Keskin nişancı tüfeklerinde yeni dönem!

Belarus Optik-Mekanik Birliği (BelOMO) Bilim ve Teknik Merkezi Direktörü Aleksey Şkadareviç, Türk Jandarmakuvvetlerinde kullanılan keskin nişancı tüfeklerinin Belarus yapımı hedef sabitleme aygıtlarıyla donatılacağını açıkladı.

19 Mayıs 2019 Pazar 12:05
Keskin nişancı tüfeklerinde yeni dönem!

Türk Jandarma kuvvetlerinde kullanılan keskin nişancı tüfeklerinin Belarus yapımı hedef sabitleme aygıtlarıyla donatılacağı bildirildi.

Belarus’ta düzenlenen MILEX-2019 Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’na katılan Belarus Optik-Mekanik Birliği (BelOMO) Bilim ve Teknik Merkezi Direktörü Aleksey Şkadareviç, Türk Jandarma  kuvvetlerinde kullanılan keskin nişancı tüfeklerinin Belarus yapımı hedef sabitleme aygıtlarıyla donatılacağını açıkladı.

Rus basınına konuyla ilgili açıklama yapan Şkadareviç, “Türkiye bizden, jandarma birliklerinin kullandığı 7.62 milimetrelik keskin nişancı tüfekleri için 3-12x değişken büyütmeli hedef sabitleme aygıtları satın alıyor” diye konuştu.

“Son derece sıkı testlerden geçirildi”

Söz konusu optik aygıtlardan şimdiye kadar en az birkaç yüz adedin Türkiye’ye teslim edildiğini söyleyen Şkadareviç, “Bu aygıtlar, kullanımda çok güvenilir olduklarını kanıtladı ve NATO standartlarına göre kabul kriterlerine uygunluk konusunda son derece sıkı testlerden geçirildi” ifadelerini kullandı.

BelOMO, dünyanın en büyük optik ve optik-elektronik nişan sistemleri üreticilerinden biri olmasıyla tanınıyor.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 19 Mayıs 2019 Pazar 12:05

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    26 Haziran 2019