Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'ın çıkışına destek! 'İttifak yapmalıyız'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 31 Mart yerel seçimleri sonrası yaptığı 'Türkiye İttifakı' çıkışını destekleyerek "Milli konularda ittifak yapmalıyız" dedi.

20 Nisan 2019 Cumartesi 10:28
Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'ın çıkışına destek! 'İttifak yapmalıyız'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 31 Mart Yerel Seçimleri sonrası Muharrem Sarıkaya'nın da içinde olduğu bir grup gazetecinin sorularını cevapladı. İşte o görüşmeden öne çıkan başlıklar:

Milli konularda ittifak olmalı

Türkiye milli konularda ittifak yapmak zorundadır. İttifak arayışında olanlar yönetenlerdir, onların olması lazım. İttifakın önünü tıkayanlar kim onlardır. Bizler değiliz.

Erken seçim istemiyoruz

Erken seçim çağrısında bulunmuyoruz; öyle bir ortamın olduğunu da düşünmüyorum. Seçimlerden önce de erken seçimin doğru olmadığını toplumun bunaldığını ifade etmiştim.

Enkaz edebiyatı yapılmayacak

Belediye başkanı koltuğuna oturduğunda tabloyu önüne alacak. Ama biz başkanlarımıza, ‘enkaz devraldık’ edebiyatı yapmayın, dedik. Baştan ağlama mahvolduk atmosferini asla yaratmayacak.

İmamoğlu’nun İstanbul Belediyesi’nin dijital alt yapısını kopyalatması

Böyle bir bilgi gelmedi. Ama hiçi denetlenmeyecek değil; haksızlık var ise usulsüzlük var ise işlem görmeyecek anlamına gelmiyor. Mesela eski belediye başkanına bir araç tahsis edilir ama üç tane beş tane ise bu olmaz. Biri kalsın diğerlerini iade edin denir. Başkan hukuk içinde yapılaması gerekeni yapacak, yapmazsa suç işler. Bunu yaparken kin ve öfke ile değil. Öyle bir anlayış doğru olmaz zaten. Yolsuzluğa tabii ki izin vermeyeceğiz. Ama denetim olacaksa uzmanı gelecek.

İstanbul seçimleri

Türkiye de hakimler var ise iptal edilmez… YSK’da da Yargıtay ve Danıştay’dan gelmiş hakimler var. Benzer konularda daha önce vermiş oldukları kararlar var. İptal edilmeyecek ki sokak hareketlensin. Arzu edenler olabilir. Hukukun kırıntısı kaldıysa iptal edilmezi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 20 Nisan 2019 Cumartesi 10:28

YORUM YAZ

 • cihadcihad1 ay önce
  sen ne yanar dönersin sen varya içini biliyo bu millet lakin hala atatürke oy verdiğini sanan dingiller cahadapakaka ya oy verdiğini farkedemiyo. işte bu seçmenler askerimizin döktüğü kanın hesabını kendi vicdanlarına nasıl verecek bu şekilde yaşasınlar
 • vatan sevdalısıvatan sevdalısı1 ay önce
  zaten olması gereken budur.milli meselelerde milletin halkın değerlerinde birleşilmeli zaten ...bunu yapmayan muhalefet maalesef halkın hatrı sayılır kesiminden destek alamaz.halk ne derse o.bunun yoluda milli değerler üzerine birleşme siyaset vs.kandil veya fetöye yani cia ya sırt dayamaktan iyidir ..birleşin kardeşim.siyasi idelojiler devre dıı kalsın maksat türkiye ilerlemesi büyümesi olsun.ideolojiler halka yansıtılmasın hatta çıkarılsın direk düz memur gibi vazife görülsün siyasettede.
 • Aziz MetinAziz Metin1 ay önce
  Toplumu gere gere kopma noktasına getirdikten ve yenilginin faturası kendisine kesildikten sonra kurtuluş çırpınışları fayda vermeyecek beyefendiye. Mahalli seçim mecrasında yarış yapılsaydı yüzde yüz kazanırdı Yıldırım. Ama hangi kriptolar akıl verdiyse bu sayede tuzağa düşürüldün.
 • rkrk1 ay önce
  bunun yapici yaklasim icinde olur gibi olduguna bakmayinistanbul secimleri iptal edilsin o zamanda boyle konusup hukumete destek aciklamasi yaparmi. bunlar istanbulu fazla kasimasinlar bize biraksinlar yonetelim endisesindeler,
 • SALİHSALİH1 ay önce
  Sayın Kemal bey ; ‘Seçimler iptal edilmeyecek ki sokak hareketlensin. Hukukun kırıntısı kaldıysa iptal edilmez.’’Diyorsun. İstanbul’dasokak hareketlerini gördük kemal . 15 temmuzu da gördük. SizeDevletBahçeli’nin‘ kefensiz yatmak isteyenvarsa sokağaçıksın ‘sözünühatırlatalım. Türkiye’de hukuk’un kırıntısı kaldıysadiyorsun. Hukuk sadece sizin için mi? Lazım. Size çalışan hukuk oluyorsa bakvar. Çekmecememuru ahıra , köpek kulübesinebile seçmen yazdığına göre hukuk var vesizeçalışıyor. Bizim itirazımız hukuk olmalı ancak chp yeçalışandeğil, adil /tarafsız olmalı. İstanbul’un1/3sandıkkurulu kısıtlı , memur olmayan insanlardan oluşuyor , ve hepiptal edilen oylar Ak Partinin ise bu kurullar sizeçalışmış. Ya Tv’lerde sandık numaralarıverilerek çeteledebir sürü sandıkta Binali’ye 200 üzeri oy, İmamoğluna70 oy ama birleştirme tutanağında70 oy Peinçek’e ,200 oy imamoğluna , Binali’ye yasıfır, ya da 1 oy. İmamoğlu hırsızlık yapar mı? Sandık kurulları size bayağı hatta Perinçek’ebayağı iyiçalışmış. Sahio sandıklar NASILSIFIRLANDI ?Ya itiraz edilen sandıklardan çalınan 16.000 bin oynasıl Binali’ye yazıldı? Şimdi bu oyları çalanlara hırsız demiyelim mi?Sayın Kılıçdaroğlu Kamil insan hırsızlık yapar mı? Şimdi çalanların başına dabiz ‘BAŞÇALAN KK’demiyelim mi? Bizler hukukuve adil hukuk bekliyoruz. DA HA SEÇİM /SAYIMBİTMEDİ . (NOKTA)
 • TÜRKOĞLUTÜRKOĞLU1 ay önce
  SEN ÖNCE,CUMHURİYTİN DÜŞMANI,CUMHURİYETİN ASKERİNE ,POLİSİNE KURŞUN SIKAN TERÖRİSTLERLE OLAN İTTİFAKLARINI BİTİR.
 • Mikail okuroğlu beylikdüzü Mikail okuroğlu beylikdüzü 1 ay önce
  Eyyy kılıçdaroğlu sen kendi aklınla olsan günde iki doğrun olur başkasının aklıyla bu mümkün olmaz derim chp de renk farklılığı yaşıyoruz önce bir yol alında görelim mi.
 • gül gül1 ay önce
  önce milli olmanın ne anlama geldiğini öğren de gel. ülkenin düşmanlarıyla aynı sözleri söylüyorsun.
 • Celil uağmuroğluCelil uağmuroğlu1 ay önce
  EY CUMHUR İTTİGAKI CHP BİR PARTİ OLMADIĞINI HALAANLAMADINIZMI BU ŞEYTANİ AKLIN VE AVRUPANINHİZMETKARLARIDIRNE DESELER ONU YAPARLARBU PARTİ CUHURİUETLE BERABER KURULDU CUMHURİYETİ KİM KURDU SİTONİSTLER. .. BİR DÜŞÜNÜN NE PARTİLER TARİHTEN YOK OLUPGİTTİ AMA. HALA CHP DURUYOR NEDEN ACABA HİÇ DÜŞÜNDÜNÜZMÜ.., VALLAHİ BİLLAHİODAĞDAKİ DUYDUĞUM SEVDİĞİM ODAĞDAKİ ÇOBAN SİLERDEN DAHA AKILLITÜRKİYEDE OLUP BİTENLERDE DAHA İYİ HABERİ BAR VE ANLAR. ..ÇÜNKÜ ALLAH VE TABİATA YAKIN İNSAN ,,İMSAN OXUR..Vesselam..
 • hercaihercai1 ay önce
  Istanbul secimleri iptal edilsin ki, bu maskaralara kalmayalim!
 • aliali1 ay önce
  KEMAL HAKİM KARARI VERMİŞ HAKİME İHTİYAÇ YOK..
 • SelimSelim1 ay önce
  Asıl hak ve hukuk var ise İstanbul seçimi iptal ediliyor. Yoksa YSK nın varlığı sorgulanır hale gelir.
 • nadim hatipoğulları nadim hatipoğulları 1 ay önce
  bu adamla ne ittifakı yapacaksın 15 temmuzdan sonra erdoğan bunun iftiralarına karşı açtığı davaları geri çektimi çekti bu neyaptı bir ay geçmeden kontrollu darbe deyip ortaya bir laf attımı attı bunun neyine güveneceksin reis ülke için istikrarda gelişmede ekonomide her imkanı deneyerek meseleleri çözmek istiyor bu kadar iç ve dış saldırılara karşı boyun bükmeden mücadele veriyor ülkeyi kalkındırmak için bu adam sadece reis düşmanlığı altında siyaset yapıyor varsa yoksa bir reis düşmanlığı yinede reise düşen verdiği mesajda belli isteyen ülkenini ali çıkarları için birlik beraberlik içinde haraket eder iç ve dış okdar zorlamaya birleşmeye nazaran hdp den ip ten aldığı 7/8 oy desteği ile yüzde 30 yakalayan chp hdp ip üçü bir araya gelse bir ak parti etmez kendilerini başarılı gösteriyor yinede ülke için reis daha iyisini bilir.
 • Hukuk kirinti?Hukuk kirinti?1 ay önce
  Adam resmen tehdit diliyle konuşuyor net konuşuyor yani iptal edilemez....buna ne korkusu derler acaba ...
 • milli mücadelemilli mücadele1 ay önce
  müslümanlar milli mücadele ve cihad diyor. o du sizinle degil size ragmen ve size karsi olur. Allah düsmani faizci merkez bankasi ve usülsüzlüklere göz yuman kafir uzantisi kurumlara karsi tek yumruk olduk bile.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

26 Mayıs 2019