“Katar, Türkiye’nin sömürgesi oldu” dediler, Katarlı gazeteci cevabı yapıştırdı: Türkler ne güzel kardeştir!

Türkiye’nin Katar’a açacağı yeni üs Suudi trollerini telaşlandırdı. ABD beslemesi troller, “işgal” ve “Katar bizden değil” yorumu yapınca Katarlı gazeteci el-Haremi cevabı anlamayacakları dilden verdi: “Evet Katar sizden değildir. Türkler ne güzel kardeştir.”

16 Ağustos 2019 Cuma 12:41
“Katar, Türkiye’nin sömürgesi oldu” dediler, Katarlı gazeteci cevabı yapıştırdı: Türkler ne güzel kardeştir!

 yeniakit.com.tr  İlk olarak 2015 yılında Tarık bin Ziyad Askeri Üssünü açan Türkiye, Katar'daki Türk askeri üssü sayısını ikiye çıkarma kararı alırken, bu durum ABD-İngiltere kontrolündeki Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Bahreyn gibi ülkelerde büyük endişeye sebep oldu. Katar’ı Türkiye’nin sömürgesi olarak tanımlayan gazete ve twitter adresleri, Katar’ı dışlayan yorumlarda bulundu.

Prens Selman kontrolündeki Suudi gazeteleri Katar’ın Türkiye tarafından işgal edildiği yorumlarını paylaştı. Yeminli Türk düşmanı Suudi gazeteleri, kendi ülkelerindeki Amerikan üslerine tek bir söz söyleyemedi.

Bu küçümseyici yaklaşıma en güzel cevabı ise Katarlı bir gazeteci verdi.

Katarlı gazeteci Cabir el-Haremi, Bahreyn Dışişleri Bakanı Khalid el-Khalife’nin “Katar bizden değildir” sözlerine karşılık “Evet, Katar sizden değildir. Ve sizden olmayacaktır da... Sizin gibi uydu da olmayacaktır. Sizin kabahatlerinizden Allah’a kaçmıştır. Fücur ittifakınız... Türkiye çok yakın bir dosttur. Fücur ittifakının önüne dikildi ve onları durdurdu. Türkler ne güzel bir kardeştir.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 16 Ağustos 2019 Cuma 12:41

YORUM YAZ

 • Ali AydınlıAli Aydınlı3 gün önce
  ARAPLARA LANET OLSUN
 • azızazız3 gün önce
  menfaat kardeslıgıakdenızdedde rum kardeslgıaptal insanlarda ınanıyor
 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer3 gün önce
  Katar..ve..Müslüman..türkiye..birlikteliğine..diğer..Arap..müslümanlarını..da..eklersek..çığ..gibi..büyürüz.,,"Tek..dişi..kalmış..Batı.."..sömürgeciği..ile..kazandığı..değerleri..hedoniszm..ile..taçlandırdı..Oksidentalizm(Oryantalizmin..tersi)..yayılmaya..başladıkça..gerçek..yüzleri..iyice..açığa..çıkacak..Uludağ..Üniversitemiz..GARP..ARAŞTIRMA..MERKEZİ..kurdu..Dergi..bile..çıkararak..fiiliyata..geçti..bu..kıvılcım..inşallah..alev..alacak..büyüyecek..Bugünkü..Av.Yaşar..Baş'ın..Akitteki..yazısını..MUTLAKA..OKUMALISINIZ..
 • grafiksgrafiks3 gün önce
  Ne güzel kardeşiz 3 milyonluk katar 80 milyonluk ülkeyi sömürüyor ben olsam bende öyle derdim.
 • Hasan Hasan 4 gün önce
  Ne olursa olsun, Suudı Arabistan islamın başkenti, araplar da sonuna kadar kardeşimizdir
 • HadiHadi4 gün önce
  Suudlar iyi bilir ALLAH müminleri kâfir azgınların mirasçısı yapar tarih boyu hep öyle oldu,firavunlar battı müminler kazandı,yine aynısını yaşayacağız,cibutili işkalcı yilanlar yok olacak.Bütün korkuları bundandır!mülkün sahibini engelleyecek kuvveti yaratmadı hükümde katarda ona aiddir.
 • LütfiLütfi4 gün önce
  Bu adamla nerden kardeş oluyoruz.Türkiye"deki arap hayranları ile kardeş olabilirsin ama benim kardeşim falan değilsiniz.Dün Suudi arabistan kralı komutasında islam ordusu kuruluyor diye sevinenler,bugün suudları hain,dünyada en büyük Amerikan üssünün olduğu Katar"ı kardeş ilan ediyorlar.Zekanıza hayranım.
 • Şükrü çelik Şükrü çelik 4 gün önce
  Her şey ortada bizi eleştiren zihniyet önce kendi nefsini eleştirsin, Filistin
 • HakkiHakki4 gün önce
  Tebrik ederiz Katarli kardeşlerimizi. Bize gelene kucak açmak dinimizin emri ve toremizin gereğidir.Doğruyu görmek ve cesaretli olmak herkese nasip olmaz.
 • KenanKenan4 gün önce
  Kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş.Kendileri abd nin vesikalı köpeği olmuşlar, Katar a ve Türkiye ye dil uzatıyorlar.Böylelelerine ancak Hhhooooooşt denir
 • Herdaim BirlikHerdaim Birlik4 gün önce
  Osmanlı Ssultanlarına bağlı olan Katarlı kardeşlerimiz her zaman Türkler ile dost olmuştur. Ambargo döneminde Türkiye nin araya girmesi ile işgalden kurtulmuşlardır. Yeni yapılacak üs ve üslerle de güvenliklerini arttıracaklardır. Allah kardeşliğimizi daim etsin, milletimize birlik beraberlik versin. Müslüman Kürt krdeşlerimiz de oyuna gelmesin inşallah.
 • sukrusukru4 gün önce
  Suudlu bir konuda haklı.Katar onlardan değil.Onların kardeşi,hayır daha doğrusu sahibi ABD,li conilerdir.
 • ABD, İNGİLİZ SÖMÜRGESİ OLMAKTANSA ABD, İNGİLİZ SÖMÜRGESİ OLMAKTANSA 4 gün önce
  Türkiye ye KARDEŞ OLMAK daha önemlidir
 • AlperenAlperen4 gün önce
  Yahu bu katar ABD nin dünya üzerindeki en büyük üssünün bulunduğu Katar değil mi?Coğrafya bilgim zayıf başka Katar mı var?
 • Murat Murat 4 gün önce
  Birgün Mekke, Medine ve Kudüs işgalden kurtulacak.
 • SELAMLI yorumSELAMLI yorum4 gün önce
  ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM
 • ahmetahmet4 gün önce
  evet muhterem katarli kardesler lawrence tohumu ve evanjelik-siyonist kuklasi degildir!
 • SUDLAR BE ENİYİ BİLDİĞİ KONUDA KONUŞUR SUDLAR BE ENİYİ BİLDİĞİ KONUDA KONUŞUR 4 gün önce
  SUUDLAR BEA KASALARI BOŞALTI ABDYE İSRAİLE İNGİLTEREYE VERE VERE KATARINKİLERİDE VERECEKTİ TÜRKİYE SAHİP ÇIKTI

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Ağustos 2019