• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Kimse laga luga yapmasın! Bir Allah'ın kulu buna 'suç değil' diyemez

Yeniakit Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Ali İhsan Karahasanoğlu, Cumhuriyet gazetesinde yer alan '27 Mayıs darbe mi, devrim mi?’ başlıklı skandal habere büyük tepki gösterdi.

Yeniakit Publisher
2022-05-27 12:34:00 -

Cumhuriyet gazetesinde '27 Mayıs darbe mi, devrim mi?’ başlığıyla skandal bir habere imza atıldı.

Tepkilere neden olan haber Akit Tv'de ekranlara gelen Manşetlerin Dili programında tartışıldı.

Konuyla ilgili konuşan Yeniakit Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Ali İhsan Karahasanoğlu, 27 Mayıs devrim diyenlerin büyük bir ahlaksızlığa imza attığını ifade etti.

Karahasanoğlu, "İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde ve Siyasal Bilimlerde profesör olan ve aynı zamanda Cumhuriyet’te yazar olan isimler önce darbeye anayasal meşruiyet oluşturdular. Ondan sonra kendileri yeni anayasayı hazırlama noktasında görevlendirildiler. Rezillik. Bir hukukçu olarak söylüyorum. Bir tane Allah’ın kulu 27 Mayıs darbe mi, devrim mi sözüne suç değil diyemez. Bunlar aslında darbe yaparak ülkeye özgürlük getirdiklerini söylüyor. Bir tane Allah'ın kulu çıkıp bana ’27 Mayıs darbe mi, devrim mi?’ diye soramaz. Bu ahlaksızlıktır. Bu Adnan Menderes cinayetini övmektir. Kimse laga luga yapmasın" ifadelerini kullandı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Earphone

cehepe kapatılacak , şürekası üyeleri oy verenler, her türlü gizli saklı alenen yayın yapan yalancı sahtekar paçavra ları selaniğe gönderilecek .

can

Türkes e hem de Yassiada da dua ve rahmet ile ananlar kimlerdi bi de hatirlatsan haci.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23