• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İtalyanlardan Putin'i çıldırtan haber!

İtalyan La Stampa gazetesinin, 'Rusya’nın gönderdiği yardımların yüzde 80’inin işe yaramaz ve propaganda amaçlı olduğunu' öne sürerek manşetlerine taşıması Rusya tarafından tepkiyle karşılandı.

Yeniakit Publisher
2020-03-29 20:18:00 - 2020-03-29 20:34:36
İtalyanlardan Putin'i çıldırtan haber!

İtalyan La Stampa gazetesi, 'Rusya’nın gönderdiği yardımların yüzde 80’inin işe yaramaz ve propaganda amaçlı olduğunu” iddia etmesi, Moskova'yı kızdırdı. Rusya’nın İtalya Büyükelçiliği, bugün Le Stampa gazetesine bir protesto mesajı yolladı.

Rusya ordusunun, koronovirüsle mücadele kapsamında İtalya'ya yolladığı yardım konvoyu ve malzemeleri yüzünden beklenmedik bir gerginlik yaşandı.

İtalyan gazetesinin iddialarına Rusya Dışişleri'nden sert tepki geldi. İtalyan hükümeti de eleştirinin haksız ve yersiz olduğunu bildirdi.

Rusya, 10 askeri kargo uçağı ile 600 solunum cihazı ve 100 sağlık uzmanı göndermişti. La Stampa'daki yazıda bazı hükümet kaynaklarının “Yardımların Moskova'nın jeopolitik ve diplomatik fırsatçılığına bir örnek olduğu” iddiası ve yorumuna yer verilmişti.

“Yardımların ne kadar yararlı ya da yararsız olduğunu Bergamo halkına sorun”

Rusya'nın İtalya Büyükelçiliği bugün Le Stampa gazetesine bir protesto mesajı yolladı. Mesajda, “Yardımların ne kadar yararlı ya da yararsız olduğunu Bergamo halkına sorun” denildi. Ayrıca Rus askerlerinin de sağlık riski alarak yardım ulaştırmaya çalıştığına vurgu yapıldı. Büyükelçi Sergey Razov ise La Stampa'yı böylesine zor dönemde yapılan insani yardımdan böylesi sonuçlar çıkarmayı “sapkınlık” olarak niteledi.

Lombaridya Bölge Valisi Attilo Fontana da haksız eleştirilerden utanç duyduğunu söyleyerek, "Politik saçmalıklardan uzak durulması lazım. Rusya'ya teşekkür borçluyuz. Bu konularda spekülasyon yapacak çakallar her zaman olur" dedi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

abdrhman

rusyadan yumurta bile alsanız içinde sarısı varmı yokmu araştırmadan almayın. kelin macunu olsa önce kendi başına çalarmış. rusyada o misal.
 • Yanıtla

Caner

 muhalefetin  söylemleri ve tavrı devam edecektir. 
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı