Komünist başkan Maoist-Kemalistleri ters köşe yaptı! "Atatürk'e meydan okumadır"

Solak medya seçim döneminde övgüler dizerek cilaladığı TKP'li Fatih Mehmet Maçoğlu'nun Tunceli Belediyesi tabelasını 'Dersim Belediyesi' olarak değiştirmesi ile adeta dumura uğradı.

23 Mayıs 2019 Perşembe 13:50
Komünist başkan Maoist-Kemalistleri ters köşe yaptı! "Atatürk'e meydan okumadır"

TKP'li Fatih Mehmet Maçoğlu başkanlığında toplanan Tunceli Belediye meclisinde alınan kararla Tunceli Belediyesi tabelası 'Dersim Belediyesi' olarak değiştirildi.

Kararda, "Belediyemiz hizmet binasında bulunan tabelalarda yazılı 'Tunceli' ibaresinin değiştirilerek yerine, 'Dersim' ibaresinin yazılması görüşülmesi sonucunda; Kentimizin kültürünü, tarihini ve inanç biçimini yaşatmak adına, belediyemiz hizmet binasında bulunan tabelalarda yazılı 'Tunceli' ibaresinin değiştirilerek, yerine 'Dersim' ibaresinin yazılması oy çokluğu ile kabul edildi" denildi.

Hem seçim dönemin de hem de sonrasında solak medyanın öve öve bitiremediği ve tüm Türkiye’ye rol model olarak gösterdiği Maçoğlu’nun Tunceli Belediyesi tabelasını ‘Dersim’ olarak değiştirmesi kendisini parlatan solaklarda infial meydana getirdi.

Solak medya Maçoğlu’nun Atatürk döneminde değiştirilen kentin ismini yeniden eskiye çevirmesine "Cumhuriyet’e meydan okuma" diyerek tepki gösterdi.

Portakal isyan etti

Komünist Başkan Maçoğlu’nun bu radikal adımına ekranlarda Kemalist edebiyat yapmasıyla bilinen ve Maçoğlu'na en çok destek veren isimler arasında yer alan Fox TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal da tepki gösterdi.

Sosyal medya hesabından konuyla ilgili olarak paylaşımda bulunan Portakal "Bu mudur "#Dersim denilse ne olur, #Tunceli denilse ne olur? Yeni ve gereksiz tartışma konusu daha yaratıldı. Bunca sorun arasında baskan #FatihMaçoğlu yeri miydi? Boşa giden enerji!!!" diye yazdı.

Aydınlıkçılar “Atatürkçüleri” suçladı

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in sahibi olduğu Maoist Aydınlık gazetesi de Maçoğlu’nu hedefine aldı.

"Alkışlayan 'Atatürkçüler’ orada mı?"

Vatan Partisi Genel Sekreteri Utku Reyhan'dan konuyla ilgili gelen açıklamayı yayınlayan Aydınlık, Maçoğlu’nu "Atatürk düşmanlığı"yla suçladı.

Reyhan şu ifadeleri kullandı:

"Sayın İçişleri Bakanı @suleymansoylu ve Tunceli Valisi @tuncaysonel . Bu karar Cumhuriyete meydan okumaktır. 1935'te çıkarılan "Tunceli Vilayetinin İdaresi Hakkında Kanun" dan bu yana orası Tunceli'dir. Tabela değiştirmek, Anayasayı ve kanunu tanımamaktır. Müsaade etmeyiniz."

"Bu "komünist" başkanı alkışlayan Atatürkçüler oralarda mı? Atatürk'ün Tunceli'sini "Dersim" yapmaya kalkıyorlar. ABD Fox TV'sinin gazına gelip "nohut fasulye" komünistini alkışlayan Atatürkçüler ses çıkarmayacak mı? 19 Mayıs'ta bir satır kutlama bile yayınlayamayan "komünist"!

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 23 Mayıs 2019 Perşembe 13:50

YORUM YAZ

 • AliAli27 gün önce
  Valilik onayına bakar bu iş dedi adam..
 • MuzafferMuzaffer27 gün önce
  İnsan akıl erdirmekte zorlanıyor, islamcı bilinen AKP ile islam dini lightlastırılıyor. Kominist başkan ile tunceli dersim oluyor, chp ile de halifelik geri gelicek sanırım. ( Allah cc. her şeye kadirdir.) dinine hizmet etmeyip dünyasına yığan biz müslümanlardan alır, din düşmanı dediğimiz chp ile dinini tekrar hakim kılar. Biz de avucumuzu yalar ölünce mokakayı yeriz.
 • LiberoLibero27 gün önce
  Günaydın beyler ,yağmur yağdı makyaj aktı.....
 • mustafamustafa27 gün önce
  NE OLDU LAN KEMOLİSTLER ZXORUNUZAMI GİTTİ. SEÇİMLERDE YERE GÖĞE SOKAMIYORDUNUZ AMA O SİZE ÇATIR ÇATIR S........TU. HANİ LAN SİZ KEMOLİSTLER SAYIN CUMHURDAN YADA AKP Lİ BAKANLARDAN MEDET UMMUYORDUNUZ. KUTSALINIZA DOKUNUNCA YETİŞ CUMHUR YETİŞ İÇİŞLERİ BAKANI. ALÇAK NAMUSSUZ KEMALİSLER SİZİ. O KOMİNİST BAŞKANADA SESLENİYORUM BURDAN HAZIR ELİN DEYMİŞKEN ŞU DİKTATÖR HEYKELLERİNİDE KALDIRDA TAM OLSUN. BEN OZAMAN GÖRÜRÜM PORTAKALIN WASHİNTONUNU. BAKALIM CİLALAMAMI YOKSA KALAYLAMAMI YAPACAK ALÇAK KEMALİSTLER.BİRDE AŞŞAĞIDA AKP LİLER MUTLU HERHALDE YAZAN ALÇAKLARA SESLENİYORUM. ULAN ONUN BUNUN ÇOCUKLARI, O KOMİNİSTE OYU VEREN SİZDİNİZ NE ÇABUK UNUTTUNUZ. AMK EVLADLARI. TAM O........... ÇO...ĞU BU KEMALİSTLER. KATIKSIZ. SANDIKTA PKK OY ATARKEN VATAN TOPRAĞI AKLINA GELMEYEN NAMUSSUZ KEMALİSTLER ŞİMDİDE KALKMIŞ VATAN MİLLET SAKARYA EDEBİYATI YAPIYOR. BİZ BU ÜLKEYİ SİZİN GİBİ SATILIK EMPERYALİST VE KAPİTALİS UŞAKLARINA RAMEN KORUYORUZ. KISACASI TÜM CANCIK KEMALİSTLERE RAMEN KORUYORUZ MERAK ETMEYİN.
 • zazazaza28 gün önce
  tabii çildirtir çunku onlar gerçek ilkeli Ataturkculer. ama ocalan avukatiyla gorusebilir diyenve ikinci çozum surecini baslatan akpye çildirmiyorsunuz sizler. çunku ilkesizsiniz, temeliniz bozuk.
 • DedeDede28 gün önce
  Erdoğan düşmanlığı üzerine kurulan bu tuzakta kaybetmeyi göze almışlar. Ak Parti kazanmasın da, sağcı biri kazanmasın da kaybedelim ne olmuş diyenler bir gün vatan bildiğiniz yerde garip kalırsınız.
 • AbdullahAbdullah28 gün önce
  AKPliler mutlu herhalde vatan toprağının elden gitmesine.
 • muratmurat28 gün önce
  ne oldu aydın geçinen beyaz Türkler nerdesiniz adam size Atatürk meydan okuyor hiç ses yok mu
 • ......28 gün önce
  küfür tek millet ha k..alist ha apocu
 • muratmurat28 gün önce
  beter olun yiyin birbirinizi.
 • SametSamet28 gün önce
  Bence de orası özüne dönmeli ve ismi Dersim olmalı. Ayrıca dersim katliamlarının hesabı da sorulmalı, gerçekler gün yüzüne çıkartılmalı.
 • ahmet koçakahmet koçak28 gün önce
  sadece portakalmı atatürkçü.nerde atatürkçü olduğunu söyleyenler,bu yapılanlara neden ses çıkartmıyorlar.iki yüzlüler.
 • Hasan DoğrucuHasan Doğrucu28 gün önce
  Uyandınız sonunda.. Size Müstahaktır çakma Atatürkçüler.. Zaten Atatürk ile alakanız yok. Sadece kendinizi böyle gösteriyorsunuz. İçte başka dışta başkasınız. Atatürk'ün beklediği medeniyeti zaten sizinle ulaşmamız imkansız. Hiç bir belediyeniz çalışmadı çalışmayacak.Amacınız hizmet değil hizmet durdurmak. Bunu en çok oy aldığınız eskiden İstanbul'da şimdi yıllardır da İzmir'de görüyoruz.
 • KırkikindiKırkikindi28 gün önce
  Elin adamı seni nohutla fasulyeyle kandırır, fırsatını buldumu da böyle sokar işte, sen bu adamları tanıyamamışsan o senin acizliğin
 • hamido hamido 28 gün önce
  Bunların hepsi aynı b.kun soyu.
 • KörtopalKörtopal28 gün önce
  Noldu lan mal fatih portakal memlekette özgürlük yok diyordun tayyip erdoğana diktatör diyenlerin şakşakcılığını yapıyordun al sana özgürlük lgbt cileri savunuyorsan bunuda savunacaksın odtü de karışık kuruşuk festivali vatan millet meselesi yapmıştın buyur bakalım hergün birinci haber olarak ekrem müdafa yı gösteriyordun ama maçoğlunun gelir gelmez mescit kapattığından hiç bahsetmedin daha dur o senin savundukların gelince sana emperyalist uşağı diyeceklerbizde güleceğiz hahaha diye
 • osmanosman28 gün önce
  Hırsızlık, yolsuzluk yapmasın bize yeter. Allah ile soyanları manşet yapsanız birazda??
 • ................28 gün önce
  Demokratik olarak referandum yapılsın şehirde..İsminin hangisi olacağına dair..Referandumda sonuç ne çıkarsa saygı duymak ve uygulamak düşer.Her nihayetinde bir isimdir. Abartmamak gerekli..
 • TebrikTebrik28 gün önce
  Akparti yapamadı sen bari yap
 • TurulTurul28 gün önce
  Türk Milliyetcilerine ve Müslümanlara düsen görev bu tür pislik herifleri ve HDPyi bu topraklardan temizlemek.
 • Uh-1Uh-128 gün önce
  Ata yı paravan yapiyor, özünde apocu .
 • dejavudejavu28 gün önce
  Ulan adamlar en azından at gözlüğü takmamış siz gibi. Birinin doğrusuna doğru yanlışına yanlış diyebiliyorlar. Bu düzeltmek veya ortak müştereki bulmak adına adımdır ki demokrasi tamda budur. Ya siz beygir gözlükleri takılı ne söylenirse ağam paşam ne yapılırsa doğru oley oley. Adam hdp li seçmene terörist diyor oley diyorsunuz. Sonra gidiyor terörist dediklerinin oyları için teröristbaşına güzellemeler yapılıyor sayın kelimeleri dolaşıma giriyor, görüşmeler cilveleşmeler başlıyor aynı siz yine oley oley. Tartışmaktan doğru için tartışmaktan kaçınmayın davar olmaya gerek yok.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Haziran 2019