Seçim 2019 Sayfası

“Kızımız Trump’a karşı duracak”

ABD’nin ilk Müslüman vekillerinden olan Rashida Tlaib’in Filistinli ailesi, kızlarının Filistin için Trump’a karşı duracağını ifade etti.

09 Kasım 2018 Cuma 11:18
“Kızımız Trump’a karşı duracak”

Münübe Yılmaz

ABD’deki seçimlerden sonra Temsilciler Meclisi’ne giren ve Amerika’nın ilk Müslüman vekillerinden olan Rashida Tlaib’in Filistin’deki amcaları, yeğenlerinin Filistin’i müdafaa etmek için Trump’a karşı duracağını açıkladı. Filistinli bir ailenin çocuğu olarak ABD’de dünyaya gelen hukukçu Tlaib, İsrail’e yönelttiği ağır eleştiriler ile de tanınıyor. İki yıl önce, ABD başkanı Trump’ın Detroit’te yaptığı bir konuşmaya müdahale ettiğinden dolayı yaka paça tutuklanan Tlaib’in Filistin'deki amcaları Bassam ve İssa “Trump açıkça İsrail’in tarafında olduğunu her seferinde gösterdi” diyerek, Trump'ın, Tel Aviv’deki büyükelçiliği Kudüs’e taşımak başta olmak üzere, Filistinliler’in kabul edemeyeceği pek çok uygulamayı gerçekleştirdiğini dile getirdiler. Yeğenlerinin artık Trump’a karşı koyabilecek bir temsilci olduğunu vurgulayan Bassam ve Issa, yeğenleri ile kendileri de dahil tüm Filistinliler’ın ve Müslümanlar’ın gurur duyduğunu söylediler. Daha önce ABD’nin İsrail’e yaptığı maddi yardımı kesmesi için başvuruda bulunmuş olan Tlaib, meclis üyesi olarak seçildikten sonra da Siyonist medyanın eleştirilerine maruz kaldı. Tlaib’in çok tehlikeli olduğunun altını çizen Siyonist medya, “Müslüman vekil, meclisteki gücünü İsrail’e karşı Filistin’i destekleyerek kullanacak” yorumlarında bulunuyor.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 09 Kasım 2018 Cuma 11:18

YORUM YAZ

  • fatoşşşşşşşşşfatoşşşşşşşşş5 ay önce
    abd şu anda değil son 50 senedir yahudilerin israelin işgalinde vede yönetimindedir. zaten orta doğudaki olayların baş çıbanı ısrael vede abd yi yöneten yahudilerdir. gerek daeş -pkk -pyd-dhkpc - fatöş vesaire terör örgütleri bunların besleyip tc nin vede orta doğunun başına bela ettikleri piçleridir. kahrolsun pislik yahudiler ısrael vede sömürge piçi abd. tc içindeki hıristiyan bilhassa yahudileri çok sıkı denetleyin. chpkk parti değil tc nin içine yahudiler tarafından yerleştirilmiş yahudilerin truva atıdır.chpkk hıristiyanların kurduğu bilhassa yönetiminde yahudilerin türk isimleri altında yönettikleri partidir. atatürkçülük maskeleridir.
  • Atila SARUHAN Atila SARUHAN 5 ay önce
    Müslümanın en büyük zaafıdır. Bizden dediğine teslim olur. Tarih müslümanın bu zaafiyetini acziyete çevirmeyi bilen ŞEREFSİZLERLE doludur.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Nisan 2019