Kadınlı erkekli gizli yogaya baskın! Tutuklandılar

İran'ın kuzeyinde bulunan Gorgan kentindeki bir evde yoga yapan 30 kadın ve erkek gözaltına alındı.

25 Mayıs 2019 Cumartesi 13:00
Kadınlı erkekli gizli yogaya baskın! Tutuklandılar

İran'ın kuzeyinde uzun süredir takibe alınan bir eve, güvenlik güçleri baskın düzenledi. Yoga eğitiminin verildiği evde bulunanlar, baskınla birlikte bir an neye uğradıklarını şaşırdı.

30 kişi gözaltına alındı

Operasyon sonunda evde bulunan 30 kişi gözaltına alındı. İslam Devrimi Mahkemesi şef yardımcısı olan Süleymani, gözaltına alınan kişilerin ne giydiği ya da "nasıl davranışlar sergilediği" konusunda detaylı bir bilgi paylaşmadı.

Kadın ve erkeklerin bir arada spor yapması yasak

Bilindiği gibi İran'da kadın ve erkeklerin bir arada spor yapması yasak. Ayrıca 2017 yılında İran'da zumbaya da yasak gelmişti. Bu dansın nedeni olarak; "uyum içinde yapılan hareketlerle vücut sallama eğitimlerini" sakıncalı görülmesi olarak belirtilmişti.

Son birkaç yıldır İranlılar, yoga yapmak için bir araya geliyor ve sosyal medyada da reklamını yapıyor. Ancak "İslama uygun olmayan kıyafetlerle" gizli saklı yapılan bu toplanmalar, hoş karşılanmıyor.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 25 Mayıs 2019 Cumartesi 13:00

YORUM YAZ

  • turkturk25 gün önce
    bu sapiklar bugu yogayarin toplu etyeme yontemini denerler.
  • YazıcızadeYazıcızade25 gün önce
    Zinaya (bulaşmak bir yana, nâmahreme bakmak, dokunmak ve öpmek gibi öncü günahlara dahi) yaklaşmayın! Şüphesiz o, çirkinliği sınırsız bir iş olmuş ve (şehveti tatmin için izlenen) bir yol olarak da pek kötü bulunmuştur. ( İsra Suresi 32.Ayet )Nitekim nikâhsız bir şekilde bir başkasının eşini, kız kardeşini ya da kızını gasp edip, neseplerin karışmasına, nesillerin kesilmesine, kan davalarının uzatılmasına ve böylece âlemin yıkımına neden olacak bir yoldan daha kötüsü düşünülemez!Kuran-ı Mecid
  • bi cagra rica etsembi cagra rica etsem26 gün önce
    erkekli kizli, yerleri b.k kaplamisti. ayin yapiyorlardi serefsizler

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Haziran 2019