"Kandil zillet ittifakı için oy istiyor"

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, sözde Millet, özde zillet ittifakı için teröristlerin oy istemesine dikkat çekerek, "Kim var bu ittifakın içinde PKK var, HDP var, HDP'nin arkasında PKK var. Zaten Kandil doğrudan zillet ittifakını desteklediğini söylüyor ve oy istiyor. " dedi.

12 Şubat 2019 Salı 13:19
"Kandil zillet ittifakı için oy istiyor"

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AK Parti Serik İlçe Teşkilatı’nda MHP ve AK Parti Serik İlçe Teşkilatı üyeleriyle bir araya geldi.

AK Parti ile MHP'nin kurduğu Cumhur İttifakı'nı anlatmak için Serik'te olduğunu belirten Çavuşoğlu, yerel seçimlerin de en az genel seçimler kadar kritik olduğunu vurguladı.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin devreye girmesiyle daha hızlı kararlar alındığını ve ülkenin bu sistemin faydasını görmeye başladığını anlatan Çavuşoğlu, bu sayede partiler arasında ittifaklar kurulduğunu söyledi.

İttifakların kiminle ve ne için yapıldığının önemli olduğunu belirten Çavuşoğlu, şu ifadeleri kullandı:

"Bir seçimi kazanmak uğruna mı ittifak yapıyorsun, bir seçimi kazanmak için mi bugüne kadar savunduğun değerleri, ilkeleri ayaklar altına alıyorsun? Yoksa devletin bekası için mi, 'Gerekirse kaybetmeye razıyım yeter ki devletin, milletin bekası iyi olsun' diye mi ittifak yapıyorsun? Bu çok önemli. Biz ülkemizin, milletimizin bekası, geleceğimizin aydınlık olması, güçlü olması, ülkemizin istikrarı için ittifak yapıyoruz."

Teröristlerin zillet ittifakı için oy istemesine dikkat çekti

Cumhur İttifakı'nın karşısında kurulan ittifakın genel seçimlerde adının konulamadığını, yerel seçimlerde ise ittifakın kendisini net olarak ortaya koyduğunu söyleyen Çavuşoğlu, şu değerlendirmede bulundu:

"Karşı tarafta bir ittifaktan bahsediliyor. Bu ittifakın adına kirli, zillet, illet ne derseniz deyin ama millet ittifakı değil. Adı net bir şekilde konuldu. Kim var bu ittifakın içinde PKK var, HDP var, HDP'nin arkasında PKK var. Zaten Kandil doğrudan zillet ittifakını desteklediğini söylüyor ve oy istiyor. Ülke içinde birlik, beraberlik olursa ülkemize vatanımıza, milletimize ihanet edenlerin sayısı fazla olmazsa hedeflerimize ulaşırız ama maalesef bu ittifakın içine baktığımız zaman bunun içinde terör var, terörist var. DHKP-C var. Bu ülkenin parçalanması, yıkılması, bir milletin yok olmasını isteyen ne kadar terör örgütü varsa bu kirli ittifakın içinde. Bir de FETÖ var."

CHP’nin içinde PKK'ya sempati duyan, destek olan, teröristlerin cenazelerine katılanların olduğunu dile getiren Çavuşoğlu, CHP içinde bu zillet ittifakıyla ilgili rahatsızlıklar olduğunu da vurguladı.

"AK Parti ve MHP ortak bir dava için harekete geçti"

AK Parti ile MHP'nin kurduğu ittifakın ise milletin bekası için kurulduğuna işaret eden Çavuşoğlu, 15 Temmuz darbe girişimi, dışarıdan saldırılar, içeriden ihanet şebekelerinin çalışmalarına karşı AK Parti ile MHP'nin ülkenin geleceği için bir noktada buluştuğunu söyledi.

Cumhur İttifakı'nın aslında tabanda oluştuğunu belirten Çavuşoğlu, iki partinin ortak bir dava için harekete geçtiğini ifade etti.

Yerel seçimlerin önemini anlatan Çavuşoğlu, "Türkiye'nin geleceğe yönelik hedeflerine yürüyen yolları bu yerel seçimler açacak." dedi.

Türkiye'nin savunma sanayisinde yaptığı atılımlardan bahseden Çavuşoğlu, teröristleri desteklemek için Türkiye'ye yaptırımlarda bulunanların, Türkiye'nin yerli ve milli üretimini artırmasını sağladığını kaydetti.

Türkiye'nin güçlü bir ülke olması sayesinde bugün dünyada zor durumda bulunan soydaşlarına, kardeşlerine el uzattığını aktaran Çavuşoğlu, "İmkanımız var da bunları yapıyoruz." dedi.

Ürün, değerinde satılacak

Yaş meyve ve sebze fiyatlarına da değinen Çavuşoğlu, üreticinin ve tüketicinin haklarını korumak için mücadele ettiklerini anlattı.

Çavuşoğlu, burada 2 liraya satılan bir ürünün başka kentlerde 6-8 liraya satılmasını engellemek istediklerini belirterek, "Çiftçinin aldığı paraya bakıyorsunuz düşük, tüketicimizin aldığı paraya bakıyorsunuz onun da ödediği yüksek. Zor şartlar altında çalışan üreticilerimiz kazanması gerekirken aradaki rantçılar kazanıyor. Çiftçilerimiz ürününü değerinde satacak, emeğinin karşılığını alacak, tüketicilerimiz de ürünü makul fiyatta alacak ve aradaki rantçılar ortadan kalkacak." diye konuştu.

 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Şubat 2019 Salı 13:19

YORUM YAZ

 • HalitHalit8 ay önce
  Yakismiyor bakanim bu sozler biraz kendinize ceki duzen verin.
 • FerhatFerhat8 ay önce
  Cavusoglu sen var ya sen= AKP= Oslo=Kobani= hendek siyaseti= Salih müslim = Kuzey suriyede PKK devleti = siyonist proje
 • KardeşçeKardeşçe8 ay önce
  Ya ayıp ayıp bu milleti bölmeyin alt tarafı bir belediye seçimi insanlarla dalga geçmeyin
 • Selim Selim 8 ay önce
  Bölmekiçin gece uyumuyor plan mı yapıyorsunuz yahu,size oy vermeyen fötö cü,pkk pyd ci oluyor brakın artık bu gunah dolu rezillik dolu işlerı,bu dunyanın öbur dunyası da var hiçmi korkunuz kalmadı Allahtan
 • SelimSelim8 ay önce
  Yahu illede siz mi kazanacaksınız yoksa ülkemi elden gidecek,bırakın milletı kerız yerıne koymayı yahu,insan gibi secime gir insan gıbı çık,nedır bu kırk takla atmalar
 • Rabia Zafer Rabia Zafer 8 ay önce
  Zillet İttifakı, 31 Mart da Sandığa Gömūlecek. Hiç Şüphesiz.
 • TÜRK Milliyetçisi TÜRK Milliyetçisi 8 ay önce
  Ağızdan lağım şirret akıyor BARZANI çocuğunun
 • AlperAlper8 ay önce
  Belli partilere ve seçmenlerine hakaret ederek,toplumu ikiye bölüp kamplaştırmak ve dış güçlere bir potansiyel oluşturmak.Amaç bu mu?Başkalarının hataları,kimin erdemi olur.Zaten ülke krizde,yani millet işsiz, parasız olunca,zillete kim düşürmüş oluyor?CHP mi? Neden bugünleri yaşadığımızı,sormaya gerek var mı?
 • ALİALİ8 ay önce
  SayınÇavuşoğlubu partiler seçime girmesi yasakmı yoksa serbestmi kanuna aykırı ise gereğini yapın yasak deyilse kimseninA partisini Veya B .C partisini suçlamaya gerek yok selamlar.
 • Kürşad YALÇIN Kürşad YALÇIN 8 ay önce
  Millete zillet diyen megrici TÜRKLÜK düşmanı PAPA çocukları TÜRK milliyetçiliğini ayaklar altına alan soysuzlara karsi TÜRK milleti olarak millet ittifaki diyoruz

Günün Özeti

Günün Karikatürü

23 Ekim 2019