THY- Euroleague

Kariyerinin zirvesinde askere çağrıldı... Şimdi ne olacak?

Bu yıl büyük çıkış yakalayarak Tottenham'ın hem Premier Lig'de hem de Şampiyonlar Ligin'de büyük kozu olan Heung-Min Son askere çağrıldı.

13 Mart 2018 Salı 15:25
Kariyerinin zirvesinde askere çağrıldı... Şimdi ne olacak?

İngiltere Premier Lig ekibi Tottenham'ın en formda oyuncusu olan Heung-Min Son büyük bir şokla karşı karşıya kaldı. Ülkesi tarafından askere çağrılan Son'un kariyeri tehlikeye girdi.

2 YIL ASKERLİK YAPABİLİR

Güney Kore'de zorunlu olan askerlik 2 yıl yapılıyor. En formda çağını yaşayan Son'un askere gitmesi durumunda kariyeri adeta yerle bir olacak.

GİTMEZSE HAPİS YATABİLİR

Heung-Min'in en az 21 ay askerik yapması gerekiyor. Eğer Güney Koreli yıldız görevini yapmazsa yasalara göre hapis cezası alacak.

TEK ÇARESİ MADALYA KAZANMAK

Son şuan itibariyle askere gitmek zorunda. Fakat hala gitmemek için bir şansı bulunuyor. Güney Kore yasalarına göre Olimpiyatlar'da veya Asya Oyunları'nda madalya kazanan futbolcular ayrıcalık kazanıp istemezlerse askere gitmiyor. Fakat şuan için Son'un herhangi bir milli madalyası yok. Güney Koreli yıldızın tek şansı ise Ağustos ayında yapılacak Asya Oyunları'nda bir madalya kazanmak.

Güney Kore'deki askerlik problemi nedeniyle futbolcular ve sanatçılar değişik yollara başvuruyor. Örneği pop şarkıcısı Yoo Seung Jun, Amerikan vatandaşlığına geçerek askerlik görevini yapmak zorunda kalmamıştı.

Haber Tarihi: 13 Mart 2018 Salı 15:25

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    12 Aralık 2018