• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Komedi değil kansızlık!

Yeniakit Publisher
2024-02-04 11:04:00 -
Komedi değil kansızlık!

En çok izlenen yayınlar arasında yer alan “Güldür Güldür” adlı televizyon programının bir skecinde gazilere yönelik “Kurşun yarası seni ayrıcalıklı yapmaz” şeklinde aşağılayıcı ifadelere yer verilmesi başta gaziler olmak üzere bütün duyarlı vatandaşları kızdırdı. Vatandaşlar ve gaziler programa sert tepki gösterirken, RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin de söz konusu programda gazilerle alay edilmesini sert sözlerle eleştirdi ve yayın ile alakalı inceleme başlatıldığını duyurdu.

Yapılan terbiyesizliğe Akit aracılığıyla teki gösteren İç Anadolu Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Zeki Dilmen de, şunları dile getirdi: “Son zamanlarda gazilerimize ve şehitlerimize yönelik artan ahlaksız saldırılara bir yenisi daha eklenmiştir. ‘Güldür Güldür’ adlı sözde komedi programında gazilerimizi aşağılayan ifadeler bir kez daha yüreğimizi kanatmıştır. Gaziler ve şehitlerle dalga geçmek kansızlıktır, ahlaksızlıktır. Vatanı için, milleti için bir an bile düşünmeden kurşunun üzerine yürüyen, vatanını savunurken vurulan, uzuvlarını kaybeden, sağlığını bu ülke için feda eden gazilerimizi aşağılamaya çalışmak nasıl bir hastalıklı ruh halidir, nasıl bir hainliktir anlamak mümkün değil. Gazilerimize, şehitlerimize dil uzatan hainlerin en ağır müeyyidelerle cezalandırılması şarttır.”

AMAÇ İTİBAR SUİKASTİ

Gazilerin haklarına yönelik çalışmalarıyla tanınan Avukat Tamer Mahmutoğlu ise şunları söyledi: “Gazilerimize adeta ‘komedi maskesi’ altında saldırı düzenlenmiştir. Şehitlik ve Gazilik makamları hafife alınacak, dalga geçilecek, eğlence konusu yapılacak konular değildir. Bu nedenle; ‘Tamam en gazi sensin, kurşun yemek seni ayrıcalıklı yapmaz’ ve Gazilik Kartı ile de alay edilmesi gazilerimizin yaraları tekrar kanatmıştır. Bu şekilde bir sözde komedi oyununun ne amaçla kurgulandığının ortaya çıkarılması ve cezalandırılması gerekmektedir. Vatan ve milletimizin birlik ve bütünlüğünü korumak için gözlerini kırpmadan hayatlarını ortaya koyan ve bu amaçla ellerini, ayaklarını kaybeden, vücudunda kurşun ve şarapnel parçaları ile yaşayan kahraman gazilerimizin uğramış olduğu manevi çöküntünün giderilmesi gerekmektedir.”


ÖNE ÇIKAN VİDEO

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

resat

sanatçı,şarkıcı,çalgıcı,çevreci,siviltoplum örgütçüsü,bunlar gavurun bu ülkede yıkıcı bölücü faliyet gösteren,elemanlarını kamufle ettikleri başlıca alanlardır,,hani hep derlerya güldürürken düşündürüyoruz diye aslında güldürürken zehirlerini zerkederler,,

Levent 15

İTLER, İTLİKLERİNİ YAPMIŞ! ŞİMDİ İNSANLARA DÜŞENİ YAPMAK VAKTİDİR!.. ÖYLE BİR CEZA VERİLSİN Kİ, İTİN BİR DAHA OLMAYAN O KIT AKLINA BİLE GELMESİN, HADSİZLİK!
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23