Kemal Kılıçdaroğlu'ndan skandal casus Brunson açıklaması: Darısı askerlerin başına

Casus Brunson'ın salıverilmesi üzerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu, "Darısı Harp Okulu öğrencilerinin başına" dedi.

12 Ekim 2018 Cuma 18:24
Kemal Kılıçdaroğlu'ndan skandal casus Brunson açıklaması: Darısı askerlerin başına

Türkiye ile ABD arasında gerilime neden olan rahip Andrew Craig Brunson'a 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası verildi.

Hükümle birlikte yattığı süre göz önüne alınarak serbest bırakılan Brunson'ın ev hapsi ve yurtdışı yasağı kaldırıldı.

Kararla ilgili CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'dan bir açıklama geldi. Kılıçdaroğlu, "Mahkemeyi ve ayrıntıları izleme şansımız olmadı. Kararı görmemiz lazım. Hangi gerekçelerle bu karar alındı görmemiz lazım. Darısı harp okulu öğrencileri ile er ve erbaşların başına." dedi.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Ekim 2018 Cuma 18:24

YORUM YAZ

 • hsyn2802hsyn28025 ay önce
  Bu ülkeye hıyanet ve düşmanlık yapanlar serbest kaldığına göre Kemal efendinin dediği doru olasa gerek. Darbe gecesi ölenler boşuboşuna öldü boyutuna geldi durum.
 • alperalper5 ay önce
  Ekonomik krizi örtmek için yeni düşmanlar lazım.Eline iktidar geçen,muhalefetde söylediklerine,eleştirilerine bir baksa,hemen koltuğunu bırakırdı.Tabii her yapılanaalkış tutanmedya varsa bunlar o ülkede olmaz.
 • Mustafa MankaloğluMustafa Mankaloğlu5 ay önce
  Çok yerinde bir dilekte bulunmuş...
 • SelimSelim5 ay önce
  Bu gidişle yakında meclisi ve sivilleri bombalayan fetöcülerin başına dersiniz. Sonuçta vaziyet ona gidiyor. Olan darbe girişimi gecesi ölenlere oldu. Çok yazık.
 • turkturk5 ay önce
  DOGRU DEMIS ONLARIDA SALMALARI GEREK RAHIBINSALINMAZI VATANA IHANETTIR.
 • fatoşşşşşşşşşfatoşşşşşşşşş5 ay önce
  yakında öcalanıda çıkartır bu akp. pili bitmiştir her şey göz boyama imiş.başkan seçtik geniş yetkiler verdik kendisi içinmiş bu yetkiler kendini sağlama aldı. yazıklar olsun sana akp aldığınız maaşlar haram olsun
 • aa5 ay önce
  Yani hep ABD ve kontrolündeki örgütler... darısı 251 şehidin ev 2900 gazinin haklarının davalarında adaletin tesis olması veya ABD de FETÖ işbirlikçisi siyasi yargının infaz ettiği SİYASİ MAHKUM HAKAN ATİLA HİÇ Mİ AKLINA GELMEZ....
 • Ali RüzgarAli Rüzgar5 ay önce
  Yalan mı söylemiş? Burunson darbeciydi, mademki darbeciler salıveriliyor hepsi salıverilsin. Burunsonun dayısı sağlam değil mi? Böyle hukuk olmaaaazzz, böyle adalet olmaaazzz, bırakmayacaktınız, bırakırsanız da adam konuşur.
 • gökhangökhan5 ay önce
  galiba alman ajanı, pkk nın fetö koluna mensub bu zat ı zevat
 • fahrifahri5 ay önce
  vallahi sizi ilkokuldan beri vakit olduğunuz zamanlardan beri okurum ama kalkıp papazın hesabını da bundan soracaksanız ayıp be.odatv size göre karanlık tv herneyse orda bi haber var onu okuyun isterseniz ,davuttoğlunun oğlu(manevi diyelim) diyor ki akın ipekin villasından otelinden çıkmayan bakan ,vekiller dışarda ben bir defa paramla konuk olmuşum şimdi bundan yargılanıyorum 24 ay mahkeme yüzü görmeden ,bu mu adalet bu mu vicdan

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Mart 2019