Kırmızı biber limondan daha fazla C vitamini içeriyor

Limondan fazla C vitamini ve kansere karşı direniş kırmızı biberde bulunuyor...

08 Aralık 2018 Cumartesi 16:22
Kırmızı biber limondan daha fazla C vitamini içeriyor

 

Kırmızı biber C vitamini açısından da zengindir. C vitamini oranı limondan daha çoktur. Kırmızı biberler, yeşil biberlerden iki kat daha fazla C vitaminine sahiptir.

Kırmızı biber, iştah açıcıdır. Terlemeyi artırır. Bulaşıcı hastalıklara karşı vücudu dirençli kılar. Ağrı kesici özelliği biberin yararları arasındadır. Bazal metabolik hızı arttırarak zayıflamaya yardım eder. En önemlisi kansere karşı önleyici etkisi olduğu ısrarla belirtilmektedir.

Kas ağrısı ve yumuşak doku romatizması, iltihabi-romatizmal eklem hastalığı, sedef gibi hastalıklara karşı da biberlerin olumlu etkisi vardır...

Biberde bulunan bazı maddeler; mide asidini düzenleyici ve sindirimi kolaylaştırıcı özelliktedir. Kolesterolü düşürücü etkisi vardır. Kan dolaşımına olumlu etki eder. Mikrop öldürücüdür.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 08 Aralık 2018 Cumartesi 16:22

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    25 Mart 2019