bir kuluAllah'ın bir kulu5 gün önce
  Evet, ama bizim hükümet, adalet bakanlığı, mit uyumasın. Burası 7/24 kontrol altında olmalı. Bu ailelere birşey olursa hükümet çok zarar görür. Devlet görevlileri neden bir görevini yapmıyor.
 • Cambaz cakicCambaz cakic5 gün önce
  Bu bölgede uydu sistemli kontrol da gòrdūğūnù imha edecen.canli tutup kesecen.meydanda idami getirecen.idam gelmeli
 • MalatyalıMalatyalı5 gün önce
  C h p ile sadet destek verdigi muttetce olabilir o zamanbu partililer kina yakarlar
 • şenay doğanşenay doğan5 gün önce
  bu adamı niye ikide bir haber yapıyorsunuz yoksa siyasal islam özalcılık oynamaya mı karar verdi EY KURBAN OLDUĞUM HABİBİNE TUZAK KURANLARI TUZAĞINLA YAKALA ÖZALIN SAPIK POLİTİKALARINI RAHMETİNLE HAK İLE YEKSAN EYLE BİZİ ÖZALDAN KURTARAN YÜCE ZATINA SONSUZ HAMDÜ SENALAR OLSUN BİR İKİNCİSİNDEN DİNİNİ DE İMAN EDENLERİNİ DE KORUYUP HIFZEYLEallaha emanet olun
 • şenay doğanşenay doğan5 gün önce
  akit geçen ailelere mesaj yazdım dedim ki enfal 30u okuyun allahu allahu rabbi la üşrikü bihi şeyen bismillahi ala nefsi ve ehli ve mali ve dini ve veledi bismillahi ala külli şeyin atani rabbi okuyun kayıp eşyayı bulmak için uygulanacak tertibi yapın dedim kısaca ALLAHA SIĞININ ALLAHTAN İSTEYİN DEDİM allah kendisine sığınanı asla mahzun etmez isterse bu ölüm çığlığı ile sonuçlansın 
 • DallıDallı5 gün önce
  Bugün olan küçüm mü?Zaten sürekli katmliam peşindeler.Ye gahhar

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Eylul 2019