Seçim 2019 Sayfası

Kritik uyarı! 'Silah ile başlayıp nükleer savaşa dönüşecek'

Rusya Füze ve Topçu Bilimleri Akademisi Başkan Yardımcısı Konstantin Sivkov, Rusya ile ABD arasındaki savaşın önce silahlarla başlayacağı sonrada nükleer savaşa dönüşeceğini söyledi.

08 Kasım 2018 Perşembe 21:03
Kritik uyarı! 'Silah ile başlayıp nükleer savaşa dönüşecek'

Rus askeri uzman Konstantin Sivkov, Rusya ile ABD arasında olası bir savaşın önce sıradan silahlarla başlayıp, belli bir süre sonraysa nükleer silahların da kullanılacağı bir savaşa dönüşeceğini belirtti.

Rusya Füze ve Topçu Bilimleri Akademisi Başkan Yardımcısı Konstantin Sivkov, Rusya'nın önde gelen haftalık askeri gazetesi VPK için kaleme aldığı makalede ABD ile Rusya arasında olası nükleer savaşın başlangıcıyla ilgili tahminlerde bulundu.

'Büyükelçi ve diplomatlar geri çağırılacak'

Sivkov, ABD'nin saldırıya geçmeye hazır olduğunu gösterecek olan doğrudan belirtinin büyükelçinin ve diplomatik misyon çalışanlarının geri çağrılması olacağını yazdı. Rus uzman ayrıca Rusya'nın sınırlarına yakın bölgelerde tatbikat bahanesiyle askerleri birliklerin konuşlandırılabileceğini ve ülke topraklarına saldırılabilecek bölgelerde deniz kuvvetleri saldırı gruplarının oluşturulabileceğini ifade etti.

'Rusya'nın önleyici saldırıya geçmesi için zamanı olacak'

Sivkov'a göre olası saldırganın girişeceği eylemler, Rusya'ya önleyici saldırıda bulunması için zaman sağlayacak ve Rus ordusu, ülke topraklarını hedef alan balistik füzelerin ve seyir füzelerinin konuşlandırıldığı bölgelere nükleer olmayan silahlarla önleyici saldırı yapabilecek

Önleyici saldırıda Kalibr, X-101 ve Kinjal füzelerinin kullanılabileceğini belirten Sivkov, ayrıca ABD'nin Orta Menzilli Nükleer Kuvvetler Anlaşması'ndan (INF) çekilmesi dolayısıyla Rusya'nın nükleer caydırıcılık potansiyelini genişletmesi amacıyla ordunun maliyeti düşük ve hızlı üretilebilen nükleer başlıklı orta menzilli balistik füzelerle donatılmasını önerdi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 08 Kasım 2018 Perşembe 21:03

YORUM YAZ

  • sadrisadri5 ay önce
    atom bombasi olan ülkelere hic bir zaman atom bombasi ile saldiran olmazda, ancak bizim gibi atom bombasi olmayan ülkeler, her zaman bu tehdite maruz kalacaktir. o yüzden dünyada son olacak saldiri bu iki ülkenin birbirine saldirmasidir. hem ne gerek var, ikiside kana susamisliklarini güneydogu ile kana kana iciyorlar kanlarini... bombalarini test ediyorlar müslümanlar üzerinde.
  • Heil Hitler !Heil Hitler !5 ay önce
    oLsunnolacakki? zaten dünya nüfusu oldukça fazla,ve gereksiz bir çok alt sınıf insan grupları ve kavimler ve milletler yaşıyor. önce gereksiz toplum ve insanlardan başlasınlar nükleer savaşa,mesela Hindistan,Pakistan, Irak,Suriye Mısır,Arabistan,Yemen,Afrikada da bir çok ülke ve kabile ,fas vs gereksiz ülkeleri yok etsinler. Beyaz ve ari ırka dokunmasalar iyi olur.
  • abdulcabbarabdulcabbar5 ay önce
    Acele etmeyin...İnsanların bu kadar azmasından anlaşılan odur ki; Allah kıyameti sizin nükleer oyuncaklarınıza bırakmayacak gibi gözüküyor...Dünyanın bu kadar pisliği kaldıracak gücü kalmadı...

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Nisan 2019