Kimliği ve fotoğrafları yayımlandı... Hain saldırı ile ilgili yeni gelişme

Erbil Emniyet Müdürlüğü, Türk Başkonsolosluk görevlisinin şehit olduğu saldırıyı düzenleyenlerden birinin kimliğini ve fotoğrafını yayınladı.

19 Temmuz 2019 Cuma 06:20
Kimliği ve fotoğrafları yayımlandı... Hain saldırı ile ilgili yeni gelişme

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ne (IKBY) bağlı müdürlükten yapılan yazılı açıklamada, Türkiye'nin Erbil Başkonsolosluğunda görevli bir kişinin şehit edildiği, 2 Irak vatandaşının hayatını kaybettiği saldırının faillerinden birinin kimlik bilgileri paylaşıldı.

Açıklamada, saldırının faillerinden birinin 1992 Diyarbakır doğumlu Mazlum Dağ olduğu belirtildi.

Saldırganın fotoğrafını da paylaşan Emniyet Müdürlüğü, söz konusu kişi hakkında bilgiye sahip vatandaşlara güvenlik güçlerine ihbarda bulunma çağrısı yaptı.

Açıklamada, güvenlik güçlerinin saldırganı arama çalışmalarını sürdürdüğü kaydedildi.

Erbil'de dün bir restorana düzenlenen silahlı saldırıda Türkiye'nin Erbil Başkonsolosluğunda görevli bir diplomat şehit olmuş, saldırıda 2 Irak vatandaşı hayatını kaybetmişti.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 19 Temmuz 2019 Cuma 06:20

YORUM YAZ

  • ferhatferhat1 ay önce
    Bu itlerin sahibi, bunları yaşatır mı? kendi izini kaybettirmek için gebertip bırakır bir yerde. bu işler böyledir. siyasi cinyaye işletilen kişiler infaz edilir. herkes kimin yaptırdığını bilir ama tetitkçi geberdiğinden deliller karatılmış olur
  • Huseyn CiftciHuseyn Ciftci1 ay önce
    bizim görevlilerin, Erbil'de LOKANTADA YEMEK YERKEN saldırıya uğramış ve şehid düşmüş olmaları hakkaten çok büyük güvenlik açığı ve Erbil'de bulunan yetkililer açısından çok büyük ayıptır. Yetkililerin tamamı derhal görevden alınmalı ve gereken cezaları verilmelidir. Düşünebiliyor musunuz? koskoca Türkiye Cumhuriyeti'miz, bu insanları yetiştirmiş, donatmış, göreve göndermiş, ama bunlar TOPLU HALDE yemek yerken saldırıya uğruyorlar. Bu nasıl büyük ve affedilmez bir güvenlik hatasıdır? Erbil gibi bir ortamda, nasıl lokantada toplu olarak yemek yersiniz? Kusura bakmayın, böyle ciddiyetsizlik olmaz. derhal gereken soruşturma yapılarak, hadisenin tekerrürüne mani olunm ası gerekir. Devletimiz, bu konuda gereken ciddiyeti göstereceğinden eminim. Allah şehadetlerini kabul etsin, şehadetleri mubarek olsun (Şehidlere rahmet dilenmez, onlar ölmedi ki rahmet dileyesiniz)

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Ağustos 2019