• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Kudüs şehidine tüm Türkiye sahip çıksın

Yeniakit Publisher
2024-05-23 15:22:00 -
Kudüs şehidine tüm Türkiye sahip çıksın

Filistin’in başkenti Kudüs’te İsrailli teröristler tarafından şehit edilen Hasan Saklanan memleketinde on binlerce Müslüman’ın katılımıyla toprağa verilirken, Türkiye genelinde gıyabi cenaze namazı kılınarak Kudüs şehidine sahip çıkılması büyük önem taşıyor.

 yeniakit.com.tr 

Memleketi Şanlıurfa’dan Kudüs’e giden ve işgalci siyonistler tarafından şehit edilen imam Hasan Saklanan’ın cenazesi, 30 Nisan’dan bu yana devam eden bürokrasi trafiği sonucunda dün Türkiye’ye getirilebildi.

Bugün memleketi Şanlıurfa’ya ulaşan Saklanan’ın naaşı, Şanlıurfa Eyyüp Peygamber Camii’ne doğru yola çıktı. An itibariyle on binlerce Müslüman, Saklanan’ın cenaze namazını kılmak üzere cami çevresinde bekliyor.

Gıyabi cenaze namazı kılınsın

İsrail’in Gazze’deki soykırımı 7 Ekim’den bu yana aralıksız devam ederken, Filistin’in diğer bölgelerinde de zulüm artarak sürüyor. Siyonist işgalciler, Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa’nın yuvası olan Kudüs’te de baskısını devam ettiriyor.

Tüm dünya Müslümanlarının, özellikle yüz yıllarca Kudüs’ü yönetmiş olan Türklerin baş sorunu haline gelen Filistin meselesinin çözümü için kamuoyu oluşturulması da büyük önem taşıyor.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Bu doğrultuda, Kudüs’te şehit olan imam Hasan Saklanan’a tüm Türkiye’nin sahip çıkması gereklilik arz ediyor.

Dolayısıyla Hasan Saklanan için tüm Türkiye’de gıyabi cenaze namazı kılınması, Kudüs şehidine tüm Türkiye’nin sahip çıkması, 81 ilde Diyanet İşleri Başkanlığı’nın talimatıyla şehit imam için duaların edilmesi gerekiyor.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Hamido

Allah cc razı olsun, rabbim cennetiyle , cemaliyle müşerref eylesin.

müslüman ve kavgacı

israilin zulmünü kalbimizle buğzetmeye acizken adam gitti şehit oldu. Allah razı olsun.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23