Kayyımlara ve Demirtaş’ın tutukluluğuna karşı çıkan eski bakandan skandal çıkış!

Yeni parti kurma çalışmalarını sürdüren eski Ekonomi Bakanı Ali Babacan'ın ekibinde olduğu konuşulan ve son dönemde kayyım atanan HDP'li belediyelere destek açıklamalarında bulunan eski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, 16 Nisan 2017 tarihinde yapılan referandumdan "Evet" çıkmadığını öne sürerek büyük bir skandala imza attı. Günay'ın sözleri sosyal medyada tepki çekti.

16 Eylül 2019 Pazartesi 23:11
Kayyımlara ve Demirtaş’ın tutukluluğuna karşı çıkan eski bakandan skandal çıkış!

Eski AK Parti'li Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, 16 Nisan 2017 tarihinde yapılan referandumdan "Evet" çıkmadığını iddia etti.

Bir dönem AK Parti'de siyaset yapan eski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, 16 Nisan 2017 tarihinde yapılan referandumdan "Evet" çıkmadığını iddia etti. Katıldığı bir tv programında açıklamalarda bulunan Günay, "Ben, 16 Nisan referandumunda da tıpkı bu mart seçimleri gibi, haziran seçimleri gibi bir sonuç çıktığına inanıyorum." dedi.

İlginç çıkış

"İstanbul’un Üsküdar’ından, Eyüp’ünden, Ümraniye’sinden, Fatih’inden; Balıkesir’den, Manisa’dan, İzmir’den, Adana’dan, Mersin’den, Diyarbakır’dan, Hatay’dan, Antalya’dan ‘Hayır’ çıkmıştı. Ankara’dan da ‘Hayır’ çıkmıştı." açıklamasında bulunan Günay, "Konya’dan, Kayseri’den, Trabzon’dan çıkan ‘Evet’ oylarıyla ‘Türkiye çapında evet çıktı’ denildi. Rakam açıklanmadı. Oran açıklanmadı." ifadelerini kullandı.

Muhalefetin o eşikte de iktidarı sarsabilecek o hamleyi, halkın hamlesini değerlendirmeyi başaramadığını belirten Günay, "Yerel seçimlere geldik. Bereket versin ki 31 Mart’ta daha dirayetli birtakım adaylar çıktı ve belki Türkiye’nin bütün kılcal damarlarında adaylar olduğu için herkes sandığa daha fazla sahip çıktı ve bizi 23 Haziran sonuçlarına getirdi. Ama normal olarak bence 2015’ten bu yana yapılan bütün seçimlerde, bu iktidarın değişmesi gerekirdi. Yani bunun şartları olgunlaşmıştı." dedi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 16 Eylül 2019 Pazartesi 23:11

YORUM YAZ

 • NamyelüsNamyelüs29 gün önce
  Cesur Turan gibilerine ve dünyaya evet'in ve 15 Temmuz'un senaryo olduğunu kimler anlatıyor acaba?FETÖ ve yandaşlarını göremeyen gözleri kimler karartıyor acaba!Evet bildiniz...
 • Cesur Turan Cesur Turan 29 gün önce
  Zaten bunu bilmeyen mı var şu memlekette evet tın da çık aldığını 15 temmuz bi senaryo olduğu dünya alem biliyor
 • NamyelüsNamyelüs29 gün önce
  Kafasını nereye çarpmış olabilır?Bildiniz...
 • Tahir Tahir 29 gün önce
  Bu eski bakanlar başbakanlar cumhurbaşkanları ne delikanlı insanlarmış suyun başındayken malı götürenleri görmeyenler azil sürecinden sonra gözleri fal taşı gibi açıldı bir usülsüzluk varsa o zaman onlardan daha fazla bunlar suçlu önce bunlar yargılanıp hüküm yemeliler sonra digerleri.
 • hercaihercai29 gün önce
  Bu da vefasizlardan biri, Ak Parti sayesinden bakan olmustu sozde!
 • fikretfikret29 gün önce
  siyasetten yokolanlar hep konuşur boş konuşur
 • ahmetahmet1 ay önce
  ben diyorumki mahalli yerel seçimlerinde her parti adayını çıkartsa idi acaba şu anki büyükşehir belediyelerini muhalefe kaptırmaz herhalde sayın cumhurbaşkanımız ama işte derler ya hayvanın alası dışında insanın alası dışında cumhurbaşkanımızı hançerleyen akpartinin içindeki bazı hainlerdir
 • Zenci MusaZenci Musa1 ay önce
  Bunu gibilere kaldıysa bu memleketin idaresi, vay halimize..Bu zatın müktesebatı nedir yav?Ne işten anlar..Boş boş konuşup durur. 
 • kalelikaleli1 ay önce
  aslında bu gibiler siyasette olmamalıdır biz zaten bunlara değil erdoğan a oy vermiştik. sayın cumhurbaşkanımız senin hatırına bunları seçtik bakan falan oldular hatta başbakan dahi oldular ama kof çıktılar.bundan sonraki dönemde iyi insanlarla yola devam et.şu car car uluorta konuşanları at gitsin.millet değerlendiriyor.temiz dürüst samimi menfaatini düşünmeyen makam koltuk sevdası olmayan makamdan alınınca arkasını dönmeyen dürüst adamlar bul.bu adamların çıkıp atıp üfürmelerine meydan vememeliydiniz.niye bakan yaptınız bu gibi cinsleri.bakın nice temiz insanlar var sesleri çıkıyor mu.
 • MUSTAFAMUSTAFA1 ay önce
  karakter karekterdir.degismezseni partin cöpe atmisken reis seni bakan yapti be nanköryukarda dedigim gibi karakter cok önemlidir
 • yazıYORUMyazıYORUM1 ay önce
  senin mantıkla bakarsak 31 mart ve 23 haziran seçiminden sittin sene bu sonuçların çıkmaması gerekirdi. 
 • veliveli1 ay önce
  Babacan, Davutoğlu bu kemiksizlere kadar düştülerse, partilerinin ölü doğması mukadderdir. 
 • zekai erenzekai eren1 ay önce
  Sayın Günay, bu ülkede iktidarlar hep değişiyor da sadece sizler değişmiyorsunuz. 15 yaşımda sizlerin iktidarda olduğunu görmüştüm, hangi parti seçimi kazanırsa kazansın hep siz ve sizin gibiinsanlar iktidar oluyor ne hikmekse?
 • MEMLEKETİMMEMLEKETİM1 ay önce
  VAY ADİLER
 • Üç hilalÜç hilal1 ay önce
  ne ayak olduğun belli eski solcu sonra ak partide bakanlık şimdi çöplükte hazimsiz gargara yapıyor 15 temmuzda nerdeydin eski solcu şimdi pusuya yatmış davet bekliyor biraz şerefin varsa ortadan kaybol da suratını görmeyelim
 • Ayşe DenizliAyşe Denizli1 ay önce
  Şimdiye kadar aklı nerdeymiş bunun. Herhalde istediği makamlar tekrar verilmeyince hemendönüşüvermiş ve şimdi algı operasyonuna başlamışdemekki Babacan buşahsa iyi vaadlerde bulunmuş. BuŞahıs ve durum fazlasıyla şaibeli diye düşünüyorum. 2015 -2019 bayada zaman geçmiş ama.
 • HarunHarun1 ay önce
  Tayyip ağa bunu bakan yapmıştı solcu oyları alalım diye. O da bütün Kiliseleri modernize etti. Ama yine yaranamadı. Kulağa Küpe olsun.
 • erdoerdo1 ay önce
  yediği tabağa s..an adam, yeni tabak arıyor .
 • Kenan Kenan 1 ay önce
  Sebatay Levi bin evini günyüzüne çıkartıp restore ettiren bir bakanın,sebataist olmaması,Yahudi kökenli olmaması, Erdoğan düşmanı olmaması zaten düşünülemez
 • özgürözgür1 ay önce
  dünyayı kendisi ile kaim zannediyor. ben bakan değilsem iktidar da düşmeli idi. kısaca kendi temennisi
 • turanturan1 ay önce
  bu herif erimiş gitmişti chp bunu çöpe atmıştı.Ak Parti bunu çöplük den aldı adam etti.Şimdi ise geri çöpe atılma korkusu ile sözde yeni oluşacak partilerde kendine yer arama çabası.Elbetteki sormak lazım ALOOOO yıl 2019 şimdiye kadar nerdeydin...
 • Osmanlı Osmanlı 1 ay önce
  Satılmış k...kler
 • KaramuratKaramurat1 ay önce
  Tam bir FETÖ ağzı . bu kadar olur, "2015 ten sonra bu iktidar değişmeliydi" diyor. Bu FETÖ'nün talebiyle birebir örtüşüyor. Vay anasına sayın seyirciler.
 • nadim hatipoğulları nadim hatipoğulları 1 ay önce
  ALO ALO ALO ERTUĞRUL BEY ALO 2019 NERDEYDİN ALO 2019.
 • MEHMETHANMEHMETHAN1 ay önce
  Ben bu adama kızmıyorum ki. Çoktan siyasi çöplükte yerini alması gereken her devrin adamı bu ve bunun gibi siyasi dinazorları(eski ANAP'lı, eski DSP'li ) neden başımıza taç ettik diye kendimize kızıyorum.
 • ABDABD1 ay önce
  NE ÇEKTİYSE AKŞAMDAN KALDIĞI BELLİ
 • DirilisDirilis1 ay önce
  bu kafayi siyirmis herhalde
 • hizipsavarhizipsavar1 ay önce
  peki ertuğrulcuğum kim gelecekti. hdp nin ağbisi pkk nın üvey babası dhpkc nin annesi chp mi. postal yaladığın günler amerikanın askeri israilin finansı yönettiği günler mi aklına geldi. ul.n siznasıl bir vatan ha..isiniz nasıl bir isan rolü yapan ya..tıksınız. hiç mi içinizde din dil bayrak sevdası yok diyecek. pardon ben bile güldüm buna.
 • sabri karademirsabri karademir1 ay önce
  karektersizmadem iddianız doğruysa o zaman nerdeydiniz.Bilipte bildirmemişseniz sa...karsınız.o zaman koltuk vardı bugün yokne tutturabilirsek kar diyorsunuz öylemi sizi gidi vatan h..nleri sizibiz sizi cok iyi tanıyoruz.
 • Eren Eren 1 ay önce
  Yaş ilerledikçe beyin kayış yakıyor.
 • veliveli1 ay önce
  Bu millete "sen de benim hatalarımdan birisin" dedirten kadronun silik elemanları, bir yerlerde bir "kıpraşma" sezdiler.Boy göstermeye çalışıyor.
 • ZAKİRZAKİR1 ay önce
  Ben bu insanları anlayamıyorum. Devletin en üst makamında bulunurken senin çıkmadı da şimdi mi sesin çıkıyor.Hanı milli bir davanız vardı. birlik beraberlik ve kardeşlikden bahsediyordunuz.demek kimenfeaat menfeaat veyselam.
 • Tepki ÇekmişTepki Çekmiş1 ay önce
  AKP kulları dışında tepki olmamıştır. Onlar da ihanete uğradık diye veya görev icabı tepki vermiştir. Sin 6-7 yıldır seçim sinuçları sandık sonuçları değil. AKP iktidarda iken, seçimlere,yargıya, polise,cebindeki paraya güvenme.
 • Dursun ÇENGEL Dursun ÇENGEL 1 ay önce
  Taşyerinde Ağırdır Yerinden çıkarttıktan sonra Önüne gelen o Taşla işini görür atar Senve Seningibileri itibarını yitirmiştir Kucaktan kucağa gezer
 • MuhammedMuhammed1 ay önce
  Yani bi sen akıllısın he boş ve bedava bir adamsınşimdiye kadar nerdeydiniz kediler gibi köşeye çekilmiştiniz size bu geçici cesareti kim yüklüyor senin gibi bin tanesi tayyip erdoğanın cesaretinin yanından geçemez gavura karşı zerre cesaretiniz yoktu bi cesaretiniz reise karşı mı var
 • emekli çavuşemekli çavuş1 ay önce
  Başka işinkalmadımı..yürü geitişine....milletledalgamı geçiyorsun......söylenecekçok sözvar ama sana değmez.........
 • Eray ZNEray ZN1 ay önce
  Bunlar Nasil insanlar? Bunlar Nasil bir müslüman? Bunlar Nasil bir Türk? Bunlar Nasil bir AKP li? Iste Fetoyu Tayyip buyuttu diyenlere? Iste Feto nun siyasi ayagini acikla diyenlere... Tek Tek kendilerini nasil desifre ediyorlar. Ulan Sizin davaniz memleket davasi olsaydi Reisin yaninda olurdunuz. Sizin Davaniz kisisel cikar davasiymis ki davaniza ihanet ediyorsunuz.
 • GüneyrüzgarıGüneyrüzgarı1 ay önce
  Koltuk verilince ohhhh ohhhhh,alınınca cart curt değil mi ? Koltuk siyasetcileri sizi.Seni anlarım da Şener efendi yıllar yılı kendi camiasına küfür ve hakaret eden,aşağılayan tarafa geçti ya,ne için sadece ben buradayım beni de görün demek için.Koltuk siz gibilete fazla,tabure diyecegim lakin o bile fazla size.
 • abdullahabdullah1 ay önce
  fırıldaklık
 • Gülşen YılmazGülşen Yılmaz1 ay önce
  Demekki zamanında sustugunuza göre sizinde bi çıkarınız kalmamış akp den.zamanında konuşmamışsınız şimdide ne diye konuşuyorsunuz bu ülke artık bunları yemez yeni parti heyecanıyla söylediniz galiba...Artık bu ülkeye tabiri caizse yeni kan yeni beyin lazım
 • SerdarSerdar1 ay önce
  Klasik chp zihniyeti. Seni tayyip erdoğan yanına güvenerek değil konjektör gereği aldı. Senin kılıçtaroğlundan bir farkın yok.
 • Allah'ın bir kuluAllah'ın bir kulu1 ay önce
  Vay seni fetö cü.
 • BekirBekir1 ay önce
  Evet referandumda acik ara hayir ciktigini herkez biliyor zaten.
 • SOKAĞIN SESİSOKAĞIN SESİ1 ay önce
  HADİ L.N ORDAN. KOLTUKÇULAR, KOLTUK GİTTİ Mİ CİYAKLİYİRSUNUZ.
 • Yakup UçarYakup Uçar1 ay önce
  Kırk yıllık kani olmaz yahni derler aslına döndü omurgasız
 • sukrusukru1 ay önce
  Bu adamı iyice tanıdıktan sonra insan karakterini tanıma konusunda ne kadar yanılabildiğimi anladım.Geçen gün güven banada Muhsin beyi izleyince hissettiğim duygu ile bu adamı tanıyınca duyduğum duygu aynı oldu.
 • Ismet Badikanli Ismet Badikanli 1 ay önce
  Dogru soyluyor dirayetli aday yoktu ekrem imamoglu dirayetliydi sahip cikti sandiklara ve kazandirdi chp kadar korkak bir lideri olan parti yoktur
 • Milletin iradesiMilletin iradesi1 ay önce
  Siz, inanıyorumki AK parti içerisinde iken bile oyunuzuAK partiye vermemişsinizdir, o dönemdeAK parti içerisindeki münafık işgal güçlerinin adamıydınız.
 • ali cabbaroğluali cabbaroğlu1 ay önce
  Bu gibilere ne denir? Ka..ktersiz, a..gılık,halka rag..nci, menfaatperest, ve hattade..us denir. Dün öyle bu gün b öyle ha. Neden? A..gılık menfaatleri için. Bu kişi şöyle hayaller içinde yakın gelecekte sıgındıgı a. babacan iktidar olacak ve buda önemli bir göreve getirilecek.Beklentisi bu.Ama onun hesabının üstünde hesap eden VAR.
 • Mehmet Mehmet 1 ay önce
  Erbakanın akp ile ilgili tüm öngörüleri pratiktedebir bir doğrulanıyor...adeta büyük karanlıkbir güç akp şöyle yadaböyle iktidarda kalacak...Neden? Bu iktidar BOP' un ön çökertme icraatlarını çok güzel yapıyorda ondan...Yoksa bir sivil güçsüz iktidarı orduya tek başına savaş açması...BOP tan başka bir projesinin olmaması bile nasıl kollanıp gözetildiğine basit örneklerdir. ..akp kendisi bitmeden ülkeyi bitirme niyetinde...
 • VatandaşVatandaş1 ay önce
  Haddini bil yahu. Edep yahu. 2019 dayız yahu.
 • İ.Keskinİ.Keskin1 ay önce
  Yürü git! Evet çıkmadı da ne çıktı? Gidi provokatör.
 • RealReal1 ay önce
  Bunu zaten biliyoruz rejim içindeydin bilmediklerimizi söylemaas kira faturaya yetmiyormilet aclik kitlik ile bogusurken miletin derdi gecim banka borclari 
 • mehmetmehmet1 ay önce
  gerçekler bir bir çıkar.istediğin kadar gizle.
 • Özkan yargıcÖzkan yargıc1 ay önce
  Memleket pislik ve hainle dolu
 • Ökgeş emmi Ökgeş emmi 1 ay önce
  Lan bu beygire arpayı kim çok verdi.?
 • mevllut kalkanmevllut kalkan1 ay önce
  Senin akp nin için bir misyon ollarak girdiğini biliyoruz hain sen bir PKK li ollarak ülkeyi kaosa sürükleyen hainllerin kolu olan uzantisin şimdide AKP yi bölmek içinparti kuruyorsunuz zaten sen ve senin gibi vatan hainlleri MHP nin içinde de bulunmaktadır yani Fetonun uzantilari nerdenmi biliyorum yıl1970 lisede okurken beraber okul ARKADASLARİM ve su an belediye başkanlığı yapan MHP liyim diyerek FETOSA çalışan hainler akp den kaçıp yani dereyi geçerken AT DEĞİŞTİREN hainler !!!ZATEN SİZLER AKP YE OY VERMİYORDUNUZ SİZLERİN OYU YERİN DİBİNE BATSİN ALLAH SİZLERİ BİLDİGİ GİBİ YAPSİN SİZLER HAVLAR KERVAN YÜRÜ RBİR AVUCTA OLSA BU AZİZ MİLLETİN TEK KORUYUSU YÜCE ALLAHİM dir TARİHTE SİZLERGİBİ COK HAİNİ YERLER BİR EDEN ALLAHİM BİR GUN SİZLERİN DE HESABİNİ GÖRECEKTİR
 • 1231231 ay önce
  Katranı kaynatsan olur mu şeker?
 • YilmazYilmaz1 ay önce
  Ah ak parti ah. Birde gittin şunubakan yaptıydin başımıza solcu adamı.
 • gökhangökhan1 ay önce
  şimdiye kadar nerdeydin
 • Remzi HocaoğluRemzi Hocaoğlu1 ay önce
  Şeytanların insan kılıklarından korkacaksınız.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

16 Ekim 2019