• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Karamollaoğlu’nun kayyım tepkisi! "Teröristten farkımız kalmaz"

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, HDP'li 3 belediye başkanının görevden alınmasına ilişkin açıklama yaptı.

Yeniakit Publisher
2019-08-20 14:27:00 -
Karamollaoğlu’nun kayyım tepkisi! "Teröristten farkımız kalmaz"

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, İçişleri Bakanlığı kararıyla Diyarbakır, Van ve Mardin büyükşehir belediyelerine kayyum atanmasıyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

"Teröristten farkımız kalmaz"

Karamollaoğlu, şu ifadeleri kullandı:

"Herkes bilmeli ki böyle hukuk dışı muamelelerin olduğu ve kararların alındığı bir ülkede huzur olmaz. Biz bugüne kadar her daim terörün karşısında olduk ve olmaya devam edeceğiz. Fakat devlet, adalet ile kaimdir. Biz hukuku rafa kaldırıp kesinleşmiş bir hüküm olmadan insanlara suç isnat edersek o zaman teröristten farkımız kalmaz. Kişiler hakkında elde kesin deliller olmadan suç işlemiş muamelesi yapmak insani de değildir hukuki de değildir."

Ne olmuştu?

Diyarbakır, Van ve Mardin büyükşehir belediye başkanları, kamu kaynaklarını 'PKK'ya aktardıkları' iddiası ve haklarında devam eden yargılamalar nedeniyle dün İçişleri Bakanlığı kararıyla görevden alınmıştı.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

VATANDAŞ

hadi ordan be.Senin gibi siyasetçi olmaz olsun.Kimin tarafında olduğun artık apaçık belli .Rahmetli Erbakan' a ihanet ettiniz.

teoman

Allah'ın körü.. Ahmet Türk terör nedeniyle hapisten afla çıktı. Şimdi kalkmış teröristi desteklemediğinden bahsediyorsun...Sen üstündeki haçı çıkar ondan sonra konuş.. Bu İngilizler ülkemizde ne kadar ajan ve hain yetiştirmiş...
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23