• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN

İstismarda var, savunurken yoklar! Tecavüze rüşvete, hayvana suskunlar

Kadın hakları, yolsuzluk, çevre katliamı ve hayvan hakları söylemlerini dillerinden düşürmeyen sözde aktivistler, konu CHP ve HDP’ye uzanınca üç maymunu oynamaya devam ediyor. Mor Çatı başta olmak üzere sol tandanslı kadın dernekleri CHP’deki 14 tecavüz ile HDP’li Tuma Çelik’in evli kadına tecavüzünde kafalarını kuma gömdü. Yolsuzluk algısıyla yeri göğü inleten solcu ekonomistler, CHP’nin Ankara, Yalova, Menemen ve Ceyhan Belediyelerindeki rüşvet skandalları hakkında ağzını açamadı. Hayvanları dilinden düşürmeyen tipler ise Ekrem İmamoğlu nedeniyle ölen ve kaybedilen atlar hakkında ‘çıt’larını çıkarmadılar.

Yeniakit Publisher
2021-05-05 09:18:00 -
İstismarda var, savunurken yoklar! Tecavüze rüşvete, hayvana suskunlar

Zekeriya Say  İstanbul

Sol tandaslı insan ve hayvan hakları savunucuları, nemalandıkları partilerdeki dramlara üç maymunu oynamayı sürdürüyor. Kadın hakları söylemini dillerinden düşürmeyenler CHP ve HDP’deki tecavüzleri kutsarken, yolsuzluk algısıyla manipülatif içerikli haberler paylaşan ekonomistler, CHP’li belediyelerdeki yolsuzluk ve rant haberlerine kör sağır oldu, HDP’li belediyelerin terör örgütüne akıttığı paralara tek kelime etmedi. Hayvan hakları savunucuları ise CHP’li İmamoğlu’nun süreci iyi yönetememesi nedeniyle ölen ya da kaybolan atlara kör sağır oldu.

Laf var icraat yok

Geçmişte Adalar’da ilkel şartlarda faytonlarda kullanılan atların ruam hastalığı sebebiyle itlaf edilmeleri üzerine harekete geçerek onlarca kez protesto gösterisi yapan hayvan hakları savunucuları, CHP’li Ekrem İmamoğlu’nun talimatıyla gerçekleşen kayıp at skandalı sonrası sessizliğe büründü. AK Parti döneminde, CHP’li belediyelerin önlem almaması nedeniyle hasta olan ve ölen atlardan bile İBB’yi sorumlu tutarak protesto gösterisi yapan sözde hayvanseverler, CHP’li İmamoğlu tarafından satın alınan bin 179 atın büyük bir kısmının kayıp olduğu hatta sucuk yapıldığı iddialarına karşı ağzını açamadı. Satın alınan atların 224’ünün bakımsızlıktan öldüğü, geri kalanın ise akıbetinin meçhul oluğu İBB yönetimince itiraf edilmesine rağmen hayvan hakları STK’ların üç maymunu oynaması, kamuoyundan büyük tepki çekti.

Tecavüzcü alçaklara sahip çıktılar

Sol kökenli kadın dernekleri de CHP ve HDP parti teşkilatlarında meydana gelen taciz ve tecavüzler karşısında hâlâ kafasını kuma gömüyor. CHP Maltepe İlçe Başkan Yardımcısı Umut Karagöz’ün genç bir kadına tecavüz ettiğinin görüntülerinin ortaya çıkmasından sonra, İstanbul, Konya, Bursa, Giresun, Kırıkkale ve Antalya teşkilatlarında da birçok taciz ve tecavüz vakası peşi sıra patladı. Fakat başta Mor Çatı ve Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu olmak üzere hiçbiri söz konusu rezaletlere yönelik açıklama yapma gereği bile duymadı.

Kendi hırsızlarını kolladılar

Zillet İttifakının yürüttüğü ‘128 milyar dolar nerede’ iftira kampanyasına destek vererek iktidarı hedef alanlar, sıra başını CHP’nin çektiği yolsuzluklara gelince dut yemiş bülbüle döndü. Bu kesim, CHP’li Menemen Belediyesi’nde 50 milyonluk, Ceyhan Belediyesi’nde 300 milyonluk rant vurgunu ortaya çıkınca ölü taklidi yapmaya başladı. CHP’li Yalova Belediyesi’nde 50 milyonluk vurgun karşısında da aynı iki yüzlü tavır devam ettirildi. CHP’li Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın başrolde oynadığı 25 milyonluk rüşvet skandalı ise ucu kendi zihniyetindekilere dokunur diye konuşulmadı bile.


Yeni Akit Gazetesi
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Kadir

Onlarin icleri yaniyor butun turkiyeyi alip ta kilciksiz yutamiyoruz diye birkac tane belediyeyi ellerine gecirdiler utanmadan semiriyorlar kiciklarini atmislar bizim saflar kilciklari amişlar ne bunlar yemissiniz bunlar yenmiş dyecekken onlar uste bastirip hatta inanip sizde yiyorsunuz yemissiniz diye kendi suclarini baskasinin ustune atiyorlar azgin azinliğin karakteri boyle herkesi kendisi gbi biliyorlar hani mevlananin ayna meselesi kendilerine ayna olmusuz bize bakip gordukleri kendileri amma bizi sucluyorlar
 • Yanıtla

Alī

Onlar õrdegi kazı tavada severler,havadakini ne yapsınlar.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23