Karamollaoğlu, Erbakan'ın projeleriyle dalga geçti

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Sivas mitinginde bu kez hızlı treni diline doladı. Halbuki, Karamollaoğlu'nun küçümseyip dalga geçtiği Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gerçekleştirdiği yatırımların bir çoğunu 1997 yılında Erbakan vaad etmişti. Fakat Erbakan'ın 28 Şubat post modern darbesinin ardından görevinden uzaklaştırılmasıyla, projeleri hayata geçirmek onun talebesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a nasip oldu.

15 Mayıs 2018 Salı 02:24
Karamollaoğlu, Erbakan'ın projeleriyle dalga geçti

YENİAKİT.COM.TR - Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "İktidara gelirsek tüm projeleri durduracağız" sözlerinin ardından gerçekleştirdiği Sivas mitinginde tüm yatırımlarda olduğu gibi hızlı tren yatırımını da küçümsedi ve bu projeyle adeta dalga geçti. 

Geçtiğimiz yıl Ankara'dan İzmit'e eleştirdiği hızlı tren ile giden Karamollaoğlu, "Biz Sivas’a o kadar sahip çıktık ki şimdi hızlı treni getiriyoruz diyorlar. Ya mübarek hızlı trenin Sivas’a getireceği bir fayda demeyelim de kolaylık diyelim. Nedir o? Göçü hızlandıracak. Adam otobüsle gidip sıkıntı çekeceğine trene binip İstanbul’a biraz daha hızlı gidecek. Bu hizmet değil. Biz hızlı tren yapılmasın demiyoruz. Ben bunu dedim ya yarın bazı malum televizyon kanalları ’Şuna bak hızlı treni bile Sivas’a çok gördü derler. Rabbim size akıl fikir versin" ifadeleriyle şoke etti.

ERDOĞAN'IN DEĞİL ERBAKAN'IN PROJELERİYLE DALGA GEÇİYOR

11 ay gibi kısa bir süren 54. Hükümet'in Başbakanı merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan "Yeniden Büyük Türkiye Projesi"ni açıklamasının ardından dönemin laikçi Kemalist şer odakları dalga geçmişti.

1997 yılında 'Yeniden Büyük Türkiye Projesi'ni açıklayan Erbakan Hoca, Türkiye'nin her yerine duble yol, İstanbul Boğazı'na tüp geçit, her ile doğalgaz şebekesi, hızlı tren ve havaalanı, nükleer santral, Gebze'de köprülü geçit gibi projelerini açıklamıştı. Erbakan Hoca'nın bu projeleri Türkiye'nin nasıl atağa kalkacağının da bir işareti olmuştu.

Erbakan Hoca, 28 Şubat post modern darbesiyle görevinde uzaklaştırılınca vaatlerini yerine getiremedi. Fakat onun talebesi Erdoğan, her türlü zorluklara göğüs gererek Erbakan Hoca'nın projelerinin birçoğunu yerine getirdi.

O dönemde Erbakan Hoca ile şer odakları dalga geçerken, şimdilerde ise Erdoğan ile, Erbakan'la dalga geçen kesimlerle kol kola giren Karamollaoğlu'nun dalga geçmesi tepkiyle karşılanıyor.

Hürriyet'in 25 Ocak 1997 yılında Refah Partisi'nin projeleri ile dalga geçtiği karikatür:

Haftanın Özeti

Haber Tarihi: 15 Mayıs 2018 Salı 02:24

YORUM YAZ

 • MetinMetin8 ay önce
  oylar bilge başkana....
 • Süleyman AydınSüleyman Aydın8 ay önce
  İngiliz anahtarı olduğu kuşkusu daha da güçleniyor.
 • AbdrhmanAbdrhman8 ay önce
  25 hazirandada kaçacak delik arayacak bu karalar yağmış pislik
 • Allahiçin düşün Allahiçin düşün 8 ay önce
  bu koltuk cehennemde beraberinizde gelecek üzümün sapı armudun ççöpü diyenler o dünölen o filistinllerin katili sizin gibi allahın peyganberin emrini dinlemiyenlerdir bide haçlı dünyasına bak sizingibi bir ayrılık gayrılık yapan varmıorta asyadahangi bey akılıysa oradaki ler onun arkasında giderdi neden mi aç kalmamakiçinilaki aç kalmaksa ırak suriye filistin yemen bosna yetmedimi dersalmaya
 • yılmaz karayılmaz kara8 ay önce
  ... biz temel beyi anlıyoruz....
 • TÜRKOĞLUTÜRKOĞLU8 ay önce
  BU ŞABLONLARDANDÜNYADA BİRÇOK İSLAM ÜLKESİNDE VAR.KARILARI İNGİLİZDİR.MÜSLÜMANCILIK OYNARLAR.
 • SemihSemih8 ay önce
  Sen o partiyi ayaklar altına aldın milli görüşü batırdın hocanın emeği ile kurulmuş bir mucahit partiyi insanların ağzına çerez ettin müslümanlığı mahvettin aşağıladın bu millet senden iki cihanda da olsa bunun hesabını sorar o sandıkta gömülüp gidersiniz inşallah
 • emekliemekli8 ay önce
  Bankayagece saat 04 te gittim sıraya girdim banka açıldısaat 11 de para gelecek dediler. para saat 12 de geldi. 12,30 tatil edildi. 13,30 da açıldısıcaktan piştik.15 e kadar para bekledik sıra bana geldigüvenlikçi kapıyı kapattı PARA KALMADI YARIN GELİN dedi. o günleri getirmek içinmi CHP yi seçelim? hayırr. AKP ile DEVAMM.
 • ahmetahmet8 ay önce
  saadet bu temel tam gerici yobaz ak parti işte bunun için ayrıldı kuruldu iyide oldu sakın temele oy vermeyin
 • Fatih koçFatih koç8 ay önce
  İNGİLİZİN DAMADI KARA MOLLANIN OĞLU SANA YAKIŞANI BUDUR İSLAM DÜŞMANLARI VE MÜNAFIKLARLA BİRLİKTE OLANDAN BU BEKLENİR
 • ENGİN CANENGİN CAN8 ay önce
  daha dün abdulhamitin projeleriydi.şimdi erbakanın oldu.ayrıca erbakan hoca.rte icin agır ithamlarda bulunuyor.erbakan hocayı cokmu seviyorsunuz anlamış degiliz. ...
 • yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy8 ay önce
  meraklanma temel.... sandıkta .....ten sonra seni çuvala koymak nedir görürsün...
 • AHMETAHMET8 ay önce
  Yorumcu Baki:Videoyu bende izledim, "HIZLI TREN SİVASTAN GÖÇÜ HIZLANDIRIR.BU HİZMET DEĞİLDİR"İfadesini Türkçeye çevirir misiniz? Bir de utanmadan," yarın çıkıp. T. KaramollaoğluHızlı trene karşı geliyor, derler"diyor. Böyle mayur muyur ön kesmeli konuşma olmaz. Geçende duymuştum." En iyi esnaf, tuvalet kağıdı isteyen müşteriye, zımpara kağıdısatandır" diyordu bir yazar. Saadet partisine gerçek bir dindar,muhafazakar , vatanını düşünenkişioy vermez. CHP lilerden 3-5 oy alır.
 • Yunus 16Yunus 168 ay önce
  Bu İNGİLİZ TEMEL HABERLERİNE YORUM YAPMAK İSTEMİYORUM
 • şuurluşuurlu8 ay önce
  oylar temel başkana
 • FaniFani8 ay önce
  Edebiyatçı Türkçe profesörü lastikleşmiş Türkçemiz iyice sündürmüş tapınmak iyi bir şey değil okullara kul olmak hiç iyi bir şey değil ortada top yok taraftar olalım ayıptır günahtır şu basit parti çobanlarına kul olmayı bırakalım ne recebenede bir başkasına din siyasete girdiğinde çarpılır yamulur.
 • AydınAydın8 ay önce
  Senin çapın yetmez anlamaya. Hazır mesvimi gelmişken karpuz tezgahı açmanı tavsiye ederim. Farklı sektörlerde daha başarılı olabilirsin.
 • ALİALİ8 ay önce
  bu chp.nin beslemesi teMAL I FAZLA HABERLEŞTİRMEYİN.
 • KahramanKahraman8 ay önce
  Buadam günlerce fetonun ağzını konuşuyor bu milli görüşcü değil işigücü türkiyeyi karıştırmak yapılan her icraata pislik atmak onun yeri israil ağlama duvarı chp şimdilik bundan yararlanıyor kullanma tarihi bitince tekmeyi vuracak hadi ordan diyecek kısa birsüre işimize yaradın diyecek
 • BakiBaki8 ay önce
  İhtimal vermrdiğim için özellikle girip izledim konuşmayı, haberinizdeki gibi “Hızlı tren yapılsın demiyorum.” şeklinde değil de “...yapılmasın demiyorum.” şeklinde konuşmuş. Devamında ki sözleri de yandaş medyaya sarfetmiş galiba.. Yani herkesin sizin haberlerinizi okuyor olması, televizyondaki kanalların %80’in aynı safta olması vatandaşa ne tarafından gösterirseniz vatandaşın oradan yiyeceğini göstermiyor. Herkes her şeyin farkında. Bu yazdıklarımın siz bile. Ama korkarım bunların hakkını öteki dünyada veremezsiniz.
 • GottikGottik8 ay önce
  Mandıra Filozofu izlemiş olmalı. Yatırım yapmayan batırım yapar. Sonunda bir şey yapacak ya.
 • İngilizİngiliz8 ay önce
  Bu sakal bırakmış neslini kendini İngilizlere adamış Müslüman görünümlü ajandan başka biri değil gibi icraatleri siyaset yapmadığını gösteriyor. Erbakan olsaydı gerçi olsa ne yapabilirdi ki içi başka dışı başka karakter yoksunu bu tiplere. yüzleri güleç içleri şeytan cığlığı gibi.
 • Serdar Serdar 8 ay önce
  Parelelci teröristlerin iti olan karayilanoglu bence RP si zamaninda bir ajan olarak sizmis kendisi ve partisiyle ve üç tane oylari olan bu disardaki hain Türkiye düsman ülkeleriyleiçerdeki parelelci teröristlerle ve ittifak ile bir araya gelen Türkiye düsmanlari partileriyle kalkmis bol keseden atiyor seni ihanetci seni ingiliz bozmasi 24 haziranda baskanligi kazanabilmek icin terörist destekciler ile kol kola girdigini halkimiiz gayet çok iyi ögrenmistir hemde daha tam mitingler bile baslamadan ne mal oldugun Kimin Mali oldugun bal gibi çikti meydana seni yobaz moruk seytan iblis karayilanoglu SP lilerin içinde hiçmi dürüst akilli yokki senin gibi seytana sessiz kaliyorlar nerede sevket kazan nerde lütfi esengül nerede atmet tekdal nerede oguzhan asil türk daha nicelerini taniyorum isimlerini tek tek saymama gerek yok seningibi bu isimlerini saydiklarimin hepsi ve bir çoguda seytanlasmislar senin gibi onlarda ihanet içindeler demek yaziklar olsun SP lilerin içindeki satilmis tasmali alçaklar moruklara bir çogu bakanlik yapmis bir cogu milletvekili idiler hepiniz hain siniz hepiniz terörist destekciler siniz
 • yorumcuyorumcu8 ay önce
  Su karamunafikogluna oy veren 135 bin dangalak var ulkede daha ne deyim. Ortadogu ates cemberi israil serefsizligin dibine vurmus dahada su munafigi destekleyenler var. Cehennem atesi layiginizdir. Aksenerin pesine gidenlerdw farkli degil

Günün Özeti

Günün Karikatürü

16 Ocak 2019