Kadıköy'de kültür çöküşünü gösteren skandal tablo! Eski öğrenciler yeni gelenlere simit attı!

Kadıköy Anadolu Lisesi'nde yeni öğrencileri karşılamak için atılan simitler, tepkilere neden oldu. Öğretmenlerin müsaade ettiği Öğrencilerin simit atma görüntüleri, vahim tabloyu yansıtırken kültürümüzdeki çöküntüyü gözler önüne serdi.

09 Eylül 2019 Pazartesi 21:39

18 milyon öğrenci için bugün ilk ders zili çalmasının ardından Kadıköy'de skandal görüntüler yaşandı.

Kültürümüzde nimetler yerde görüldüğünde basılmasın diye öpülüp yüksekçe bir yere konulurken, hürmet gösterilirken Kadıköy Anadolu Lisesi'ndeki ilk günleri için büyük bir heyecanla okula giden öğrencilere eski öğrenciler tarafından simit atıldı.

Simitler ziyan oldu

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Kadıköy Anadolu Lisesi'ne ilk kez giriş yapan yeni öğrenciler, simit atılarak karşılandı. Kesilen videonun devamında ise öğrenciler, atılan simitler ayaklar altına alınarak üzerinde tepindiler. 

Nimete olan saygısızlığa ve skandal müsaade eden eğitimcilere sert tepki

Yere atılan onlarca simit 'nimete saygısızlık' olarak görülürken sosyal medya kullanıcısı vatandaşlar, atan öğrencilere ve buna müsaade eden öğretmenlere sert tepki gösterdi.

Müdür uyarı yaptı

Kadıköy Anadolu Lisesi Müdürü Ali Fuat Güney'in okula kaydolan öğrencilere simit atılmaması için kürsüden çağrı yaptığı ve nimetin önemine dikkat çektiği bildirildi.

Her yıl düzenleniyormuş

Kadıköy Anadolu Lisesi'nde eğitim öğretim yılının ilk gününde, okula giriş yapan ve çömez denilen öğrencilerin üzerine her yıl simit atıldığı öğrenildi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 09 Eylül 2019 Pazartesi 21:39

YORUM YAZ

 • vggvgg9 gün önce
  Sizin begenmediginiz o okul dunya ya bir cok degerler kazandurdi.okulun gelenegi ise yapar.orasi kadikoy samandea sultanbeyli degik o okula girmek emek isterLaik kadikoyde her okulun farkli gelenegi vardir onu yurutur begenmeyen gitmesin hos gidebilecek basarida mi Bos bos yazip ta guzide okulu kotulemeyin sizler dometes portakal firlattiginiz gunleri dusunun nimetse ve allah yaratti diyorsaniz bunlarda nimet
 • ihsanihsan10 gün önce
  böyle pislik b ir uygulamada nerden çıktı bu okulun iidarecileriyokmu.
 • muratmurat10 gün önce
  işte bir nesil çağdaşlık adına yok oluyor bu nasıl çağdaşlık Allah aşkına nimet atılır mı yazıklar olsun sin ve sizin gibilere izin verenler kim ise en ağır şekilde cezalandırılsın
 • Ay YildizAy Yildiz10 gün önce
  Kabahat velilerde. Ne biçim yetiştirmişler diyeceğim ancak kendileri de büyük ihtimal ile aynı oldukları için şaşılacak değil aslında. Övünmek gibi olmasın ancak benim oğlan 3 yaşında iken kreşte öğretmenine yemek kalıntılarını çöpe attığını gördüğünde öğretmenini uyararak yemek çöpe atılmaz diyebiliyorsa demek ki hata çocukta değil ebeveynlerde.
 • AlïAlï10 gün önce
  Kadıköy, normaldir. İdareden kaynaklanır bence. Hayatımda hïç kadıköye gitmedim. Angara niree kadıkoy nire. Ha bire bana konser, titatro,vb faaliyet içinesaj geliyor.
 • hsnhsn10 gün önce
  chp nin kalesinin çocukları. ancak bu kadar milli değerlere sahip olur.
 • Milletin iradesi Milletin iradesi 10 gün önce
  Rabbim bunları gün gelir açlıkla terbiye eder. nesli soyu bozulmuş öğrenci kılıklı mutasyon türleri. öncelikle bunların anne ve babalarınada sormak lazım.
 • Emine Altin Emine Altin 10 gün önce
  Anne babalar ogretmenler bir insan yetistiriyorsunuz goreviniz kutsal ama bu gorevi kotu kullanirsaniz bedelide cok agir olur kendinize gelin
 • UMUTCAN ATAKUMUTCAN ATAK10 gün önce
  BUNLAR İNSAN DEİL BUNLAR MÜSLÜMAN DEİL BUNLARIN DİNİ YOK KAFİRLERRR NAMUSSUZ Ş...FSİZ İNSANLAR ALLAH IM SEN BU KAFİRLERİ TAŞ EĞLE YARRABİM SEN BU SİNSİZ MUNAFIKLARI DEF EYLE MÜSLÜMAN ÜLKEMİZDEN YAABBİ
 • hsnhsn10 gün önce
  chp nin kalesi olmuş bir ilçede çocuklarda o chp lilerin çocukları büyük oranda, chp nimete dine diyanete ne kadar saygılı li çocuklarından bekleyelim. ama ne yazık ki gençliğin gidişatı gidil değili amerikanvari bir gençlik yetişyor.
 • engineerengineer10 gün önce
  burçin senin canın sirkeli tokmak istiyor herhalde.
 • ceddim!izindeyiz...ceddim!izindeyiz...10 gün önce
  İşte aklı(?) hür, vicdanı(??????) hür nesil...
 • Abbas GündemirAbbas Gündemir10 gün önce
  Hiç bir kutsalı olmayan kimseler haline gelirsek daha neler göreceğiz.herşeyde eğitim şart diyoruz eğitimin getirdiği noktada burada. acaba nasıl eğitim.
 • Hayrettin HatunoğluHayrettin Hatunoğlu10 gün önce
  İşte size çağdaş, modern ve laiklik ilkesine bağlı bir okul. Yıllaca ihmal edilen veidareci ve öğretmenlerin yetkisizleştirilerek etkisizleştirilmesinin vahim sonucu.
 • Reis Hürdolaş Reis Hürdolaş 10 gün önce
  Özel okul mu yok. O halde buranın müdür ve müdür yardımcılarını hatta buna seyirci kalan tüm öğretmenleri süreceksin. Meb bağlı bir okulda Nuh kavminin kafirleri eğitim yapıyor. Şimdiye kadar bu rezillik ortaya çıkarılmamış. Yuh olsun.
 • AviniAvini10 gün önce
  Anlaşılan o dur ki. okula , devlet desteği fazla gelmiş kesin fazla gelen desteği
 • özkanözkan10 gün önce
  ceza yagdırın bunlara, bu kadarıda pes artık
 • osmannnosmannn10 gün önce
  zengin züppe veletleri ne olacak...bunlardan vatana ne hayır gelir..inşaallah birgün o simit parçasına muhtaç olurlar Afrikada açlıktan ölen bebeleri hatırlarlar.....
 • OktayOktay10 gün önce
  Ekmegi yere atanlar yargılanmalı bizim kültürümüzü zedeliyorlar
 • Ke-mal Ke-mal 10 gün önce
  Iyice gavurlara özendiler,derdim.lakin elin gavuru bile ekmege saygısızlík etmiyor.almanyadan yaziyorum ,!
 • imamimam10 gün önce
  Bizim kültürümüz mü kaldı da "bizim kültürümüzde yeri yok" diyorsunuz? birkaç liseli öğrenci konuşuyor: "falanca kişi (arkadaşlarında söz ediyorlar) tanrıya inanıyor, Allaha değil". İşte getirdiğiniz yer burası.
 • Akit ne kültürü diyorsun? Akit ne kültürü diyorsun? 10 gün önce
  Kültürümüzde ayakkabılarla halının üzerine basma var mı? Valilik makamlarına girin de görün! Amaç Valiliklerden kaymakamlıklara, oradan müdürlüklere, oradan zengin evlerine, daha sonra tüm halka yaygınlaştırmak. Buradaki amaç evin kutsallığını yani aile kutsallığını yok etmek. Ayakkabılarla girilir-çıkılır hale getirmek. Evi ticaretine gibi görmek, evin mahremiyetini ayaklara düşürmek. Tuvalete girilir, sonra aynı ayakkabı ile evlere halılara basılır. Aşama aşama olur bu işler. Sonrasını söylemeyeyim....Anlayana.... Arif olanlara..... basiret sahibi olanlara....
 • Soru yorumSoru yorum10 gün önce
  Gelecek nesiller bunlarsa soyları şimdiden kurusun. Bu nasıl Müslümanlık ,bırak Müslümanlığı gavur dediklerimizin bile inanclarinda ekmeğe saygı gösterilir , ekmek her kültürde kutsaldır. Bu kutsal bilmez Bu sefil rezil ordusu nerede nasıl türedi. Bu şer..sizler açlık görmemiş , ulan biz bir susam corekotu tanesi ekmek kırıntısı görsek alıp yiyoruz , yemesek karınca yer kuş börtü böcek yer deyip uygun bir yere birakiyoruz. Bunları tikayacaksin hücreye haftalarca aç bırakıp bayat küflenmiş simiti ekmeği yedireceksin. Gerçi aç kalsalar sictiklari boku bile bal edip yer bu karnı tok fareler. O zaman anlarlar o oyun eğlence diye yere attıkları simitin ekmeğin kiymetini. Allah vermiş belanızı gülüyor egleniyorsunuz cahil sürüsü. Bunları yetiştiren ana babalarinda ta......
 • kapitalislamcılarakapitalislamcılara10 gün önce
  Ne var yanı. Birileride müslüman geçinip, Karun gibi yaşıyorlar. Firavun gibi saraylarda yaşıyorlar, görgüsüzce düğünler yapıyorlar, haçlıların malını alıp hava atıyorlar.
 • Abdullah MuratAbdullah Murat10 gün önce
  Din kültür değildir İman ahiret korkusu nimete nankörlük israf. Kuran güzel ahlaktır. Dinsiz inançsız ahlaksız nesil bu eğitim sisteminin bir ürünüdür. Kültür insan tarafından oluşturulabilir örfü gelenekleri içine alır Ama gerçek din islam tamamen ilahidir. Kültür terkedilir değişikliğe uğarar. Allahın dini değişikliğe uğramaz ondan eksiltilemez ve ona ek yapılamaz. Kültür toplumdan topluma değişebilir İslam gerçek din tüm dünyada aynıdır. Kültür şeytanın taassubunu içerebilir Gerçek din ise bunu içeremez reddeder.
 • sadıksadık10 gün önce
  İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kadıköy Anadolu Lisesindeki "etkinliğe" ilişkin inceleme başlattı.
 • Emeğe saygı. Bulamayan varEmeğe saygı. Bulamayan var10 gün önce
  Mahlukatın en alt tabakası. Sizi yetiştiren anne ve babalara lanet olsun.Size göz yuman öğretmenlere yazıklar olsun.
 • mustafa temizmustafa temiz10 gün önce
  egitim bakani istifa etsin hemen demekki isini dogru yapmiyor
 • kazım çobanderelikazım çobandereli10 gün önce
  Sadık kardeşimin yazdığı gibi; dilerim birgün o attıkları ekmeği bulamaz olurlar. görüntülerle o kişilerden tiksindim ve onlara bu rahatsızlığımakarşılık hakkımı haram ettim.
 • Burcin TokmakBurcin Tokmak10 gün önce
  Domates atarsa bisey olmuyor da simit atinca niye suc oluyor, simit te bugday bitkisinden yapiliyor. Vazgecin artik su 7. yuzyilda yasamaktan, Vahsi Batiya usak-hizmetci olacaksiniz bu kafayla devam ederseniz!
 • kazım çobanderelikazım çobandereli10 gün önce
  yuuhhh ulan. okulda bu ahlakı alıyorlarsa kapatın gitsin.gavur yapmaz bunu.
 • TEVFİKTEVFİK10 gün önce
  Yazıklar olsun yuhhh ki yuhh..eskiler anadan babadan nimete saygıyı öğrenmemişlerki. Yeni gelenlere de nimete saygısızlığı aşılıyorlar..aynen cehape kafası....
 • SahiciSahici10 gün önce
  Böyle pısırık hükümet olursa sefihler ortalıkta cirit atarlar... bakanlık cesur olsaydı oradaki yetkili leri derhal görevden alırlardı ama nerede o babayiğit....
 • MuzafferMuzaffer10 gün önce
  Hay sizi eğitene... Yuh ulan yuh. Şu rezilliğe bakar mısınız. Siz okucanızda adam olcanız, millete faydanız olacak... Nimetin kıymetini bilmeyen ne bilir.
 • m.turkm.turk10 gün önce
  Allah sizi ıslah etsin geri zekalılar...İnşaAllah o simitlere muhtaç olursunuz bir gün. Nimet azgınları. Milli Eğitim Bakanlığı o okulun idarecilerini hemen görevden almalı.
 • Kızıl ElmaKızıl Elma10 gün önce
  Kardeşler kızmanızagerekmez çünkü ,Eğer baba ve Anneterbiyesiz ise Çocuğun terbiyesiz olmadı normal,,Eğer Devlet Avrupa Anayasası kabul ediyorsa ,Eğer Devlet ,Avrupa Medeni Kanunu uyguluyorsa ,Eğer devlet İstanbul Sözleşmesini İmzalamışsa , Eğer Devler Milli Eğitiminde Din ve tarihe kısıtlama getirirse,,İŞTE BU GİBİ.....AHLAKSIZ.... ŞEREFSİZLİK ,,,NAMUZDUZLUK,,,DAHA. SKLINA NE GELİRSE GELSİN,,OLMADI ÇOK. NORMALDIR,,,,BUNESİL. DEVLETİN. MEZARINI. HAZIRLIYOR. DEMEKTİR,,,TÜRKİYE. YAKINDA. ÇOK. ZOR GÜNLER BEKLİYOR,,,ALLAH. KORUSUN,,,,
 • Neden hepbirileri suçlu ilan ediliyor , suçlu olanlarniğmetleri atanlardır.Neden hepbirileri suçlu ilan ediliyor , suçlu olanlarniğmetleri atanlardır.10 gün önce
  Haydar Ali -RUMUZLU-"BÖYLE ÖĞRETMENLERİN OKUTACAĞI ÖĞRENCİLERDEN MEMLEKETE NE HAYIR GELİR? MEB BUNUN İCABINA BAKMALI. " diyosun da ;öğretmenleri suçlu ilan edince sorun çözülmüyor ama. O öğrencilerin öğretmenleri takmadığını sende bal gibi biliyorsun.Öğretmenin yaptırımı mı var?En ufak çıkışmada öğretmenlerin bıçaklandığını, darp edildiğini göz ardı ediyorsun. Devlet öğretmenini koruyor mu?
 • Ünsal eroğluÜnsal eroğlu10 gün önce
  K...enin bile onuru var hırsızın gururu var yolsuzuz namusu var siz nasıl bir şetansınız
 • Oktay Oktay 10 gün önce
  Ne biçim bi aile kavramı elin yabancısı yapmaz bunlari yetistiren aileler sizler örnek değil kosteksiniz allah belanızı versin müslüman ülkenin yüz karalari
 • AdilAdil10 gün önce
  Müdür pasif birisi anlaşılan, kötü bir adet bitiremiyoruz bırakmalı
 • IsmailIsmail10 gün önce
  Bu kultur bu örf ansne asla turk halkini olamaz nimete saygisizlik ne dinimizde ne kulturumuzde böyle edebsizlik olamaz egitim sistemi ögretmenler ahlak ve kuturumuzu bozmayami calisiliyor devlet kultur yozlasmasina önlem almassa gelecegimiz tehlikede demektir turk aile yapisida yibranmis vaziyete bu gidisat iyi degil son pismanlik fayda vermez.
 • alifuatalifuat10 gün önce
  açlık kıtlıkgörmeyen Allah korkusu bilmeyen azgın nesiller yetiştirdik yarın öbürgün afetler ve depremlerle sarsılırsak kimse Allahım bu azabı bize niye verdin diye sormasın.
 • ayşe ayşe 10 gün önce
  Suç sadece öğretmenlerin mi? Öğretmenlerin en ufak seslerini yükseltmelerinde karşısına dikilip benim çocuğumun psikolojisini bozuyorsun diyen veher yanlışına destek olup arkasında duran anne babaların hiç suçu yok tabi...
 • MusettinMusettin10 gün önce
  Hemen o okulu imam-hatip yapın simit atmazlar yurtta e azından
 • sadıksadık10 gün önce
  inşaALLAH o yere attıkları simite muhyaç olurlar 1 gün...
 • İbrahim akİbrahim ak10 gün önce
  Söyleyecek çok şey var ama
 • serdengeçtiserdengeçti10 gün önce
  eeeee atatürkün çocukları işte ne olacak
 • Leyla Leyla 10 gün önce
  Bunlara bir ahıra bağlayıp ongün açbırakıp bir lokma ekmek için yalvartacaksin ve birer lokma verip keseceksin üç gün sonra birer lokma daha verip kesecekve orada günlerce aç bırakacaksın ki nimetin ne olduğunu öğrensin şerefsizler azgin haram yiyenler babalarıhelâl kazansa bu hallerin hiç biri olmaz vesselam
 • Islâm Islâm 10 gün önce
  Hangi kulturden bahsediyorsunuz bu gençlere ne verdiniz simarikliktan baska aman o okuyacak seslenmeyin diye diye bu milleti bu hale getirenler sizlersiniz bu ve bundan onceki devlet kadina dokunma cocuga seslenme herkez esit herkes hür sonuç yerden nimet süpür yaziklar olsun onları anonslayip yürüten ogretmen bozuntularina
 • NfkNfk10 gün önce
  Başıboş
 • AbudllhaAbudllha10 gün önce
  Şaka bu şaka. Şakadan da anlamıyorsunuz kanka.
 • Haydar AliHaydar Ali10 gün önce
  BÖYLEÖĞRETMENLERİN OKUTACAĞI ÖĞRENCİLERDEN MEMLEKETE NE HAYIR GELİR? MEB BUNUN İCABINA BAKMALI!
 • ahmetahmet10 gün önce
  kulturumuze ait olmayan pisliklerdencehaletten "sozde" cakma geleneklerden kurtulmak zorundayiz
 • ergun66ergun6610 gün önce
  Bunlara izin veren yöneticileri Allah kahretsin bu çocukları bu hale getirenleri perişan etsin
 • yorgun yorgun 10 gün önce
  gavur ulkesinden beter olduk

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Eylul 2019