Koç'un yönetim kurulu üyesi ABD'de öldü

Koç Holding yönetim kurulunda bulunan Prof. Dr. John Mc Arthur'un hayatını kaybettiği öğrenildi.

23 Ağustos 2019 Cuma 17:58
Koç'un yönetim kurulu üyesi ABD'de öldü

Koç'tan KAP’a yapılan açıklamada “1999 yılından itibaren Koç Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdüren Sayın Prof. Dr. John McArthur ABD’de vefat etmiştir.” ifadeleri kullanıldı.

John McArthur yükseköğrenimini British Columbia Üniversitesi'nin (Kanada) ardından Harvard Üniversitesi'nde (ABD) yüksek lisans ve doktora programlarıyla sürdürdü. 1962 yılında profesör olduğu Harvard Üniversitesi İş İdaresi Fakültesi'nde 1980-1995 yıllarında dekanlık yaptı. Chase Manhattan Corp., Bell Canada, GlaxoSmithKline Plc ve AES Corp. Yönetim Kurulları'nda görev alan McArthur, 2013 yılında Officer of the Order of Canada nişanına layık görüldü.

Dev ihaleler alan KOÇ’un tank palet hazımsızlığı!

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 23 Ağustos 2019 Cuma 17:58

YORUM YAZ

  • BusezonBusezon28 gün önce
    Şimdi ben buradan murat külahçı denilen bir tarihçi var ona sormak istiyorum,koç ailesi hacı bayramı veli hz bilmem kaćıncı göbekten akrabası olur diye bir safsata attı ortaya,peki bu john mac arthur,da bu silsileye dahilmi?Varmı bir akrabalık bunuda açıklarmı acaba murat külahcı?
  • Üç hilalÜç hilal28 gün önce
    Koç holding kimin kucağında işte ispatı. Amerikan usaği
  • Üç hilalÜç hilal28 gün önce
    Vah cok

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Eylül 2019